PDA

Покажи пълната версия : Странна болест - омърлушени, спират да се хранят, пият много вода, не хвърчат...???

trapera
04.07.2010, 19:30 ч.
имам проблем ??? имам около 40 гълъба обаче от доста време ме мачи една болест която немога да разбера. значи както му няма нищо на гълъба на другия ден вече е болен омарлушен спира да се храни пие много вода и най важното едното или двете крила му се сдарвяват и спира да хвърчи.така последно стана с един мъжки ростовски измътиха малките си и се разболя.преди време така омря една женска салтанетка и мъжкия ми изхрани малките сам.след като се разболеят им давам витамини антибиотици но след около 2/3 седмици гълъба си отива и интересното е че винаги има само един болен в кафеза омре ли се разболява друг...... моля ако на някой му се е случвало нещо такова или знае как дасе справя с това да пише....

bagerista63
05.07.2010, 07:30 ч.
като умре някой занеси го на ветеринар да го отреже и да ти каже от какво да ги лекуваш защото доста болести са с еднакви симптоми като на пример спирохетоза кокцидиоза солмонелоза но се лекуват с различни антибиотици

drago
05.07.2010, 10:48 ч.
Омърлушен, спира да се храни, пие много вода сдарвяват му се крилата и спира да лети ............ типично за Салмонелозата, ако ми кажеш че и изпражненията са воднисти, премесени със слуз и са оцветени в тъмнозелено и бяло е кажи речи 100% Салмонелоза. Има лекарства за това .... Байтрил, Хипралона енро, Енрокол, Роксацин, Фуразолидон. Избери си лекарство и лекувай.

trapera
05.07.2010, 20:38 ч.
сички тези лекарства с еднаква сила ли са ??? и кой да лекувам само болния или всичките ???

drago
06.07.2010, 10:29 ч.
Не мога да ти кажа дали са със еднаква сила .... всичките са за Салмонела. Отиди в Ветеринарната аптека и си вземи Байтрил, доктора ще ти каже дозировката. Лекувай всички птици за по сигурно. Ако искаш да лекуваш поотделно Енрокола е на хапчета. Но според мен лекувай всички птици че да ти е мирна главата.

bagerista63
06.07.2010, 19:16 ч.
според мен ако е салмонелоза досега нямаше да имаш гълъби

bagerista63
06.07.2010, 19:26 ч.
но щом си убен че е салмонелоза байтрил е най ефикасен 1мл на 2л вода 5 дни и за около 2 месеца ще спрът да снасят

bendzi2007
06.07.2010, 22:20 ч.
ваксинирай за вартоглавата

drago
07.07.2010, 10:54 ч.
Аз не мисля така bagerista63 ..... при мен са вкарвали заразен гълъб от Салмонела, престоя в гълъбарника точно 1 вечер. Всичките ми гарги се заразиха и една по една ги хвърлях а тоя гълъб къде беше преносителя още е жив, а от тогава минага 4 месеца. Би ли обяснил това как е станало по твоята логика?
Не може да се ваксинират болни гълъби .... няма да има ефект от тая ваксина :).

bagerista63
07.07.2010, 11:56 ч.
преди да се ваксинират гълъбите освен че трябва да са здрави трябва да са обезпаразитени и трябва да се бият и трите ваксини паромиксо салмонела и за полепи иначе може да ги ваксинираш за едно а да измрат от друго а за салмонелозата който я прекара може да живее и 14г но другите си отиват за 3дни а трапера казва че са така от доста време

djoni777
27.07.2010, 18:21 ч.
ваксинирай за вартоглавата

Колега как се казва ваксината за въртоглавата

bagerista63
27.07.2010, 18:53 ч.
ваксина за паромиксовироза

trapera
28.07.2010, 09:13 ч.
здр те колеги давах на сичките антибиотици а тези който бяха по зле просто не оцеляха скасах им главите нямаше друг начин сега да видим дали ще има резултати.ако след време отново имам болни сичко почва от начало