PDA

Покажи пълната версия : ПОМОГНЕТЕ: Клюма с глава ,дезориентиран, не се държи на краката си

D3BEP
17.12.2010, 14:36 ч.
Здравейте! И аз не знам ка ксе озовах в този форум, но ви моля за малко подкрепа...

Намерих див гълъб, според мен тийнейджър. Животното явно беше дезориентирано и ходеще през нощта по кръстовище на две главни шосета. Отидох шри него, летеше, но слабо и го хванах.Реших ч не ее е научил да лети. Прибеах го вкъщи и му направих импровизирана хралупа.. Нощува в нея. Хапна малко. Понякога като бягаше залиташе и кацаше някак непремерено, н оотдадох на младостта му, на удара и не обърнах внимание.

Слеващият ден на обяд състояните му рязко се влоши. Почна да клюма с глава, не можеше да ходи, претъркаляше се. Видимо засегнат мозък ,дор и иза мен. В началото викам, може и да не му е добре в стая на затворено(прибрах го щото беше студено). Изведох го навън, разчистих му малко снега... То заряза разчистеното, отиде на снега ,зарови си главата и си разпери крилата отгоре на пряспата. Почувствах се все едно съм го извел да се отърва от него...
Почт иведнага - до 2-3 часа акто установих влошаването го почнах с човешки антибиотик - доксициклин мисля и витамини...
Имам чувството, че малко живна(вече 17-18 часа е на лекарства), върти главата си малко, тръска я, маха чат пат с криле(пред и итова не правеше) но още се опира на нея, не може да стои изправен и мижи....
Лекарят каза, че едва ли ще прескочи, смени антибиотика с пилешки...
Сега го държа завито вкъщи на топло и от време на време му двам добавки със спринцовка. Пие много вода, като му насоча главичката и веднага, но вече един пълен ден изтече без да е яло, освен скоро започнатта добавка, а има и диария(мисля с нормален или съвсем леко зеленикав цвят)...

Дайте някакъв съвет? Гълъбар не съм, не става дума за екарисаж... Почнал съм, няма да го хвърля...Лекарят каза, че не е човешко предаваема болестта. Но ми е мъчно за животинката...
Предпоалгам ,че най много от зарази се пазите, но все ше знаете и някой трик...

baicec
17.12.2010, 15:30 ч.
сигурно го е ударила кола.дано се оправи.щом си ходил на лекар добре си направил.дай снимки може и да е някоя хубава порода.

D3BEP
17.12.2010, 15:38 ч.
сигурно го е ударила кола.дано се оправи.щом си ходил на лекар добре си направил.дай снимки може и да е някоя хубава порода.

Благодаря за идеите, колега!

Ами той лекарят мисля точно за това го провери, дърпа му крилата, краката, главата.... Каза, че е вирусно заболяване, а аз го гледам че малк опреглъща, диша тежко... И най - вече, има диария... Не знам дали е кола... Ама какво предлагате да правя, да спирам антибиотицте ли ?

Снимки ше дам, като(ако) се оправ. Н оне е породист според мен. Не съм разбирач, но преди имах приятели гълъбари. Мисля, че е дивак...

nicita
17.12.2010, 15:55 ч.
Отпиши го - щом има дярия и не хвърчи и дреме това е вътрешно увреждане. Спре ли да яде - до три дена е мортос.....Хвала че се пробваш да го спасиш.....

D3BEP
17.12.2010, 16:12 ч.
Отпиши го - щом има дярия и не хвърчи и дреме това е вътрешно увреждане. Спре ли да яде - до три дена е мортос.....Хвала че се пробваш да го спасиш.....

Благодаря, но вече е ясно, няма да го оставя, ще го мъчим.
Но отново казвам.
ЕДВА ЛИ Е УДАРЕН ОТ КОЛА.
Един ден щъкаше що годе нормално из къщи! Дори яде... Прехвърчаше...
Няма ка кда има счупен гръбнак ,врат, крак или нещо таквоа и да се движи.
А ако приема болестта му за причинена от травма, точно вратът му клюма и не го държи....

gito
17.12.2010, 17:36 ч.
Май ще излезе или въртоглав или салмонелоза.Виж в темите за болести

D3BEP
18.12.2010, 10:15 ч.
Благодаря на всички отзовали се.
За съжаление пилето почина. Съжалявам.
Можете да затваряте вече темата, едва ли ще е от полза повече...

ПОздрави

nicita
18.12.2010, 16:24 ч.
Глей сега ДЗВЕР-е,
не се отчайвай, по-добре си направи един сносен гълъбарник. Иди на Подуене на пазара. Избери си две двойки гълъби, ама да ти харесват. Да са пъргави и да са чифтове. Ще си ги развъдиш и ще им се радваш, как летят и ти се прибират..... Но виж там питай за цена и ги орежи/перата по едното крило/ да не избягат.

D3BEP
18.12.2010, 16:56 ч.
Глей сега ДЗВЕР-е,
не се отчайвай, по-добре си направи един сносен гълъбарник. Иди на Подуене на пазара. Избери си две двойки гълъби, ама да ти харесват. Да са пъргави и да са чифтове. Ще си ги развъдиш и ще им се радваш, как летят и ти се прибират..... Но виж там питай за цена и ги орежи/перата по едното крило/ да не избягат.
Благодаря , но аз не съм гълъбар и едва ли ще стана...

Просто помогнах на животинче в беда. Или явно не помогнах, а само го доизмъчих. За съжаление като го взех не знаех какво му е и какво ме чака, но пък иначе трябваше да го оставя през нощта, в студа, болно, да ходи по магистралата :(

Е, поне вече няма да се мъчи, три дена зор преживя животинката. Исках да му помогна, ама сега като гледам ,може и да не съм ,а и явно ми е трябвало не толкова ветеринар, колкото лекар, специалист по гълъбите...

Свърши вече, каквото и да е.
Поздрави!