PDA

Покажи пълната версия : ПОСТОЯНСТВОТО е най-важното в случая

Admin
06.06.2008, 14:18 ч.
Най-важното за успеха не само в гълъбарството, но и в живота по принцип, е човек да има ясна цел - какви точно гълъби иска да отглежда (понеже всички породи са хубави сами по себе си, но не може да се отглеждат наведнъж), колко на брой да са, къде ще продава извадените от него млади гълъби, от къде ще взема гълъби за смяна на кръвта и т.н.
След като целта е ясна, оттам нататък най-важното е постоянството! Редовно следене на чифтовете за неправилно съешаване, редовно почистване, обезпаразитяване, храна и вода и пр.
Една работа или се върши както трябва, или въобще не се прави!
Така, че пожелавам Ви ясна цел и постоянство!
Успех!!! ;)

katans
11.11.2008, 18:59 ч.
ПОНЕЖЕ ГЪЛЪБАРИТЕ НЕ СЕ СЛАВИМ С КОЙ ЗНАЕ КАКВА КОРЕКТНОСТ ПО МЕЖДУ НИ, СПОРЕД МЕН ЧЕСТНОСТТА СПРЯМО КОЛЕГИТЕ Е ВОДЕЩА ОТНОСНО СЪЗДАВАНЕТО НА ИМЕ И АВТОРИТЕТ!!!

vodolej_1
29.12.2008, 00:13 ч.
Коректност преди всичко!!!

stefan
09.03.2009, 09:32 ч.
Иска минимум по 1-2 часа на ден да се отделят за оглед, почистване и т.н. Само така мога да съм постоянно в час и да знам кои имат яйца, да им записвам датите, да ги съешавам както аз искам и т.н.
Така, че наистина иска постоянство!
Веднъж да пропусна да ги нахраня и да останат без вода, за половин ден дори, и започват ядовете - зелени диарии, болести, умират пиленца от глад... и на всичко му се е... м... за един ден, а се гради много бавно...! :rolleyes:

david cameron
02.09.2009, 20:51 ч.
Коректност преди всичко!!!

Да, да, да много коректност!!!

Иска минимум по 1-2 часа на ден да се отделят за оглед, почистване и т.н. Само така мога да съм постоянно в час и да знам кои имат яйца, да им записвам датите, да ги съешавам както аз искам и т.н.
Така, че наистина иска постоянство!
Веднъж да пропусна да ги нахраня и да останат без вода, за половин ден дори, и започват ядовете - зелени диарии, болести, умират пиленца от глад... и на всичко му се е... м... за един ден, а се гради много бавно...!

2 часа оглед, колко гълъби имаш? Аз имам 4 - няма пари и зърното ми е с гъгрици. Туй за водата и храната си адски прав...

go6ito
05.11.2009, 01:48 ч.
И аз сам съглсен с това мнение секи гълъбар прекрва по 1,2 часа при неговот гълъби трябва да види какво им трябва да ги нахрани да им почисти ан напръска против паразити да види дали няма болен гълъб да го излекува ако има да види ако има дупки по гълабарникът да го направи и още мн др.

bat_nase79
05.11.2009, 18:36 ч.
[QUOTE=go6ito;3856]...да види ако има дупки по гълабарникът да го направи....

Колеги,за да градите каквото и да е трябва да имате здрава основа!!!;)Или както казва админа: "Една работа или се върши както трябва, или въобще не се прави!"
За да имате успех в отглеждането на гълъби,според мен са необходими две основни неща:
1.Да имате достатъчно свободно време за тях.
2.Здрав и практичен гълабарник!За да не се получи,че точно когато сте направили качествени гълъби ви ги изяжда я пор,я невестулка или някой недобросъвестен влиза и просто си ги взима!
Следва следене на гълъбите за да познавате добре тяхното поведение,добра дезинфекция,добро хранене,ваксини,запознаване със симптомите на най-често срещаните заболявания и как да си ги лекувате и т.н.Успех на начинаещите!!!(и не само) :)

дидо
14.11.2009, 08:53 ч.
И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО ТРЯБВА ДА ПОЗНАВА ДОБРЕ СТАНДАРТА НА ПОРОДАТА КОЯТО ОТГЛЕЖДА ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ РАЗВИВА

vencislav
05.12.2009, 12:56 ч.
еми аз на моите много време им отнемам и много ги гивезя,постоянно водата сменям,храна имат,научих ги да ядат от раката ми зърноримат си добри тнезда но не са кой знай кви,така,че те си живеят живога и имам много породи сащо продовам паунови гълъбирстрахотно оперение!!!майтапа са но моите гълъби имат много окраски и оперението е супер!!! :D

berk0
21.11.2010, 21:13 ч.
Гълъбарника трябва да е много добре.

drvoiad
21.11.2010, 22:36 ч.
прегледах темата прочетох всички мнения гледам трябва цел това добре съгласен трябва постоянство и това добре ама никой май не споменава най важното май да испитваш удоволствие и мерак от всичкото това майка мустара бе хора успех на всички колеги и по малко обиди в тоя сайт ако може разбира се

Beytula_
26.11.2010, 20:08 ч.
хахаха колеги :)

drvoiad
26.11.2010, 22:07 ч.
голям смях голям праз