PDA

Покажи пълната версия : ИЗГУБЕНИ/НАМЕРЕНИ ГЪЛЪБИ

страници : 1 [2]

pacored
01.06.2012, 15:27 ч.
Гълъбчето е още малко и затова не може да лети,храни го още около 7-8 дни и ще хвръкне.

pacored
01.06.2012, 15:30 ч.
И още нещо,от тая бирена капачка няма да може да пие вода-сложи по дълбок съд:)

MapTuH
01.06.2012, 15:34 ч.
Сега какво да го правя? Като го взех, гледам че клюцаше нещо навън, предполагам че може сам да се храни. Ще видя до утре дали е ял, ако не с какво да го храня? Прави опити да лети, успя да излезне от кашона и го затворих.

georgi_s
01.06.2012, 16:06 ч.
Диваче-паднало е от някъде

rafi
01.06.2012, 16:52 ч.
Не го затваряй ,остави го на светло,иначе няма как да вижда и няма да се храни ,сложи му вода в някаква паница за да може да се напие ,все пак не е връбче да пие от една капка !Успех!

MapTuH
01.06.2012, 16:53 ч.
Както ми казаха му сложих по-дълбок съд за пиене. Кажете с какво да го нахраня довечера? С хляб ли, жито ли и как да му отворя човката ако стисна отстрани дали ще стане? Затворил съм кашона, опитва се да бяга от време на време, да не се убие само. Мисля утре да го пусна да пощъка из стаята, ама май ще е по-добре да не го притеснявам.

pras4o
01.06.2012, 18:38 ч.
гълъбчето е малко,може да се наложи да го дохранваш успех

rafi
01.06.2012, 22:20 ч.
Покажи му с пръст как да кълве житото ,тоест да чукаш с пръста по житото!Мисля че ще успее да се научи да кълве ,успех!

MapTuH
02.06.2012, 09:38 ч.
Умряло е през нощта. :(

boriana_tomanova
04.06.2012, 00:21 ч.
Направих се регистарция преди 10 мин. и не знам как точно да дам инфо че случайно намерихме гълъб с пръстен на левия крак?!

poison
04.06.2012, 01:14 ч.
Направих се регистарция преди 10 мин. и не знам как точно да дам инфо че случайно намерихме гълъб с пръстен на левия крак?!

единия вариант е да кажеш какво пише на пръстена а другия е да му направиш снимка и да я покажеш

petyo73
11.06.2012, 02:20 ч.
На терасата ми има двойка гълъби. Мъжкият който е в преден план ми прилича на спортен а женската немога да определя. Прав ли съм за мъжкия? Може ли женския да е и той спортен или е обикновен...?

poison
11.06.2012, 11:24 ч.
На терасата ми има двойка гълъби. Мъжкият който е в преден план ми прилича на спортен а женската немога да определя. Прав ли съм за мъжкия? Може ли женския да е и той спортен или е обикновен...?

женския си е дивак а мъжкия е мелез май
но не ги закачай имат малки ако искаш може да им хвърляш за ядене
тогава ще дойдат пак

djordji
11.06.2012, 20:00 ч.
......................

petyo73
12.06.2012, 08:07 ч.
женския си е дивак а мъжкия е мелез май
но не ги закачай имат малки ако искаш може да им хвърляш за ядене
тогава ще дойдат пак
Оставят ме да ги доближа на около 30 - 40 см., повече не посмях - гледаха ме, но не литнаха. От къде се познава че мъжкия е мелез?? Гледам че човката е дебела.

rada
12.06.2012, 16:46 ч.
!!!!!!!!!!!!!!Намерен е породист шарен гълъб в центъра на София с номер на пръстена D7 06 LU 318.
Породата се доближава до кюстендилски гълъб.
Моля някой да го прибере, тъй като ние нямаме такава възможност.

rafi
12.06.2012, 23:34 ч.
Оставят ме да ги доближа на около 30 - 40 см., повече не посмях - гледаха ме, но не литнаха. От къде се познава че мъжкия е мелез?? Гледам че човката е дебела.

Мъжкия е спортен ,най вероятно е изгубен от състезание ,и се е хванал чифт с дивачка ,сега имат малки ,познава се по човката виж как е една зачервена ,това значи че храни малки!:cool:Поздрави!

petyo73
14.06.2012, 20:04 ч.
Мъжкия е спортен ,най вероятно е изгубен от състезание ,и се е хванал чифт с дивачка ,сега имат малки ,познава се по човката виж как е една зачервена ,това значи че храни малки!:cool:Поздрави!
Имат само една малко и то е като бащата, ще го снимам и ще сложа снимка мисля, че е същата порода тъй като човката е голяма а украската е също така сива. Незнам дали е от състезание, тъй като няма пръстени по краката.

petyo73
15.06.2012, 23:45 ч.
Имат само една малко и то е като бащата, ще го снимам и ще сложа снимка мисля, че е същата порода тъй като човката е голяма а украската е също така сива. Незнам дали е от състезание, тъй като няма пръстени по краката.
Видях и женски - спортна поща на съседната тераса, но не видях мъжкия и той има малко, може да са от едно люпило и да са брат и сестра с моя мъжки. И гълъбчето от съседната тераса ми прилича на спортен пощенески.

petyo73
15.06.2012, 23:53 ч.
Видях и женски - спортна поща на съседната тераса, но не видях мъжкия и той има малко, може да са от едно люпило и да са брат и сестра с моя мъжки. И гълъбчето от съседната тераса ми прилича на спортен пощенески.

Stiv
17.06.2012, 19:11 ч.
Изгубен 11764 2012г. 0888151347,0877815044 Стоян.

Salvador
17.06.2012, 20:20 ч.
Здравейте.
Днес за малко не прегазих едно малко гълъбче.Вероятно е от т.нар. "диви", защото в района няма гълъбарници.Беше по средата на междуселски път.Не може да лети, има пух по главата.
Дадох му вода, пи малко. Нужни са ми някакви съвети с какво да го храня докато стане достатъчно голямо,за да отлети.Изобщо има ли шанс за оцеляване тая птичка? Изглежда да е на възраст около 10-14 дни...плюс минус някой ден...

Снимки (http://santaclash.snimka.bg/animals/g-l-b.684409)

Berkan
17.06.2012, 21:10 ч.
..............................................

---------------------------------------------------------------------------------
tova galabce ne divace a e nqkav porodist 3 meseca mu trqbvat dokato izleti daygo na edin galabar koito ste se grijı za nego sas jito mojes do hranis na de n 2 3 pati is hlqb moje otvarqs mu covkata i pihas to nqma kak sam da se hrani inace ste umre

Salvador
17.06.2012, 21:46 ч.
Опитвам се да издиря един роднина,който навремето гледаше гълъби, но до тогава така или иначе птичето трябва да стои при мен и да го храня.Не е проблем да му намеря семена...до това поне имам достъп...жито,овес,слънчоглед,ечемик...може и царевица да има (ако не са я продали агентите).
Вариантът с хляба изглежда лесен.
Жито...накиснато да омекне или съвсем сурово?
Овесени ядки?

Колкото до породата...в средата на голо поле,на шосето,3 км след едното село и 2 км преди следващото...не знам каква е вероятността да се появи от храсталаците породист гълъб...ама нещо не ми се вярва много :)

rafi
17.06.2012, 23:03 ч.
Гълъбчето най вероятно е мелез ,било е изхвърлено от собственика си ,много хора за жалост правят така !Пробвай да накиснеш хляб ,и му давай по малко в човката ,но преди това му остави семена ,може пък да кълве!!Успех!

Salvador
17.06.2012, 23:29 ч.
Ами...ще пробвам,пък дано има късмет.Жив интерес прояви само към овесените ядки.Само не клюца,но като му давам с ръка по малко,яде.

rafi
18.06.2012, 10:41 ч.
Изгубен гълъб с номер Бг 11 2016518!Изгубен е в района на Сливен ,гълъба е пъстър на цвят мъжки много едър гълъб!Имам паспорт на гълъба !

sokol4eto
18.06.2012, 22:01 ч.
На 16 юни, към 10 часа долетя гълъб.Оказа се, че е женски, защото снесе яйце. Има две пръстенчета на краката, но не мога да видя номерата, защото не искам да го плаша.Дайте ми съвет как да се погрижа за него, с какво да го храня. Видях че яйцето е леко спукано. Това проблем ли е ?
Ще може ли сам да отгледа малкото?

rafi
18.06.2012, 22:28 ч.
Здравей ,явно е пощенски от състезанията ,виж номера му ,така ще откриеш стопанина!Явно са го пуснали в неподходящ епериод ,първо няма да замъти яйцата и трето няма да се излюпат ,а и сам абсурд да ги отгледа!Както ти казах виж номера и го обяви ,кажи годината и първите 3 цифри от пръстена ,ако собственика го види ще ти каже останалите цифри !Ако не намериш собственика ,потърси някой гълъбар в окръга и му го дай ,за да го гледа!

rafi
18.06.2012, 22:31 ч.
А и не мога да те разбера ,това че е снесал не значи че яйцето ще е оплодено ,а и не значи че ще легне да го мъти ?Прочетете малко в интернет ,гълъбите живея по двойки и това го знае почти всяко дете!

ivdunchev
19.06.2012, 09:57 ч.
Намерен гълъб в Пловдив . Гълъбът е бял с пръстен и бяла халка - BG 2009 / 57 .. тел 0886540203.

Boyan2011
19.06.2012, 22:09 ч.
Намерен гълъб с номер BG 211**/2011, спортен, ако някой го търси 0898/606291

Ljubena_st
23.06.2012, 17:38 ч.
Здравейте,

В кв. Дървеница, гр. София преди няколко часа намерих малко гълъбче до един блок. Прибрах го ,защото там има бездомни кучета и котки. Гълъбчето не може да лети, има жълт пух по главичката и пищи от време на време. Дадох му смески за папагали, може да се храни само. Прилагам и три снимки да го видите. Нямам опит с малки гълъбчета и не знам какво да го правя. Има ли наоколо гълъбар, който иска да си ги вземе и да се грижи за него? Ако има желаещи, пишете тук, за да се разберем. Благодаря за вниманието!
15149

15150

15151

gery
27.06.2012, 12:59 ч.
Здравейте, двойка гълъби с окраска като далматинец (не съм запозната с породите и затова така ги описвам) са долетели преди 2-3 дни на вр. Ботев. Само единият е маркиран с два затворени пръстена: зелен и синьо-виолетов. Летят само в района винаги заедно и не се страхуват от хората, но не са улавяни за да се видят надписите на пръстените. Ако някой ги търси или има информация на кого са, моля да се свържете с мен на тел. 02/988 04 09 - Гергана Динкова.

poison
27.06.2012, 17:35 ч.
ако може да ги снимаш ще е добре

gorgonchica
30.06.2012, 17:22 ч.
Здравейте, намерен е гълъб в КРасно село, София.Седи си там от 3-4 дена, може и повече.Чисто бял с къса опашка със син пръстен.Не мога да видя номера на пръстена, защото когато пробвам да доближа и бяга.Първосигнално пробвах да му дам лешници и солети (само това имах в себе си) но отказа категорично.Каква храна ще ме посъветвате да му взема ?
Може да ми пишете тук, както и на имеила T.nikolova@luckytree.com

gorgonchica
01.07.2012, 17:00 ч.
Днес му занесох вода и просо.Хапна малко и пи вода.Не мога да кажа, че имаше голям апетит.. Напича се на пряка слънчева светлина, не знам как издържа.. сигурно е 40 градуса.По-скоро ме притеснява, че седи само на земята въпреки че може да лети.. изглежда изморен.Надявам се някой по-опитен да отговори скоро.Дано не го изяде някоя котка.. Все още не мога да видя пръстена и не искам да го гоня много за да не избяга съвсем.Успях да го снимам, дано това да помогне.http://tinypic.com/view.php?pic=2n0vtyf&s=6

http://tinypic.com/view.php?pic=2n0vtyf&s=6 :(

Vikky96
01.07.2012, 19:05 ч.
Защо не се опиташ да го хванеш с кашонче и пръчка и да го дадеш на някой гълъбовъд. Той ще знае какво да го прави.

gorgonchica
01.07.2012, 23:50 ч.
точно поради тази причина съм се регистрирала и писала във форум за изгубени и намерени гълъби?само че никой не ми е отговорил.след като вие сте опитен гълъбар, защо не ме насочите към някой такъв от софия?

Vikky96
02.07.2012, 01:31 ч.
Тук вече трябва да се включат колегите от София.

gorgonchica
02.07.2012, 10:30 ч.
към goshkoowe:
снимка на гълъба съм дала вече, ето отново : http://tinypic.com/view.php?pic=2n0vtyf&s=6

Искам и да добавя, че на опашката има само къси перца, дългите въобще отсъстват.Въпреки това може да лети, дигна се на 2-3 метра пред очите ми, но със сигурност е проблем това.Не знам дали е откъсната или перата са опадали от само себе си..

NellyG
03.07.2012, 15:16 ч.
От седмица на двора ни каца редовно един гълъб. Пращам ви линк към снимката:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3371971825633&set=a.1868924770396.2091666.1459383938&type=3&theater

На единия си крак има розов пръстен на който виждам CRO 08, а на другия има жълт такъв. Надпис не можах да видя. Моля напишете какъв е и какво може да се направи за него.:confused:
Къде да публикувам снимката или как да я кача във форума?

Admin:
--------------------------------------------------------------------------
Здравейте,

Снимки можете да прикачите всеки път при писане на нов пост, като използвате най-отдолу на страницата диалоговия прозорец "Допълнителни възможности" и избирете "Прикачване на файлове". Валидни разширения на файловете: bmp doc gif jpe jpeg jpg pdf png psd txt zip

Поздрави!

miro125
06.07.2012, 22:38 ч.
Нели това е май спортен гълъб но не съм сигурен

иван стоименов
07.07.2012, 02:11 ч.
Да,гълъбът е спортен и е от Хърватия.

deni.
07.07.2012, 15:34 ч.
Днес докато ходих да изхвърля боклука намерих един гълъб в близост до контейнера, тръгнах към него но той не излетя затова го взех за да не го изяде някоя котка подхвърлих леко гълъба за да видя дали може да лети може но явно не иска и не знам защо някой може ли да ми каже неговите предположения,благодаря!
П.П.Не съм в град а в село Кралев дол и гълъба е домашен.

NellyG
08.07.2012, 22:59 ч.
Благодаря за отговора. Мога ли да направя нещо за него?
Ето го и него: http://www.album.bg/nellyg/images/29719033/

nikola_pe
09.07.2012, 00:46 ч.
Давай му храна и вода.

gan
09.07.2012, 12:16 ч.
паднал е от състезание като гледам е доста изтощен трябва му добра храна и малко възтановителни медикаменти за да си възвърне формата

deqnka
13.07.2012, 01:00 ч.
.............................

------------------------------------------------------------------------------------
Zdraveite,dnes namerih bql gulub s malko sivo po opashkata ,predpolagam e porodist ,ima i prustenche s nomer BG2012 1419.Ne mojeshe da poleti ,ne sum sigurna kakvo mu e tui kato ne sum zapoznata s prirodata na gulubite,no neshto mu klimpva glavichkata,a moje i ot krilata da e problema.Slojila sum mu voda i hrana i vidqh,che si vze mnogo malko i ot dvete,no ne mi izglejda mnogo dobre.Shte se staraq vuzmojno nai-dobre da se grija za nego.Shte se radvam ako uspeq da namerq sobstvenika da go vurna,zashtoto nqkoi sigurno si go tursi,a gulubcheto e mnogo krasivo.Dano pomogna.Smqta ako do utre e dobre da go zaveda na veterinar,dano da pomognat.I dano burzo da mi otgovori nqkoi tuk:)Namerih go v kvartal Levski v Sofia-jiveq v Levski G ,shte si otavq i nomera v sluchai ,che sobstvenika prochete suobshtenieto mi 0883341773.Leka vecher!!!

евто
18.07.2012, 19:10 ч.
Здрявейте намерихме гълъб на 16 след обяд в района на София квартал бункера ... номера му е 44203 ... мога ли да разбера по номера кой е собственика и да го върнеме. Всеки ден го изкарвам на поляната, а той не отлита .... здрав е, но вече се изтощава не ще и да яде снимка ще кача по късно когато се прибера вкъщи. :)

МОЛЯ ПОМПГНЕТЕ ДА СПАСИМЕ ТАЗИ ГАДИНКА :)

shopa79
19.07.2012, 00:58 ч.
коя година е ?

евто
19.07.2012, 01:53 ч.
BG 2012 44203
И тази нощ ще нощува в кашона :) по-добрр е малко се позастоя на слънце и след това хапна малко мюсли утре ще търся жито :)

goshkoowe
19.07.2012, 13:55 ч.
Ако не се намери собственика и нямате възможност да го гледате мога да го взема

евто
19.07.2012, 22:12 ч.
Ами аз съм ЗА ... не може да живее дълго в кашон ... пишейки в гуг*л номера му не откривам теми или нищо свързано с изчезнал гълъб.
И ако имате желание и възможност бих могъл да Ви го предам :) още утре след работа (20:00) или в събота

tanju
22.07.2012, 23:31 ч.
На 21.072012 г. (събота) следобяд изгубено сиволентово стандартно белокрайно пощенско женско в Перник над Автогарата! Опъстенено е със син пръстен ЕЕ за 2012 година на ляв крак!
Танджу Мехмедов 0898207692, tanju_mm@yahoo.com, skype:tanju_mehmedov
Предлагам възнаграждение!

CEBO
31.07.2012, 17:26 ч.
Здравейте!Дано не съм объркал мястото на темата и да не пречи.Преди няколко дни намерих един ранен гълъб.Не ми прилича на див понеже вида и държанието му показват ,че е домашен.Раната му е на врата и изглежда зле.Изгледа като от захапване.Липсва кожата с перушината.Мисля ,че е засегната и дихателната тръба или както се нарича.Лети и яде (давам му жито,трохи и вода) ,но не разбирам нищо от гълъби не знам какво да правя.На работа съм по цял ден и нямам възможност да се погрижа за него.Моля Ви да помогнете ако можете по някакъв начин.Ако някой има възможност и да го приюти ще съм му много благодарен.

rafi
31.07.2012, 19:08 ч.
Наистина явно не е питомен ,гълъба е бил нападнат от сокол !Ако можеш промивай раната всеки ден докато заздравее ,после го пусни ,той би трябвало да се върне там където си го намерил ,трябва да се върне при собственика си!

Berkan
31.07.2012, 19:27 ч.
абе колега как ще се върне това да не пощтенски гълъб ?

CEBO
31.07.2012, 19:48 ч.
С какво да промивам раната?Страх ме е понеже раната обхваща и тръбата ,през която диша.Да не стане по-зле ако му правя нещо?

didkobosa
31.07.2012, 19:50 ч.
здр!прати ми го ще ги оправя кажи от къде си или се свържи с мен по скайпа ми
да се разберем

CEBO
31.07.2012, 19:53 ч.
От София съм.

rafi
31.07.2012, 23:05 ч.
абе колега как ще се върне това да не пощтенски гълъб ?

Беркане ,и най простия гълъб да е ,от 1 - 2 км ще се върне!;)

rafi
31.07.2012, 23:08 ч.
Сложи му гранофорин, то не пречи на раната ,имал съм един такъв случай само че беше с една патица ,уцелена с въздушна пушка в главата имаше дупка над окото и черепа беше пробит,но гранофорина си свърши работата и патицата се оправи !Така ми предписа ветеринаря!Успех!

CEBO
31.07.2012, 23:13 ч.
Намерих го в провинцията и го взех с мен в София понеже нямаше при кой да го оставя.Няма да може да се върне при стопанина си сигурно.

CEBO
02.08.2012, 02:29 ч.
Ходих на ветеринар и каза ,че е засегната трахеята и има инфекция.Може да се хоспитализира и оперира ,но няма никакви гаранции ,че ще оцелее.Другият вариант беше да се ефтанизира.И двата варианта не ме устройваха нито пък имах и възможност да ги заплатя.Затова ми дадоха спринцовка с енрофлоксацин ,която ще стигне за 2-3 дни максимум.Секрета ,който се отделял от трахеята щял да става все по-лепкав и гъст и накрая да се задуши от него.Ако свърши лекарството какво да взема понеже това е май Байтрил ,но не знам колко процентов е разтвора.Иска ми се да му помогна,но май вече няма с какво повече.

vlado-lozen
03.08.2012, 13:13 ч.
Здравейте, вчера спасихме от котката красив бял гълъб с номер BG2011 5266. Прибрахме го, днес го пуснахме, излетя и кацна на покрива и там си стои. Няма видими следи от наранявания. Надявам се собственика да чете този форум.

rafi
04.08.2012, 18:50 ч.
Ходих на ветеринар и каза ,че е засегната трахеята и има инфекция.Може да се хоспитализира и оперира ,но няма никакви гаранции ,че ще оцелее.Другият вариант беше да се ефтанизира.И двата варианта не ме устройваха нито пък имах и възможност да ги заплатя.Затова ми дадоха спринцовка с енрофлоксацин ,която ще стигне за 2-3 дни максимум.Секрета ,който се отделял от трахеята щял да става все по-лепкав и гъст и накрая да се задуши от него.Ако свърши лекарството какво да взема понеже това е май Байтрил ,но не знам колко процентов е разтвора.Иска ми се да му помогна,но май вече няма с какво повече.

Мажи го с гранофорин !Няма да попречи ,както ти казах имал съм такива случаи и помага отлично ,ще премахне инфекцията ,все пак се използва и за ангина при хората!

CEBO
05.08.2012, 02:21 ч.
Гълъбът почина вчера.Вечерта преди това почистих раната от секрета,но беше станал много и по-гъст.Дадох му антибиотика и го нахраних,но си личеше ,че се влошава.Сутринта излязох и ходих до аптеката за още лекарства,но докато се върна вече беше късно.Надявам се да не е страдал много.Остана ми спринцовка с енрофлоксацин (10мл.),която мога да я дам на някой ако я иска.Също благодаря и на rafi за съветите и помоща.

lusi
05.08.2012, 12:29 ч.
.........................

rafi
06.08.2012, 00:37 ч.
Гълъбът почина вчера.Вечерта преди това почистих раната от секрета,но беше станал много и по-гъст.Дадох му антибиотика и го нахраних,но си личеше ,че се влошава.Сутринта излязох и ходих до аптеката за още лекарства,но докато се върна вече беше късно.Надявам се да не е страдал много.Остана ми спринцовка с енрофлоксацин (10мл.),която мога да я дам на някой ако я иска.Също благодаря и на rafi за съветите и помоща.

Съжалявам за гълъбчето !Но явно е било много зле ,сокола не му е простил!:(

CEBO
06.08.2012, 01:20 ч.
Надявам се само накрая да не се е мъчил много.:(

mey_si
09.08.2012, 00:14 ч.
Здравейте имам един гостенин,който ми гостува всяки ден,отива някъде като стане привечер...Изглежда като най-обикновен гълъб,но има пръстен,който мисля,че започваши с RU ,цифрите не ги видях хубаво...От къде може да е ?
Също какво да му мятам за ядене..сега яде хляб,и особенно ориз..
Притеснява бе също,че има подутина..кръгло топче,от страната на дясните пера..как абясних само..Имам съмнения,че е стрелян със съчма и е останала вътре...Може ли да не е това,а да е някаква болест..Как да го хвана,за да го заведа на ветеринар...?

Goa_gill
09.08.2012, 00:26 ч.
хвани го и го подари на някой ако неси гълъбар това е най доброто решение според мен

didkobosa
09.08.2012, 11:41 ч.
подарими го ако желаеш

mey_si
09.08.2012, 14:19 ч.
Не получих отговор на въпросите си....Най-малкото искам да знам какво значи това RU на пръстена му

genko$2000
11.08.2012, 18:24 ч.
До колегата ,,mey_si,, ако може му направи снимка.:).Да го видим.

georgi_98
11.08.2012, 18:52 ч.
Не получих отговор на въпросите си....Най-малкото искам да знам какво значи това RU на пръстена му

това означава че гълъба е от румъния ако не ти трябва и няма да го гледаш може да ми го пратиш на мен

mey_si
11.08.2012, 22:21 ч.
как се очаква да го пратя на някой като не мога да го хвана..

http://prikachi.com/images.php?images/662/5127662c.jpg
http://bgsharing.com/images/89217893374735189893.jpg

На първата снимка на дясното му крилце се вижда подутината.

rafi
12.08.2012, 21:39 ч.
Май има бучка в крилото ,признак за салмонела ,по добре ако се хване да се заведе на ветеринар !

mey_si
15.08.2012, 13:30 ч.
Ако някой има желание да го прибере се намира в София,аз няма как да го хвана за да го заведа на ветеринар.

radi
27.08.2012, 12:44 ч.
Здравейте, аз съм от гр. Кърджали. В събота у нас долетя черен гълъб с бяло по крилата, като на лявото крило бялото е повече, и гушката също е бяла. Има оранжев пръстен BG 2010 и още 4 цифри. В неделя следобед излетя, но днес сутринта отново се върна. Затова реших да пиша, защото може би не може да си намери пътя. Гълъбчето не е ранено, яде и пие вода.

noetic
09.09.2012, 17:22 ч.
Вчера я пуснах с другите и не се е върнала а има 2 малки и 2 яйца.
Ако е кацнала в друг гълъбарник в с. Волуяк-София моля обадете ми се!? Няма пръстен! Гълъба е разплоден!
Предполагам рано или късно ще потърси храна и вода и или ще се прибере или ще намери друг гълъбарник....
Гълъба не е пускан преди и явно не може да си намери пътя макар, че е пощенски.
Мъжкия лежи на яйцата, но до кога не знам, храни малките също.... герой :) до кога ще я кара ако не се върне не знам. Подготвям храначи за яйцата в случай, че не се прeбере гълъба.

0888 649 600 - Станимир
Снимка на гълъбицата
http://www.galabite.com/images/galleries/big/2/7/4/4/0/5.jpg

Berkan
09.09.2012, 20:55 ч.
мъжкия сте изгледа малките но за яицата не сам сигурен

noetic
10.09.2012, 11:01 ч.
Днес сутринта се върна ;)

cheresha
18.09.2012, 00:40 ч.
...................................

-----------------------------------------------------------------------
zdraveite,dnes spasih gulub ot lapite na edna kotka pred bloka.Mislq,4e e porodist-4erno-bql,kachulat i s prysten.Qwno e domashen.Ne znaq dali moje da leti,wse o6te ni6to ne e ql.Slojih go na terasta,strah me e ot zarazi u nas,za6toto imam malko dete.Po princi hranq divi gulubi na terasta,no tozi e pitomen.Az sum ot Stara Zagora.Molq ,nqkoi da mi kaje kak se gleda takuv gulub!Smqtam ytre da se obadq i v Zeleni Balkani-nali tam se zanimawat s ptici,za6toto se opasqwam,4e ne moje da leti.

tanju
08.10.2012, 15:38 ч.
Изгубени бели пощи в Перник над Автогарата! Две млади бели пощи с жълтозелени пръстени на десен крак с № и име Асен Тошев. Изгубени са събота следобяд. Моля който ги хване да ми се обади Танджу Мехмедов 0898207692 Перник Оборище №73 или на Асен Тошев има му тел. номер на пръстените!

Dubois
11.10.2012, 18:59 ч.
.............................

-----------------------------------------------------------------------------
Zdraveite,
Az ne sym gylybar, no dnes na terasata na ofisa ni kazna mnogo krasivo bqlo gylyb4e. kolegite kazvat, 4e e myjko, zashtoto opashkata mu e peresta.
Stoi tam cql den i se pritesnqvame, 4e shte postrada.Varnenskite chaiki sa dosta agresivni...
Mislim, 4e e izbqgalo ili se e izgubilo. Ima li nqkoi mejdu vas gylybarite, koito moje da ni nasi4i kyde da go predadem. Ili pyk ako niakoi skoro e izgubil takova gylyb4e, molia da s eobadi - 0882 379 796

Blagodaria!

sntraycheva
13.10.2012, 13:05 ч.
В района на Габрово е намерен чисто бял млад пощенски гълъб с оранжев пръстен с номер BG 2012 7..... ако някой е загубил такъв да се обади на 0878146035 или 0895717025 Снежана.

gergana
14.10.2012, 15:36 ч.
намерен е сив гълъб - спортен с номер 29299 - bg 2011 :o тел. 0898 34 91 48 / 0887 16 40 46 ,. на 10 км от Пловдив.

rockmama2
24.10.2012, 22:13 ч.
Намерено е малко,бяло гълъбче в кашон на пейка в парка Бунарджик в гр. Пловдив. Очевидно е породисто. Не умее да се храни само още,нито да лети. В момента е хранено изкуствено с пипетка. Ветеринарните лекари казаха,че е здраво и че след петнадесетина дена ще може да лети.
Моля,ако има гълъбари от Пловдив и областта,които проявяват интерес, да се обадят на телефон:0889121501 или 032/532-463.

K.Stamov
30.10.2012, 21:01 ч.
Гълаба има пръстен : БГ 2011 1166520
Ако някои си го познае
08978506

Mir4ev
19.11.2012, 13:55 ч.
Колеги, в петък вечер две черно - бели ахманчета останаха във въздуха и оттогава ги няма. Гълъбите си имат пръстенчета. Моля, ако имате информация се обадете на тел. 0886000983. Благодаря предварително.....

baicec
03.12.2012, 12:08 ч.
Днес си пуснах неврените и май няма да се върнат.от Велико Търново съм кв.Чолаковци ,вдигнаха се доста високо направиха 3-4 кръга и отлетяха към кв. Пишмана .Двойка черни белокрайни с пръскани глави ,мъжкия има син пръстен.Моля ако кацнат при някого да ми се обади или да пише тук.0889473092 -Цецо

baicec
04.12.2012, 09:38 ч.
все още ги няма.

Merlon
05.12.2012, 20:07 ч.
Здравейте, днес при мен, на терасата на къщата се озова гълъб.
http://www.prikachi.com/images/835/5572835x.jpg
Не може да отлети.
Няма пръстен, но не се плаши от хора.
Без проблем го хванах. Сложила съм го в кашон, дадох му вода и семена.
Не знам какво да правя с гълъбчето. Не мога да го гледам, а и нямам никакви познания.
Моля, дайте ми идея на кого мога да го дам (в София).

http://www.prikachi.com/images/839/5572839U.jpg

sando71
06.12.2012, 20:24 ч.
хванах поща с два пръстена-И---н тел.0896272473 Сашо:confused:

shopa79
07.12.2012, 00:18 ч.
какво пише на пръстените?

baicec
07.12.2012, 12:09 ч.
хубав изглежда .гледай си го .намери му дружка.

didkobosa
07.12.2012, 13:51 ч.
какво пише на пръстените?

sando71
07.12.2012, 19:38 ч.
доктора от Ихтиман пише.....

poison
07.12.2012, 22:26 ч.
като си я хванал я пусни

noetic
19.12.2012, 01:39 ч.
В понеделник не се прибра млад черен пощенски гълъб! Ако някой го е видял в своя гълъбарник моля обадете ми се: 0888 649 600 - Станимир

На снимката гълъба е по малък сега вече е с 2 месеца по голям и лети. Отличителните му белези са чисто черен с бели петънца като звезди над опашката м/у крилете.
Много се надявам да го открия :(
http://www.galabite.com/images/galleries/big/2/9/8/2/1/9.jpg
Ако някой го е хванал моля пуснете го той ще се прибере сам!!!

skalen_gylyb
22.12.2012, 18:17 ч.
Намерен гълъб в гр. Плевен. Търся му уютен и любящ дом. Болен е от въртоглав, който има интерес да пише karolina86@abv.bg. Приемам и съвети относно хрането и лечението му. До сега го храних с жито, но съм убедена, че има нужда и от друга храна.

noetic
22.12.2012, 23:39 ч.
Въртоглава май не се лекува, но нека който знае повече да пише!

azimut
20.01.2013, 00:26 ч.
изгубен бял фенерлия с черни капаци в Харманли. Ако някой го е видял телефон 0898 89 41 91

dani_dani
02.02.2013, 17:31 ч.
Намерен е гълъб в гр.Казанлък на 09.01.2013 г. със зелен пръстен с номер.
На пръстена пише Bulgaria 2012 и има номер 076XX. Ако някой иска повече информация и си го търси да ми пише на mail: dani_dani@abv.bg или да ми звънне на номер 0898749379.

12345
27.02.2013, 21:05 ч.
Днес към 16,00 часа на балкона кацна гълъб и не се боеше от хора,сега към 20,00 още си стоеше там и го прибрах в кутия.на крачето има пръстен с номер BG10 F1460XX. Ако някой си го познае да ми звънне/0888295346/София

12345
28.02.2013, 21:59 ч.
Днес към 16,00 часа на балкона кацна гълъб и не се боеше от хора,сега към 20,00 още си стоеше там и го прибрах в кутия.на крачето има пръстен с номер BG10 F1460XX. Ако някой си го познае да ми звънне/0888295346/София

Някой ако го иска да звънка,осра ми прозореца.Днес сутринта отлетя и след 4 часа пак се върна,към 13,00 пак отлетя и към 5 пак се върна.Май се е припознал и си мисли че това е домът му.Помагайте.

николай колев
28.02.2013, 23:00 ч.
снимай го някой може да го хареса

12345
01.03.2013, 19:46 ч.
Някой ако го иска да звънка,осра ми прозореца.Днес сутринта отлетя и след 4 часа пак се върна,към 13,00 пак отлетя и към 5 пак се върна.Май се е припознал и си мисли че това е домът му.Помагайте.

днес пак същото,ето и снимка

DonToti33
01.03.2013, 22:24 ч.
Май ти е харесал апартамента и ще си го гледаш:D

12345
10.03.2013, 20:33 ч.
до собственика на гълъба дето ми се обади онзи ден:
не ти записах номера.
звънни пак.
не мога да го хвана.
май почва да подивява.
вече не спи на балкона.
идва сутрин и седи час-два ама като види някой отлита.
пак си сере навсякъде...:(

poison
10.03.2013, 20:39 ч.
до собственика на гълъба дето ми се обади онзи ден:
не ти записах номера.
звънни пак.
не мога да го хвана.
май почва да подивява.
вече не спи на балкона.
идва сутрин и седи час-два ама като види някой отлита.
пак си сере навсякъде...:(

нормално е бил е затворен и неокаторан
вече привиква с околната среда и сигурно започва да се движи с диваците
в градовете е пълно с мелези от кръстоски с породисти и диваци по лесно оцеляват

rais
10.04.2013, 18:44 ч.
хванах мъжки пал в плевен има номер бг 408.. които го е загубил да се обади на номер 0885471522 и да каже последните две цифри

nadeto
21.04.2013, 23:46 ч.
всеки ден идва едно пъстро гълъбче, има пръстен с код bg 4703х ,който знае последната цифра да пише.с.величково гр.пазарджик

veseliada
22.04.2013, 19:16 ч.
Намерих сив гълъб в Тетевен с пръстен "България 2012 05005" тел. 0887 225392

mladen4u
22.04.2013, 20:03 ч.
Колега ти какви гледаш?

veseliada
22.04.2013, 20:26 ч.
Проблема не е в това, аз какви гледам. Проблема е, че искам да намеря собственика на гълъба.

mladen4u
22.04.2013, 20:52 ч.
Щом казваш, успех дано дойде някои да си го вземе.

veseliada
22.04.2013, 23:49 ч.
Намерих сив гълъб в Тетевен с пръстен "България 2012 05005" тел. 0887 225392

poison
22.04.2013, 23:51 ч.
Намерих сив гълъб в Тетевен с пръстен "България 2012 05005" тел. 0887 225392по номера съдя да е спортен
намери или хвана

veseliada
22.04.2013, 23:55 ч.
и аз мисля, че е спортен, хванах го и го затворих. Но ако до утре не си го потърсят ще го пускам, дано се пребере

noetic
27.04.2013, 18:35 ч.
Днес пуснах за първи път 2 шимела - спортни /бели пръскани с черно/ и един лентов в с. Волуяк - София
Не са се прибрали още! Ако някой ги намери или се приберат в неговия гълъбарник моля обадете ми се или пишете тук: 08999 62 173 Станимир

http://www.galabite.com/images/galleries/big/3/4/2/3/5/7.jpg

http://www.galabite.com/images/galleries/big/3/4/2/3/5/6.jpg

http://www.galabite.com/images/galleries/big/3/4/3/0/3/9.jpg

poison
28.04.2013, 14:01 ч.
при теб ли са вадени колега защото има вероятност и да са избягали

noetic
30.04.2013, 00:05 ч.
при теб ли са вадени колега защото има вероятност и да са избягали

Женската се върна 2-рата шимелка а днес видях на покрива и първия шимел, но не успя май да се ориентира и отиде на някъде пак!

noetic
30.04.2013, 16:47 ч.
И трите вече се прибраха! :)))
Щастлив!! :))))
Бях ги отписал особено лентовия! :) Лентовия и мъжкия шимел заедно кацнаха и се прибраха! :)

Boyan2011
01.05.2013, 21:54 ч.
Намерен спортен гьльб с прьстен и чип от 2009 г. с номер 03027.Тел за врьзка 0898606291

mitko535
01.05.2013, 21:59 ч.
намерих кафяво-беличък гълъб, който на крачето има две пръстенчета жълто и зелено
2005 1593 и на другото пише нещо, но е обърнато на вътре, а не искам да притеснявам птичката за да го погледна..., ако някой си го познае да пише на tetraeder@abv.bg , като в полето "относно" да напише, че става въпрос за гълъбчето
Не сме го затваряли, просто не иска да си ходи... Сега през ноща ще го затворя, за да не го изяде нещо , но утре пак ще го отворя... Дано си намери пътя!
А видях и другото пръстенче- там пише BG 322**

tanju
07.05.2013, 18:02 ч.
Намерен спортен гьльб с прьстенот 2012 г. с номер 12802 и гумичка с номер.Тел за врьзка 0898207692

noetic
17.05.2013, 00:53 ч.
Изгубен гълъб с от с. Волуяк. Спортен пощенски шимел със син пръстен обозначаващ пола. Моля ако някой го е хванал или е влязал в неговия гълъбарник да ми се обади: 0888 649 600 - Станимир

ето и снимка:

Много моля който го е намерил да ми го върне! :(

toncho
19.05.2013, 19:38 ч.
Колеги, днес в района на в.з.Драгалевци-Симеоново гълъб с номер 15706 BG2013 се е блъснал в прозорец и паднал на земята, явно подгонен от граблива птица - бил леко ранен на крилото. Обади ми се загрижен господин, който не отглежда гълъби. Дал му е вода и храна и е приютил временно птицата. Моля, ако някой си познае гълъба, да пише на E-mail: sgbad@abv.bg

Nadia
22.05.2013, 13:23 ч.
Здравейте,
Снощи намерихме породист гълъб / ветовете казаха, че е преметач/ с маркировка на лявото краче. Нещо е болничък обаче, водихме го на вет, казаха, че може би е паромиксовироза или салмонела. Изписаха лечение с колитеравет и някакви хапченца, в които има и витамини.
Маркировката на красавеца е алуминиев пръстен с българското знаме и пише BG 2013 11916 или нещо подобно, довечера ще проверя номера отново. Намираме се в Плевен. Ако някой си го търси да ми се обади на 0877477731- Надя.
Засега ще се мъчим да го лекуваме, дано да се оправи!

kiko94
22.05.2013, 13:30 ч.
Здравейте,
Снощи намерихме породист гълъб / ветовете казаха, че е преметач/ с маркировка на лявото краче. Нещо е болничък обаче, водихме го на вет, казаха, че може би е паромиксовироза или салмонела. Изписаха лечение с колитеравет и някакви хапченца, в които има и витамини.
Маркировката на красавеца е алуминиев пръстен с българското знаме и пише BG 2013 11916 или нещо подобно, довечера ще проверя номера отново. Намираме се в Плевен. Ако някой си го търси да ми се обади на 0877477731- Надя.
Засега ще се мъчим да го лекуваме, дано да се оправи!

сложи му ориз или жито няма да яде попара ;)

Nadia
22.05.2013, 13:58 ч.
сложи му ориз или жито няма да яде попара ;)

Хаха, това са трохички от пълнозърнест хляб без брашно, нямахме снощи жито или нещо по-подходящо, но днес вече има осигурена специална храна за гълъби :). Проблемът е, че не иска да се храни засега самостоятелно, но му даваме в човката :).
Как мога да проверя по номера от кого е маркиран?

Boyan2011
27.05.2013, 09:44 ч.
..................

------------------------------------------------------------------------------
nameren sporten bg 2011g nomer 43423 tel 0898606291

poison
29.05.2013, 16:48 ч.
..................

------------------------------------------------------------------------------
nameren sporten bg 2011g nomer 43423 tel 0898606291

по номера на пръстена се доближава да е собственост на Николай Крачунов от клуб Тракия - 2011 от Стамболийски той има пръстени от серията 434 от 2011

poison
29.05.2013, 16:55 ч.
Намерен спортен гьльб с прьстенот 2012 г. с номер 12802 и гумичка с номер.Тел за врьзка 0898207692по номера на пръстена се доближава да е на Илиан Даменлиев от клуб Несебър / Бургас

poison
29.05.2013, 17:01 ч.
Намерен спортен гьльб с прьстен и чип от 2009 г. с номер 03027.Тел за врьзка 0898606291
гълъба е на семейство Минчеви от клуб Торнадо - Варна

vladko93
02.06.2013, 15:33 ч.
Сив пощенски гълъб с No: 10229 е намерен в с.Бели Искър област Самоковско с ранено крило за контакти: 0888341317

rosen rysanov
07.06.2013, 20:21 ч.
хванах поща с номер на пръстена 25972 2012год. гълъбът се намира в русе тел. за контакт 0882418553

meganik
09.06.2013, 17:35 ч.
Изгубен спортен гълъб!!!
52937
Bulgaria 2011!!!
гр.Чирпан-0898762042

npandelov
09.06.2013, 18:57 ч.
.....................

-----------------------------------------------------------------------------------
i3gyben ili i3iaden ot sokola

pacored
10.06.2013, 13:13 ч.
хванах поща с номер на пръстена 25972 2012год. гълъбът се намира в русе тел. за контакт 0882418553

Гълъбът е мъжки и е собственост на Емил Георгиев от клуб Лом-Монтана.Нахрани го,напои го да се въстанови и му го пусни на човека трябва да си иде;)

kiro
16.06.2013, 19:34 ч.
на кой колега са гълъби с пръстени,F243981 и F161238

kiro
17.06.2013, 08:51 ч.
Колеги никой ли не знае на кого са

kiro
18.06.2013, 11:21 ч.

никой ли няма да се обади:confused: не мога да ги държа повече при мен:eek::eek:

blagoi4o
18.06.2013, 11:36 ч.
никой ли няма да се обади:confused: не мога да ги държа повече при мен:eek::eek:

Колега пусни ги може да се приберат! Явно никой не си ги познава;)

nikerhof
18.06.2013, 13:53 ч.
Изгубени са гълъби със следните номера:
53173, 53174, 53160 - 2012г.
11622, 11607, 11625, 11610 - 2011г.
2011592

Ако гълъбите са при някой колега, нека се обади на тел. 0885253836. Благодаря предварително.

Stanislav Stoilov
18.06.2013, 23:05 ч.
ти пак малко гълъби си загубил...

tanju
19.06.2013, 14:52 ч.
Изгубени черни белоглави белослатински гълъби в Перник!
Мъжки с два жълти пръстена от 2012 год. - миналия месец!
Мъжки с два пръстена сив и червен от 2011 год. - миналата събота!
Ако някой ги хване или знае къде са - много добро възнаграждение!
Танджу Мехмедов - 0898207692, Перник, ул.Оборище №73 !

tanju
21.06.2013, 10:14 ч.
Изгубени черни белоглави белослатински гълъби в Перник! Два мъжкара в района над Автогарата - кв. Ралица! Ако са хванати от някой много добро възнаграждение! Танджу Мехмедов 0898207692, ул.Оборище №73

guerrera
22.06.2013, 17:52 ч.
Помощ!
Живея на последния естаж а на тавана са се настанили гълаби, проблема е, че чмного често падат прес одушникът в мокрото повмещеение у нас, вече се случва за 2ри път, малко гълабче да падне, на първото му оставих бях оставила отворено и то излезе в коридора и след това го хванах и го върнах в гълабарника, не знам дали съм постъпила добре. Това обаче не излиза, само квичи и не дава и да го вхана, като се просегна към него се навира междъ тръбите, моля помогнете, не знам какво да правя :(((((((

Stanislav Stoilov
22.06.2013, 18:48 ч.
като се стъмни го хвани и го пускай горе където му е мястото а на тръбата на отдушника си сложи решетка,за да не стане това и трети път :)

svetlio75
23.06.2013, 20:37 ч.
Здравейте!
Намерен е гълъб,който е с пръстени и на двата крака.
На десният пише BRICON 5000 (син цвят)
На левият : GR2012 и номер: 110........
За информация тел :+359887810505

tanju
23.06.2013, 22:00 ч.
Изгубени черни белоглави белослатински гълъби в Перник!
Мъжки с два жълти пръстена от 2012 год. - миналия месец!
Мъжки с два пръстена сив и червен от 2011 год. - миналата събота!
Ако някой ги хване или знае къде са - много добро възнаграждение!
Танджу Мехмедов - 0898207692, Перник, ул.Оборище №73 !

filip_kunev
29.06.2013, 00:12 ч.
Намерен бял гълъб с два пръстена Син и Зелен BG 2004 177..
От Стара Загора съм ( 0887501310 / 0894202006 Филип) ,дано собственика да си го познае :)
Очаквам пълен номер и малко повече описание на гълъбчето !!!!

Гълъба е даден на колега Гълъбар за възстановяване , и последващо му пускане :))

Pora
30.06.2013, 12:14 ч.

Тез гълъби са от федерациите в с.Калояново или с.Граф Игнатиево

noetic
06.07.2013, 20:10 ч.
Изгубен гълъб в София, с. Волуяк. Спортен пощенски шимел със син пръстен обозначаващ пола. Моля ако някой го е хванал или е влязал в неговия гълъбарник да ми се обади. Плащам 20,00 лв. ако ми бъде върнат :) 0888 649 600 - Станимир

ето и снимка:

pigeon
13.07.2013, 16:18 ч.
изгубени, 4 гълъба, млад черен белоглав високолетач, пазарджиски., унгарец, по блед мъжко. женска жълта типлерка, лентова. и пъстр пазрджиски дрезгав на глас голям с паднали криле. който ги намери. черпя.

sultan39
19.07.2013, 17:23 ч.
НАМЕРЕН ГЪЛЪБ ВЪВ ВАРНА НОСЕЩ СИН ПРЪСТЕН С НАДПИС
"БЪЛГАРИЯ 2013 30989". ГЪЛЪБЪТ ИЗГЛЕЖДА МЛАД И БЕШЕ НАПАДНАТ ОТ ГЛАРУСИ. НИЕ НЕ ОТГЛЕЖДАМЕ ГЪЛЪБИ И НЕ ЗНАЕМ КАКВО ДА ПРАВИМ С НЕГО. БОИМ СЕ, ЧЕ АКО ГО ПУСНЕМ ЩЕ СТАНЕ ОТНОВО ЖЕРТВА НА ГЛАРУСИТЕ. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НИ ДА МУ НАМЕРИМ СТОПАНИНА. МОЖЕ ДА СЕ ОБАДИТЕ НА ТЕЛ. О898 69 50 07. БЛАГОДАРИМ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
:confused:

ss503
01.08.2013, 19:33 ч.
Здравейте,

днес намерихме едно гълъбче, има според ветеринара счупено крило и крак. Прибрахме го у нас, но за съжаление гледането ни е трудно защото имаме хищник у нас, който много обича гълъби.

Ще се намери ли добър гълъбар около София който би искал да го вземе това животинче и да се погрижи добре за него? Плащам си всички разноски по него :)

Благодаря ви!

Наталия
13.08.2013, 08:55 ч.
Тя намери гълъб, черно-бял, зеленият пръстен. Приморско. Телефон +3598 78838203

jorko
15.08.2013, 21:48 ч.
Днес намерих гълъб, влезе в кухнята и се разходи, сега е на балкона и си стои кротко, има пръстен с телефон- обадих се, обаче собственика ми каза да го пусна да си лети, не че съм го хванал де ... та ако някой го иска, може да дойде и да го вземе, ако още е тук де, защото не му знам намеренията... намира се в София, кв Слатина, за контакти на ЛС или скайп jorko_gt /скайп име/

poison
16.08.2013, 21:35 ч.
Днес намерих гълъб, влезе в кухнята и се разходи, сега е на балкона и си стои кротко, има пръстен с телефон- обадих се, обаче собственика ми каза да го пусна да си лети, не че съм го хванал де ... та ако някой го иска, може да дойде и да го вземе, ако още е тук де, защото не му знам намеренията... намира се в София, кв Слатина, за контакти на ЛС или скайп jorko_gt /скайп име/

гълъба видимо е болен собственика му затова и не го иска

svetlin95
16.08.2013, 22:01 ч.
гълъба видимо е болен собственика му затова и не го иска

Айде кажи как пък видимо е болен, по какво позна ?

Stanislav Stoilov
16.08.2013, 23:00 ч.
И на мен ми стана интересно,как разбра,че гълъба е болен,след като не си го видял,но все пак видимо е болен...? :)

jorko
16.08.2013, 23:40 ч.
Нямам представа защо собственика не го иска, нито дали е болен или нещо друго, просто защото нищо не разбирам от гълъби, обаче за уточнение ще добавя още снимки и наблюденията си от вчера и днес - Хапва с апетит натрошен домашен хляб, като предпочита ситните трохи, пие вода и влиза с крачката в паничката, няколко пъти от вчера се разхожда/отлита някъде, но после идва... стои на няколко метра встрани от случайно или не други кацнали гълъби/ сиви- градски тип/ на дългия перваз...

svetlin95
17.08.2013, 00:12 ч.
Нямам представа защо собственика не го иска, нито дали е болен или нещо друго, просто защото нищо не разбирам от гълъби, обаче за уточнение ще добавя още снимки и наблюденията си от вчера и днес - Хапва с апетит натрошен домашен хляб, като предпочита ситните трохи, пие вода и влиза с крачката в паничката, няколко пъти от вчера се разхожда/отлита някъде, но после идва... стои на няколко метра встрани от случайно или не други кацнали гълъби/ сиви- градски тип/ на дългия перваз...

Не е болен изобщо,а тоя само си убива времето като пише глупости. Ако ти харесва гълъбчето просто продължавай да го храниш и то ще си седи при теб

jorko
17.08.2013, 00:18 ч.
Не е болен изобщо,а тоя само си убива времето като пише глупости

Може и така да е, все пак съм пресен тук, а вие си се знаете кой какво пише, както е и в други форуми... но все пак аз търся някакво решение за този симпатяга, защото да го гледам аз не е решение, а пък ми изглежда готин / колкото и да не разбирам/, особено в полет / бялото на крилата се откроява/, макар че едва ли това е решаващо за познавачите...

svetlin95
17.08.2013, 00:21 ч.
Щом не го искаш ... пусни една тема че го подаряваш/продаваш и ще се намери кой да го вземе. Или пък го занеси на пазара в подуяне и там ще му намериш стопанин

jorko
17.08.2013, 00:25 ч.
Щом не го искаш ... пусни една тема че го подаряваш/продаваш и ще се намери кой да го вземе

Не че не го искам, ама както казах не съм запознат с нищо за отглеждане и т.н..., а и условията не са подходящи, иначе сметнах, че тук е най-подходящата тема, но не пречи да пусна и друга...ще опитам и така :)

svetlin95
17.08.2013, 00:27 ч.
Успех! :cool:

jorko
17.08.2013, 00:38 ч.
Успех! :cool:

Пуснах тема, мeрси от негово име ;), той е най-заинтересован от развитие... / или тя, не знам :confused:/

poison
17.08.2013, 10:49 ч.
И на мен ми стана интересно,как разбра,че гълъба е болен,след като не си го видял,но все пак видимо е болен...? :)

има си снимка явно вие не сте я видели

http://forum.galabite.com/attachment.php?attachmentid=19658&d=1376588892

dankata74
25.08.2013, 21:28 ч.
nameren po6tenski galab leko udaren ot kola samo so6emeten . galabat e nameren v iskarsko defile selo lukovo. mlad lentov sportiest moge bi jenski s sin prasten nomer bg 14553 .tel 0988 830 837.skype dankov 27. e- mail dankata1@windowslive.com

Милен М
09.09.2013, 09:04 ч.
Колеги,преди 20тина дни е изгубен мъжки спортен гълъб с пръстен 09г.-кафяв и номер 02295-моля ако някои има информация да се свърже с тел.0897712821-Милен или 0887538339 Любомир.Много добра награда ако гълъбът бъде върнат

chichko_trevichk0@abv.bg
13.09.2013, 12:32 ч.
Хванат е мъжки английски типлер има зелен пръстен с номер звънях но не отговаря.. Ако някой се интересува да пише

kiro
14.09.2013, 01:31 ч.
:confused:на кой колега са гълъби с пръстени,F243981 и F161238

никой ли не знае на кого са

jasmine
18.09.2013, 22:32 ч.
Здравейте!!! Днес към 16:30 часа открих чисто бял гълъб в стаята си.За съжаление той отлетя и в момента е на терасата на съседите ми.Не разбирам от гълъби,но този е домашен..не лети,и има нещо като бяла гривничка на крачето.Аз съм от гр.Варна,живея близо до КраКра..ако някой знае за гълъбарник в района,моля да ми пише,за да се свържа със собственика..или просто да намерим нов дом за милото гълъбче..Тел:0878708101(надявам се до сутринта още да е там и да успеем да му помогнем)Благодаря предварително!

azimut
11.10.2013, 20:08 ч.
изгубен бял старозагорски гълъб в харманли с жълт пръстен 2011 година.ако някой го хване нека се обади на 0898 89 41 91 ще почерпя :)

dani_boz
29.10.2013, 22:48 ч.
Намерен е гълъб, ударил се е в стъклото, зашеметен е ,но иначе изглежда добре. Ако някой иска да му го дам, тъй като не разбирам от отглеждане на гълъби, нека ми пише,

Stanislav Stoilov
30.10.2013, 10:23 ч.
Щом се е ударил не е много добре :)

Светла
12.11.2013, 16:08 ч.
Намерен е гълъб в Пловдив с номер на пръстена BG 2013 F266022 , моя тел. е -0886139010

Den
18.11.2013, 23:23 ч.
Изгубих сив кован мъжки спортен гълъб със син пръстен Bulgaria 2013 36961 изгубен в района на гр.Перник ако някои го е хванал моля да пише или да звънне на този номер 0899499317 !!!

mitko1965
21.11.2013, 00:18 ч.
намерен гълаб

mitko1965
21.11.2013, 00:19 ч.
хванат гълаб бг 33301 2013г 0894743192

mitko1965
21.11.2013, 00:21 ч.
намерен гълаб 33301 2013 г 0894743192

ivaylo_peytchev
11.12.2013, 01:43 ч.
Привет на всички, днес намерих един много странен за мен гълъб, чисто бял, видимо доста по-едър от обикновените улични гълъби и не го е страх от хората, дава да го пипам без да го е страх. Като се опитах да го накарам да литне не пожела. За това го прибрах вкъщи. Някой може ли да ми каже каква порода е и как да се грижа за него.
Ето и линк с няколко снимки.
http://myhata.snimka.bg/animals/korela-nimfa.456443.32166075

joe
11.12.2013, 10:56 ч.
До няколко дни няма за да ти се налага да се грижиш за гълъба.

Admin
11.12.2013, 12:10 ч.
Намерен е бял гълъб в град София, ако някой желае да го вземе, да се обади на

телефон: 0885 412 716

poison
13.12.2013, 17:37 ч.
Привет на всички, днес намерих един много странен за мен гълъб, чисто бял, видимо доста по-едър от обикновените улични гълъби и не го е страх от хората, дава да го пипам без да го е страх. Като се опитах да го накарам да литне не пожела. За това го прибрах вкъщи. Някой може ли да ми каже каква порода е и как да се грижа за него.
Ето и линк с няколко снимки.
http://myhata.snimka.bg/animals/korela-nimfa.456443.32166075
този гълъб ще умре ако е още при теб го дръж вътре на топло до отоплителен уред и му дай някакво зърно предпочитано да е жито ако не можеш да намериш вземи от някой хранителен магазин грухана пшеница или булгур водата също му я дай хладка или със стайна температура
лечение предполагам простуда комбинирана с чревна инфекция
при минусови температури каквито са в момента му дай тилозин или тиловет на прах 5 дни разтворени във водата като друга вода не трябва да пие
тилозина е 1 пакетче за 2 литра вода а тиловета 1 грам на 1 литър вода като грама може да измериш с една равна пластмасова лъжичка която може да вземеш от ветеринарна аптека препаратите също ще намериш там
ако ти се занимава това е което може да направиш

Arona-TENERIFE
24.02.2014, 20:22 ч.
Изгубена е гълъбица спортна.Тъмна на цвят.Изгубена е в гр.Ямбол в
периода на 25.01.2014 до сега вече месец.Ако някой я е намерил да ми пише или обади на тл:0892031995
да ми каже номерът на пръстенът той е БГ.....родена е 2008г.
Предлагам възнаграждение МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!!

Arona-TENERIFE
02.03.2014, 20:43 ч.
Изгубена е гълъбица спортна.Тъмна на цвят.Изгубена е в гр.Ямбол на 25.01.2014 .Ако някой е намерил някакъв гълъб на тези описания да ми пише или обади на тл:0892031995
Да ми каже номерът на пръстенът той е БГ.....родена е 2008г.

Arona-TENERIFE
05.03.2014, 20:04 ч.
Изгубена е гълъбица спортна.Тъмна на цвят.Изгубена е в гр.Ямбол на 25.01.2014 .Ако някой е намерил някакъв гълъб на тези описания да ми пише или обади на тл:0892031995
Да ми каже номерът на пръстенът той е БГ.....родена е 2008г.

оофффф къде е този птица. Никъде я няма.
Ай де малко помощ де.:o

poison
05.03.2014, 23:49 ч.
възможно да е и изядена

Ico Dimitrov
08.05.2014, 15:48 ч.
От 3 дена един гълъб спи на терасата ми не зная каква порода е има пръстен някои изгубил ли е такъв ? 21557

NG-Fighter
13.05.2014, 00:03 ч.
Съжалявам ,но когато го намерих вече не беше жив:(! Маркировката я запазих и мога да я изпратя ако, е ценна за собственика: "BG 2013 36804" и "BRICON 5000" !

Ico Dimitrov
14.05.2014, 14:36 ч.
От 3 дена един гълъб спи на терасата ми не зная каква порода е има пръстен някои изгубил ли е такъв ? 21557

на пръстена пише Сандански друго не можах да прочета че ми избяга

ivoaspar
09.06.2014, 21:23 ч.
В София Павлово едно гълъбче се върти пред заведението от няколко дена. Чисто бял със син и жълт пръстен. Дава да се лови - синия пръстен е с номер BG2012 F227 161, жълтия няма номер. Гълъба се храни и не мърда от тук.

goshkoowe
09.06.2014, 23:25 ч.
Снимай го,ако можеш колега

pigeons_lk
13.07.2014, 21:00 ч.
При мен е гълъб с номер ЕЕ 32614 2012,който си го познае да заповяда да си го прибере :)
0877405841 - Цветан гр.Луковит (Ловешко)

emma
25.07.2014, 15:55 ч.
Намерихме гълъб със счупено крило и от няколко месеца е при нас на балкона ,докторите казаха ,че няма да се оправи .Дали някой може да ни помогне къде можем да му намерим дом ,тъй като е нещастен сам на балкона . МОЛЯ , който може да помогне да пише :)

goshkoowe
28.07.2014, 12:28 ч.
Изгубени :

100yan
14.09.2014, 23:18 ч.
Днес в София е изгубен млад мъжки спортен с номер на пръстена BG 21441 /2014/.
Моля, ако някой го намери или хване, да се обади на 0888143686. Ще съм много благодарен!

Пилето е с бяло по главата и първостепенните махови пера. Не е летяло досега и няма опит, но сутринта се втурна с другите ни спортни, които летят яко и надалече, и явно се е затрило по пътя. По всичко личи, че пилето не е много добре с ориентацията, но е любимец на сина ми... затова го издирвам.

poison
16.09.2014, 16:16 ч.
така е първият път е най труден но прибере ли се веднъж няма отърване

100yan
16.09.2014, 22:51 ч.
така е първият път е най труден но прибере ли се веднъж няма отърване

Да, така е. С другите не сме имали проблем: 2-3 дни наблюдаваха и опознаваха района преди да се осмелят да летят надалеч, докато този се "надцени" явно. Където и да е, дай Боже само да е живо и здраво гълъбчето, че в тези дъждове шансовете му за оцеляване не са големи... а беше красавец.

tipin
12.10.2014, 20:58 ч.
Не съм гълъбар, а рибар.
Докато бях за риба видях, може би загубен бял гълъб със зелен пръстен.
Цял ден му давах да кълве царевица.
Подвизава се в Русе, Текето, точно срещу водните колелета.

stef7
25.10.2014, 12:23 ч.
Здравейте, Преди 3 седмици прибрах млад гълъб който лежеше в тревата дълго време и определено имаше проблем, перушината му беше доста опърпана. Поне на мен така ми се стори. Хванах го и го прибрах в апартамента. След консултация с ветеринар, мина 10 дни на антибиотик, захранване, смени част от перушината си и сега изглежда доста по-добре. Макар че ми се струва перушината продължава да се сменя. Исках просто да му помогна да се оправи и да го пусна обратно там откъдето съм го взел - района на бизнес парка, Младост 4, София. Но съзнавам, че пускането може би не е добра идея. Времето се застуди, гълъба не е лятял навън дълго време, в къщи го пускам всеки ден да лети из коридора и хола. Не съм сигурен като го пусна дали ще оцелее. Търся съвет как да постъпя или някой от района на Младостите който би има гълъби и би искал да го прибере. Гълъба си е най-бикновен според мен, мога да приложа снимка

plami80
29.10.2014, 21:57 ч.
Намерих гълъб на терасата с марка какво ще ме посъветвате да направя телефон за връзка 0899128776

plami80
29.10.2014, 22:10 ч.
Намерих гълъб на терасата с марка BG9-A113