PDA

Покажи пълната версия : Николаевски гълъби

stefan22
02.10.2009, 00:43 ч.
Ето тези гълъби са много добри:

http://www.vbox7.com/play:76f74597

svilen sandov
03.10.2009, 19:46 ч.
Купувам чифт Николаевски!

stefan22
03.10.2009, 20:05 ч.
От къде си, за да те ориентирам..?

Nofearche93
03.10.2009, 21:05 ч.
Е, тези гълъби на въртене ли са, на какво, я обеснете малко за породата, ако е възможно..? :)

stefan22
03.10.2009, 21:19 ч.
Не, не се въртят.

Nofearche93
03.10.2009, 21:45 ч.
Ами само за красота ли са?
В смисъл декоративни, но като гледам по снимки летят да не са високолетачи или нещо такова...

EnTeY
03.10.2009, 21:49 ч.
Според мене по-скоро се пускат на вятара да ги отвее.:)

pavka73
03.10.2009, 23:02 ч.
Николаевските гълъби са високолетачи с безкръгов полет. Вдигат се над гълъбарника и пърхат като пеперуди с часове. Много са готени. Във Варна има един пич, който ги въди. Казва се Николай - 0888335251.

stefan22
03.10.2009, 23:17 ч.
Първото официално сведение за Николаевските гълъби е работа на професора по земеделие Михаил Ливанов в книгата "За земеделието, скотовъдството и птицевъдството" излязла през 1799г. По това време гълъбите се развъждали основно с цел получаване на месо. Това били гълъби със свободна форма на отглеждане, летели в полето да си търсят храна, презимували в гълъбарници.
Точна история за произхода на Николаевските гълъби няма. Предполага се, че руски моряци са пренесли чужди породи от други страни. Тези гълъби са се съешавали с местните птици. Получили са се при едностранен подбор и селекция по своебразни признаци на полета и под влиянието на местните климатични условия. Влияние така също е оказало и храненето и отглеждането.
В края на 19 век се е сформира тази порода гълъби, като 1910г. се счита за периода на нейната регистрация. В началото не намира одобрение, но през 1918г. завоюва признание.
На първа изложба в Англия, от Русия били донесени гълъби, които се харесали на всички. Завоювали златен кралски медал и били признати за най-добри в подгрупа “Безкръгов полет”. Нарекли ги НИКОЛАЕВСКИ ТУЧЕРЕЗ.
Сърцата на много любители гълобовъди са отдадени на високолетящите породи, но най-вече на Николаевската. Това е прекрасна порода високолетящи гълъби. Родината им е Украйна - гр.Николаев. Разположен на устието на река Южка Буг. От там идва и името им. Гълъбовъдите ги наричат Николаевски, а още и Тучерези (в превод – “прорязването на облаците”), защото са се вдигат на огромна височина и достигат облаците. Наричат ги също “пеперуди”, защтото размахването на крилете им наподобява полета на пеперуда. От всички високолетни породи, най-уникален стил на полета има Николаевският гълъб. Неговият полет се отличава с особености, като при излитане и кацане не правят кръгове. Вдигат се и се спускат вертикално, като чучулиги. Задържат се на едно място над гълъбарника. Разтворената опашка заедно с крилата образуват кръг и те като балони висят във въздуха. Зрелището е изключително. Любителите на високолетните породи считат, че най-красив полет има Николаевските гълъби. Те се вдигат на толкова голяма височина, че се скриват от поглед.
Орнитолозите са установили, че гълъбите са способни да се вдигат до 2 км височина. Но по мнение на много украински гълъбовъди, те се вдигат дори и по-високо от 2км.
Николаевските гълъби са много издръжливи и стоят във въздуха при наличие на вятър и възходящи потоци, а при добро време 4-5 часа. А отделни гълъби летят и 8-10 часа без да кацат.
Николаевските гълъби имат различна окраска: червени, вишневи, черни, сиви, бели, жълти. Желателно е да бъдат с бели опашки.
Разпространени са различни варианти на Николаевският гълъб: Очаковски, Харковски, Кировградски, Мелитополски, Източноукраински, Донецки, Киевски, Ростовски, които се отличават с малки особености от стандарта на град Николаев.
Те имат четири стила на полет: “Жаваронка" /чучулиги/, "Бабочка" /пеперуда/, "Торцовой" /ключ/, "Серпастый" /сърп/.

stefan22
03.10.2009, 23:21 ч.
Николаевските гълъби са високолетачи с безкръгов полет. Вдигат се над гълъбарника и пърхат като пеперуди с часове. Много са готени. Във Варна има един пич който ги въди. Казва се Николай 0888335251

Моите гълъби со от него! ;)

svilen sandov
04.10.2009, 06:42 ч.
От Русе, дай skype!

Nofearche93
04.10.2009, 17:32 ч.
Оооо, много интересни гълъби...

stefan22
04.10.2009, 19:21 ч.
mnm3456

Това е Skype на Николай от Варна.
Аз съм от Перник.

svilen sandov
04.10.2009, 19:41 ч.
Ти имаш ли за продан?

stefan22
04.10.2009, 20:44 ч.
Точно сега лежат на яйца, другия месец ще имам. Звъни на Ники от Варна, мисла че ще ти е по-близко.

stefan22
04.10.2009, 22:39 ч.
;) Това е един от гълъбите на Ники.

stefan22
04.10.2009, 22:49 ч.
:eek: Ето и този красавец.

stefan22
04.10.2009, 22:55 ч.
;):eek: Ето един червен.

stefan22
06.10.2009, 21:09 ч.
:eek: Направо е великолепна!

stefan22
07.10.2009, 00:04 ч.
Стандартът на николаевския гълъб е разработен от авторитетна комисия, състояща се от опитни гълъбовъди, а също така с участието на широката общественост и е утвърден от президента на клуба на гълъбовъдите от град Николаев.

Стандартът на николаевския гълъб трябва да задоволява следните изисквания:
Корпусът на птицата - дълъг, голям приповдигнат на 45 градуса.
Главата е суха, продълговата, окръглена.
Клюна е дълъг, правопрпорционален на главата.
Очите са златисто сламен цвят с перлен отенък.
Восковицата е с цвят на топлено мляко, шията е широка изпъкнала, крилата са дълги, лежат на опашката като към корпуса не прилягат плътно. Маховите пера на първата поредна са 10 и на втората 10 перата на крилата са дълги и широки. При разтваряне на крилото лакътната става се подава напред. Опашката е широка и се състои от 12 до 16 пера бял цвят.
Краката не са оперени.
Ноктите на тъмните гълъби са сиви, а на светлите светли.
Оперението е вишнево бархетно син с черни ленти, жълто, черно, бяло, пъстро, червено пъстър, бял с цветни щитове на крилата.
Бракуват се николаевските гълъби със следните дефекти: с полукръгла опашка, виснали крила, качулати, с оперение по краката, с розова и червена восковица на човката, а също така с различни очи, къси крила, маховите пера ако са повече от 10 с нестандартно оперение.
Главни критерии при подбора е качеството на полета, ако някои от външните признаци не отговаря на стандарта, но гълъба е отличен летец не трябва да го бракувате.
Последните десетилетия в различните градове на СССР са въведени варианти на николаевските гълъби: очаковски, кировградски, мелитополски, киевски, ростовски, донецки, харковски, източно-украински, които се различават по някои особености от разработения стандарт в град Николаев, както по формата на тялото така и по окрасата сред тях има гълъби с разкошни качули красиви пера по краката и къси клюнове.

stefan22
08.10.2009, 22:11 ч.
;) :eek::eek:

stefan22
08.10.2009, 22:15 ч.
http://www.youtube.com/watch?v=6VZLF09WNUo&feature=fvw

stefan22
09.10.2009, 21:39 ч.
Първото официално сведение за Николаевските гълъби е работа на професора по земеделие Михаил Ливанов в книгата "За земеделието, скотовъдството и птицевъдството" излязла през 1799г. По това време гълъбите се развъждали основно с цел получаване на месо. Това били гълъби със свободна форма на отглеждане, летели в полето, за да си търсят храна, презимували в гълъбарници.
Точна история за произхода на Николаевските гълъби няма. Предполага се, че руски моряци са пренесли чужди породи от други страни. Тези гълъби са се съешавали с местните птици. Получили са се при едностранен подбор и селекция по своебразни признаци на полета и под влиянието на местните климатични условия. Влияние също така е оказало и храненето и отглеждането.
В края на 19 век се е сформира тази порода гълъби, като 1910г. се счита за периода на нейната регистрация. В началото не намира одобрение, но през 1918г. завоюва признание.
На първа изложба на породата в Англия, от Русия били донесени гълъби, които се харесали на всички. Завоювали златен кралски медал и били признати за най-добри в подгрупа “Безкръгов полет”. Нарекли ги НИКОЛАЕВСКИ ТУЧЕРЕЗ.
Сърцата на много любители гълобовъди са отдадени на високолетящите породи, но най-вече на Николаевската. Те са прекрасна порода високолетящи гълъби. Родината им е Украйна - гр.Николаев. Разположен на устието на река Южка Буг. От там идва и името им. Гълъбовъдите ги наричат Николаевски, а още и Тучерези (в превод – “прорязването на облаците”), защото се вдигат на огромна височина и достигат облаците. Наричат ги също “пеперуди”, защото размахването на крилете им наподобява полета на пеперуда. От всички високолетни породи, най-уникален стил на полета има Николаевският гълъб. Неговият полет се отличава с особености, като например при излитане и кацане не правят кръгове. Вдигат се и се спускат вертикално, като чучулиги. Задържат се на едно място над гълъбарника. Разтворената опашка заедно с крилата образува кръг и гълъбите като балони висят във въздуха. Зрелището е изключително, и любителите на високолетните породи считат, че най-красив полет имат Николаевските гълъби. Те се вдигат на толкова голяма височина, че се скриват от поглед.
Орнитолозите са установили, че гълъбите са способни да се вдигат до 2 км височина. Но по мнение на много украински гълъбовъди, те се вдигат дори и на по-високо от 2 км.
Николаевските гълъби са много издръжливи и стоят във въздуха при наличие на вятър и възходящи потоци, а при добро време полетът им достига 4-5 часа. Отделни гълъби летят и по 8-10 часа без да кацат.
Николаевските гълъби имат различна окраска: червени, вишневи, черни, сиви, бели, жълти. Желателно е да бъдат с бели опашки.
Разпространени са различни варианти на Николаевския гълъб: Очаковски, Харковски, Кировградски, Мелитополски, Източноукраински, Донецки, Киевски, Ростовски, които се отличават с малки особености от стандарта на град Николаев.
Николаевските гълъби имат четири основни стила на полет: “Жаваронка" /чучулига/, "Бабочка" /пеперуда/, "Торцовой" /ключ/, "Серпастый" /сърп/.

stefan22
11.10.2009, 21:29 ч.
;):eek:;)
НИКОЛАЕВСКИ ГЪЛЪБИ

EnTeY
11.10.2009, 22:11 ч.
Е добре, разбрахме че са добри летци, няма за какво всеки път да качваш нови снимки...

stefan22
12.10.2009, 23:28 ч.
Е добре, разбрахме че са добри летци, няма за какво всеки път да качваш нови снимки...

ЗАЩО НЕ СА ЛИ ТИ ИНТЕРЕСНИ???

EnTeY
13.10.2009, 00:12 ч.
Какъв коментър да дам, хората казват че са добри летци, аз под летец разбирам да лети много и на високо, а тези ми изглеждат като хвърчило, носят се от вятъра поне в клипа така изглеждаше...

stefan22
13.10.2009, 00:51 ч.
Те са високолетачи - това значи! :confused:

EnTeY
13.10.2009, 01:06 ч.
Не съм питал какво значат и с това което съм видял на клипа мога да кажа, че са добри летачи, но не и високолетачи, но все пак не съм ги виждал на живо.

Nofearche93
13.10.2009, 17:02 ч.
Като не разбирате за кво са обаждате.... високолетачи не знам си кво.... гълъба просто има много красив полет и това е.

EnTeY
13.10.2009, 17:15 ч.
Да съм казвал че няма?

stefan22
13.10.2009, 23:14 ч.
Не съм питал какво значат и с това което съм видял на клипа мога да кажа, че са добри летачи, но не и високолетачи, но все пак не съм ги виждал на живо.

Добре си дошъл да ги видиш на живо, мисля че ще ги харесаш много. ;)

EnTeY
19.10.2009, 20:51 ч.
а ти от каде беше

batTOSHKO
19.10.2009, 21:00 ч.
Добре си дошъл да ги видиш на живо, мисля че ще ги харесаш много. ;)
Сигурно са много готини в полет ама много ги взимал вятъра чувам.;)

stefan22
20.10.2009, 20:54 ч.
от перник.

stefan22
20.10.2009, 20:58 ч.
Сигурно са много готини в полет ама много ги взимал вятъра чувам.;)

зависи от вятара ако е буря незнам дали има гълъб да издържи но добре се орентират да се приберът;)

batTOSHKO
20.10.2009, 21:13 ч.
Не аз не съм много компетентен от към николаевските ама скоро си говорих с един приятел който ги гледа и ми каза че се отнасяли.

stefan22
20.10.2009, 21:17 ч.
[QUOTE=batTOSHKO;3291]Не аз не съм много компетентен от към николаевските ама скоро си говорих с един приятел който ги гледа и ми каза че се отнасяли.[/QUOTE
от каде е твоя приятел и от каде е взимал гълъбите
;)

batTOSHKO
20.10.2009, 21:35 ч.
От Варна е момчето не знам от къде са му гълъбите.

stefan22
20.10.2009, 21:41 ч.

да не се казва николаи

stefan22
20.10.2009, 22:13 ч.

имаш ли му телефона да ми го дадеш

stefan22
23.10.2009, 21:46 ч.

batTOSHO Няма ли да ми кажеш как се казва приятела ти от варна и да ме свржеш с него да си взема някои друг гълъб

stefan22
08.11.2009, 20:25 ч.
малко снимки и от мен

stefan22
08.11.2009, 20:29 ч.
:eek:;);):)

stefan22
09.11.2009, 22:39 ч.
http://www.vbox7.com/play:1f166c78

manol rusenoff
22.11.2009, 18:19 ч.
как върви чифта информативно,защото мои човек се интересува,а няма профил в саита???

stefan22
22.11.2009, 19:21 ч.
как върви чифта информативно,защото мои човек се интересува,а няма профил в саита???

зависи от гълъбите каква разцветка са но около 50-70 лева струва чифта

kratun
22.11.2009, 20:40 ч.
Тропат ли? Или.....?

stefan22
22.11.2009, 21:43 ч.
Тропат ли? Или.....?

не пеят като типлера повече идват като сислия

kratun
22.11.2009, 23:29 ч.
не пеят като типлера повече идват като сислия

А има ли чисто бели? Струва ми се, че имат доста еднакви черти с пазарджишките, дори в полета. Мисля, че ще ми е интересно ако ги видя на живо. Ако можеш качи още снимки , по възможност на по-близък план и да не са в ръце.

manol rusenoff
23.11.2009, 09:18 ч.
А има ли чисто бели? Струва ми се, че имат доста еднакви черти с пазарджишките, дори в полета. Мисля, че ще ми е интересно ако ги видя на живо. Ако можеш качи още снимки , по възможност на по-близък план и да не са в ръце.

къде ги видя тези прилики?толкова приличат на пазарджишки,колкото крокодил на прилеп!!

kratun
23.11.2009, 09:35 ч.
къде ги видя тези прилики?толкова приличат на пазарджишки,колкото крокодил на прилеп!!

Я ми кажи по какво се различават, моля! А, аз ще ти кажа после къде намирам сходни черти.

manol rusenoff
23.11.2009, 09:39 ч.
различават се по фигурата,по опашката ,по човката,по начина на летене(излитат и кацат вертикално),по самия начин на летене!това не е ли достатъчно?

kratun
23.11.2009, 18:40 ч.
различават се по фигурата,по опашката ,по човката,по начина на летене(излитат и кацат вертикално),по самия начин на летене!това не е ли достатъчно?

може би си прав, защото ги познаваш по-добре. но до колкото си спомням характеристиката на пазарджишките.........

manol rusenoff
23.11.2009, 21:50 ч.
тука не е въпроса кои ги познава по-добре!става въпрос,че пазарджишките,и николаевските гълъби си приличат единствено по името-високолетачи!не искам да споря с тебе,или да се изтъквам,но разгледаи добре клипчетата ,и сам ще се увериш че са много различни!

kratun
23.11.2009, 23:13 ч.
тука не е въпроса кои ги познава по-добре!става въпрос,че пазарджишките,и николаевските гълъби си приличат единствено по името-високолетачи!не искам да споря с тебе,или да се изтъквам,но разгледаи добре клипчетата ,и сам ще се увериш че са много различни!
Там е работата, че аз не споря - само коментирам. Сега ще прегледам характеристиките на ново.

manol rusenoff
23.11.2009, 23:36 ч.
не е нужно да гледаш характеристики,просто трябва да познаваш гълъбите,които гледаш!!!
доколкото знам ти гледаш пазарджишки високолетачи??!!

stefan22
24.11.2009, 00:10 ч.
Там е работата, че аз не споря - само коментирам. Сега ще прегледам характеристиките на ново.

Николаевските гълъби летят безкръгово а пазарджшките са с кръгово летене. Има и бяли николаевски аз имам.

kratun
24.11.2009, 00:18 ч.
Сега като се зачетох стигам до извода,че и в двете породи се е получило нещо подобно като при кучетата от породата "питбул". Губи се смисъла да коментираме.
Някой може ли да каже къде се озаконява дадена порода и къде се вписва точното и описание?

stefan22
24.11.2009, 00:27 ч.

тези снимки са от вчера:eek:

stefan22
24.11.2009, 00:33 ч.
Сега като се зачетох стигам до извода,че и в двете породи се е получило нещо подобно като при кучетата от породата "питбул". Губи се смисъла да коментираме.
Някой може ли да каже къде се озаконява дадена порода и къде се вписва точното и описание?

питбула кога е саздаден и малко по прочети за николаевскиа гълъб написъл съм във породи Украински ;)

stefan22
24.11.2009, 00:35 ч.
питбула кога е саздаден и малко по прочети за николаевскиа гълъб написъл съм във породи Украински ;)

http://www.galabite.com/pigeon-breed-27.html

kratun
24.11.2009, 00:41 ч.
не е нужно да гледаш характеристики,просто трябва да познаваш гълъбите,които гледаш!!!
доколкото знам ти гледаш пазарджишки високолетачи??!!

Да де. Но проблема е там, че всеки си хвали стоката и съм се наслушал на глупости. Всеки стар гълъбар твърди, че неговите гълъби били от чиста порода. Но от първи поглед се забелязват разликите при другите гълъбари а дори и между неговите гълъби. Вече не знам на кой да вярвам и на кой да не вярвам.

kratun
24.11.2009, 00:46 ч.
.... и малко по прочети за николаевскиа гълъб написъл съм във породи Украински ;)

Ти от къде извади тази литература? И знаеш ли кои я е писал?

stefan22
24.11.2009, 00:59 ч.

Е тука чети колкото искаш стига да знаеш руски

stefan22
24.11.2009, 01:00 ч.

преведена е от николаи ;)

kratun
24.11.2009, 07:45 ч.
преведена е от николаи ;)

да. срещат се с различни белязи, което ме кара да мисля..........

manol rusenoff
24.11.2009, 17:58 ч.
Да де. Но проблема е там, че всеки си хвали стоката и съм се наслушал на глупости. Всеки стар гълъбар твърди, че неговите гълъби били от чиста порода. Но от първи поглед се забелязват разликите при другите гълъбари а дори и между неговите гълъби. Вече не знам на кой да вярвам и на кой да не вярвам.

да,ама ние обсъждахме последно разликата между пазарджишкия,и николаевския,нали???каза,че ще посочиш прилики между тях,а не посочи! поне се съгласи,че нямат нищо общо!

kratun
24.11.2009, 18:27 ч.
да,ама ние обсъждахме последно разликата между пазарджишкия,и николаевския,нали???каза,че ще посочиш прилики между тях,а не посочи! поне се съгласи,че нямат нищо общо!

хихихи
доколкото си спомням от характеристиките, които съм чел....
1-во 12-14 пера на опашките.2-ро окръглените или закръглени глави, 3-то летателните пера на крилете, 4-то дебелия глас
...по снимките съдя, че имат и известна прилика и в клюновете, клепачите и ноздрите
....окраските им и цветовете на очите им са взети от всички породи, както на "николаевските" така и на "пазарджициите":p
....а аз лично имам (уж) пазарджици (вече се замислих да им отскубна главите)с полет на чучулига- толкова характерен за "николайките"

stefan22
24.11.2009, 21:23 ч.
хихихи
доколкото си спомням от характеристиките, които съм чел....
1-во 12-14 пера на опашките.2-ро окръглените или закръглени глави, 3-то летателните пера на крилете, 4-то дебелия глас
...по снимките съдя, че имат и известна прилика и в клюновете, клепачите и ноздрите
....окраските им и цветовете на очите им са взети от всички породи, както на "николаевските" така и на "пазарджициите":p
....а аз лично имам (уж) пазарджици (вече се замислих да им отскубна главите)с полет на чучулига- толкова характерен за "николайките"

kratune kratune голям смешник си ела да гивидиш николаевските гълъби и си прави сравнение имам и пазарджишки точно ще ги сравнишдвете породи.

stefan22
24.11.2009, 21:49 ч.
ето и бе;)ли

kratun
25.11.2009, 00:04 ч.
ето и бе;)ли

Това бели "николайки" ли са, бате?! С тази снимка вече можем да говорим на "друг език"!
Поздравления, Стефи! Случайност,талант или майсторско фото е? Надявам се да се справяш така добре и с отглеждането на птиците, майсторе!
Ще дойда при положение, че имаш за продан от белите "николайки". И евентоално ще искам демонстрация на полета, независимо от стила му и начина на вдигане. Продигани брат и сестра от едно чупило ще ти стабилизира цената.

manol rusenoff
25.11.2009, 09:58 ч.
пазарджишкият високолетач се цени повече,когато е по-тесен в опашката(съответно се предполага,че ще лети повече).Николаевските в опашката седят по съвсем различен начин.Начина по които си държи крилата(излизат доста над опашката)е също коренно различен от стоиката на пазарджишките(и е очевидно)!!

kratun
25.11.2009, 11:14 ч.
пазарджишкият високолетач се цени повече,когато е по-тесен в опашката(съответно се предполага,че ще лети повече).Николаевските в опашката седят по съвсем различен начин.Начина по които си държи крилата(излизат доста над опашката)е също коренно различен от стоиката на пазарджишките(и е очевидно)!!

Лично аз и някои от моите приятели предпочитаме "пазарджици" с по-широки и по-дълги опашки и сме доволни от полета им. Някой от тях летят с доста разперена опашка. И точно това ме кара да мисля, че двете породи имат някаква мешавица. Иначе на последната снимка на белите "николайки" ясно се виждат отличителните белязи.

stefan22
25.11.2009, 17:01 ч.
Това бели "николайки" ли са, бате?! С тази снимка вече можем да говорим на "друг език"!
Поздравления, Стефи! Случайност,талант или майсторско фото е? Надявам се да се справяш така добре и с отглеждането на птиците, майсторе!
Ще дойда при положение, че имаш за продан от белите "николайки". И евентоално ще искам демонстрация на полета, независимо от стила му и начина на вдигане. Продигани брат и сестра от едно чупило ще ти стабилизира цената.

да николаевски са колега във момента не продавам но заповядаи да ги видиш но нее момента да вдигам сокола много бие зимата от пролета ще вдигам но полета им е невероиатен.

kratun
25.11.2009, 18:04 ч.
да николаевски са колега във момента не продавам но заповядаи да ги видиш но нее момента да вдигам сокола много бие зимата от пролета ще вдигам но полета им е невероиатен.

Жалко, че не четох форума преди седмица- бях в Перник. Мисля,че от тези "николаевски" ще излезат добри повдигачи на малдите "пазарджици"....ще трябва да ги видя на живо....Лесно ли се продигат/тръгват? Ползваш ли скайп?

stefan22
25.11.2009, 23:48 ч.
Жалко, че не четох форума преди седмица- бях в Перник. Мисля,че от тези "николаевски" ще излезат добри повдигачи на малдите "пазарджици"....ще трябва да ги видя на живо....Лесно ли се продигат/тръгват? Ползваш ли скайп?

Вдигат се лесно но от млади триабва да ги учиш. но не знам дали стават за вдигане със пазарджишките различен стил на летене са месля че няма да се получи.

EnTeY
26.11.2009, 08:23 ч.
eм то човек който е виждал как летят тия николаевски не би си помислил даже да ги вдигне заедно с други високолетачи тези все едно се носят от вятъра аз от клипа такова впечетление имам но ако не е така се извинявам

manol rusenoff
26.11.2009, 14:35 ч.
eм то човек който е виждал как летят тия николаевски не би си помислил даже да ги вдигне заедно с други високолетачи тези все едно се носят от вятъра аз от клипа такова впечетление имам но ако не е така се извинявам

да,висят във въздуха като грабливите птици.и ако наистина се вдигат на 2 км.височина не знам как ще се вдигат нашите високолетачи с тях??

EnTeY
26.11.2009, 18:37 ч.
ко те на 2000м височина ли се изкачват

EnTeY
26.11.2009, 18:37 ч.
ко те на 2000м височина ли се изкачват:confused::confused:

kratun
26.11.2009, 21:01 ч.
да,висят във въздуха като грабливите птици.и ако наистина се вдигат на 2 км.височина не знам как ще се вдигат нашите високолетачи с тях??

Пич, днес ходих да гледам гълъби с такъв полет. На вид като "николаевските" но момчето което ги отглежда казва, че са някакви румънски. Веднага ми демострира полета. Вдигна 10 броя 2 от които взе шахъна в рамките на 1 час. По думите на собственика на гълъбите разбрах,че си е нещо съвсем нормално заради техния вид полет- били супер лесна плячка. Има около 40 бр. само червени с бели опашки, които ползва за продигане на пазарджишките(млади), защото набирали голяма височина за кратко време. След научаването на пазарджишките да се вдигат на високо румънските(или николаевски) не ги пускал с тях, защото пазарджиците му правили повече часове без румънските. Имаше от тях и леко прорязани с цел сваляне на младите "пазарджишки", които учи.
Категорично се отказвам от тази порода. В планински раьон съм и сокола ще ме направи луд.

stefan22
26.11.2009, 21:18 ч.
Пич, днес ходих да гледам гълъби с такъв полет. На вид като "николаевските" но момчето което ги отглежда казва, че са някакви румънски. Веднага ми демострира полета. Вдигна 10 броя 2 от които взе шахъна в рамките на 1 час. По думите на собственика на гълъбите разбрах,че си е нещо съвсем нормално заради техния вид полет- били супер лесна плячка. Има около 40 бр. само червени с бели опашки, които ползва за продигане на пазарджишките(млади), защото набирали голяма височина за кратко време. След научаването на пазарджишките да се вдигат на високо румънските(или николаевски) не ги пускал с тях, защото пазарджиците му правили повече часове без румънските. Имаше от тях и леко прорязани с цел сваляне на младите "пазарджишки", които учи.
Категорично се отказвам от тази порода. В планински раьон съм и сокола ще ме направи луд.

A пазарджишките как отселляват и каде ходи даги гледаш тези румънски даи ми кординати ако може да отида да ги вида и gsm ако може

stefan22
26.11.2009, 21:36 ч.

така ли изглеждат или по друго яче

dorkoveca
26.11.2009, 21:41 ч.
колега каде си ги гледал днес тези гълаби.дай ниакаква инфо... за този човек продавали;от каде е;

kratun
26.11.2009, 21:43 ч.
колега каде си ги гледал днес тези гълаби.дай ниакаква инфо... за този човек продавали;от каде е;

Този колега има над 500 броя. Познаваме се от 25 години и нито 1 не ми дава/продава.....

dorkoveca
26.11.2009, 21:47 ч.
ами давай телефон и да се разбираме

kratun
26.11.2009, 21:48 ч.
така ли изглеждат или по друго яче

В разцветката са същите но по структура на тялото не мога да кажа. Точно затова се чекнех в по-горните постове на темата.И колкото и хубава да е снимката пак не мога да кажа на 100% дали са такива-трябва ми реална визуализация. Да кажем,че са такива?

dorkoveca
26.11.2009, 21:48 ч.
картуне ти от каде си

dorkoveca
26.11.2009, 21:51 ч.
еуеВ разцветката са същите но по структура на тялото не мога да кажа. Точно затова се чекнех в по-горните постове на темата.И колкото и хубава да е снимката пак не мога да кажа на 100% дали са такива-трябва ми реална визуализация. Да кажем,че са такива?

жсггф

kratun
26.11.2009, 21:52 ч.
ами давай телефон и да се разбираме

Пич разбираш ли,че няма смисъл. От Пламен гълъб не мога да взема аз...... ако дава/продава той ще е хванат или боклук. Зимата имаше 300 парчета пазарджишки и румънски и неможах да измъкна 1 женска независимо каква е.

kratun
26.11.2009, 21:54 ч.
картуне ти от каде си

От Карлово съм.

dorkoveca
26.11.2009, 21:57 ч.
този пламен и той лие от там

kratun
26.11.2009, 22:00 ч.
A пазарджишките как отселляват и каде ходи даги гледаш тези румънски даи ми кординати ако може да отида да ги вида и gsm ако може

Ако вдигна 10 броя 5-6 часови пазарджишки поне един го отписвам за деня. Шахъна ни тряска здраво. От две години младите ги тествам в едно село, което е в полето и шахъна бие по-рядко.

kratun
26.11.2009, 22:06 ч.
този пламен и той лие от там
На такъв колега аз акциите не вдигам. От 300 гълъба 1 боклук за даване да нямаш........Намери го да те натвари с цената а твоя приятел който ще изпратиш след теб ще е още по-натварен. И най-гадното е, че не се знае дали ще уцелите

stefan22
27.11.2009, 21:26 ч.

Много си прав приател
;)

EnTeY
27.11.2009, 22:13 ч.
но вярно ли е че излитали на повече от 1 км височина

stefan22
27.11.2009, 22:31 ч.
но вярно ли е че излитали на повече от 1 км височина

да така пише по руските книги.

stefan22
27.11.2009, 22:47 ч.
Предложены следующие критерии для определения ориентировочной оценки высоты полета голубей:

1. Высота колокольни - 80-120 м

2. Высота жаворонка (голубь кажется размером с жаворонка)-200-400 м.

3. Высота воробья – 400-600 м.

4. Высота бабочки – 600-800 м.

5. Высота мерцания (голубь кажется с точку) — 800— 1000 м.

6. На высоте 1700 м голубя невооруженным глазом уже невидно.

Исходя из приведенных данных, а также учитывая, что высоколетные голуби часто поднимаются до такой высоты, что скрываются из поля зрения, можно предположить, что высота около 2 км им вполне доступна.

EnTeY
27.11.2009, 22:48 ч.
в книгите може но аз те питам тебе твоите излитали ли са толкова че изобщо да не се виждат

EnTeY
27.11.2009, 22:50 ч.
Предложены следующие критерии для определения ориентировочной оценки высоты полета голубей:

1. Высота колокольни - 80-120 м

2. Высота жаворонка (голубь кажется размером с жаворонка)-200-400 м.

3. Высота воробья – 400-600 м.

4. Высота бабочки – 600-800 м.

5. Высота мерцания (голубь кажется с точку) — 800— 1000 м.

6. На высоте 1700 м голубя невооруженным глазом уже невидно.

Исходя из приведенных данных, а также учитывая, что высоколетные голуби часто поднимаются до такой высоты, что скрываются из поля зрения, можно предположить, что высота около 2 км им вполне доступна.

освен ангилийския и българския и турския от тук таме го научих от приятелите друг език не знам така че разбрах само цифрите нищо друго:)

ilian shterev
27.11.2009, 23:30 ч.
Как върви чифта.И кой продава.Искам да взема поне 2 чифта.

stefan22
27.11.2009, 23:41 ч.
в книгите може но аз те питам тебе твоите излитали ли са толкова че изобщо да не се виждат

да моите са се вдигали горе се изгубиха даже се опитах даги снимам със джиесема но много лошо се получи

stefan22
27.11.2009, 23:42 ч.

зависи 50-70
а белите 100

stefan22
27.11.2009, 23:49 ч.

на теб ще ти е близо Варна при Николай тои даже щети дигне да видиш полета.

ilian shterev
28.11.2009, 00:11 ч.
Новак пита за Архангелски гълъб и кой ги отглежда.Много со красиви .

stefan22
28.11.2009, 21:37 ч.
specialno za kratun

djimito
28.11.2009, 21:50 ч.
specialno za kratun

Колега много харесвам николаевските и съм гледал клип как летят.Искам да те попитам как се вдигат щото знам ,че слизат като пеперудки.И колко часа им е тавана???

deso
29.11.2009, 17:01 ч.
specialno za kratun
здр колега много интересна порода никога не сам е 4увал ,това са жисоколета4и нали,колко ги е продалзителноста на полета,колко 4аса,и не се премиатат нали??!!!!

stefan22
29.11.2009, 19:23 ч.
Колега много харесвам николаевските и съм гледал клип как летят.Искам да те попитам как се вдигат щото знам ,че слизат като пеперудки.И колко часа им е тавана???

Както кацат. според тренировката. но ако трсиш за по дълго летене си вземи типлери

stefan22
03.12.2009, 17:54 ч.
http://vbox7.com/play:016f330e

EnTeY
03.12.2009, 19:40 ч.
stefan22 като гледах клипове на гълъби видях едни украински и като видях как летят много ми заприличаха на николаевските те едни и същи ли са

batTOSHKO
03.12.2009, 20:09 ч.
Ентей имам едни унгарци за даване имаш ли интерес?

stefan22
03.12.2009, 20:52 ч.
stefan22 като гледах клипове на гълъби видях едни украински и като видях как летят много ми заприличаха на николаевските те едни и същи ли са
да вече са украински защото николаево е в украина

stefan22
03.12.2009, 21:16 ч.
http://vbox7.com/play:5c647f43

stefan22
03.12.2009, 21:17 ч.
http://vbox7.com/play:b6881c5d

stefan22
03.12.2009, 21:18 ч.
http://vbox7.com/play:f166993b

EnTeY
04.12.2009, 17:16 ч.
Ентей имам едни унгарци за даване имаш ли интерес?

зависи за колко ги даваш колко летят и колко са гълъбите за продан

stefan22
04.12.2009, 21:59 ч.
Entey само унгарци ли гледаш

EnTeY
04.12.2009, 22:14 ч.
не не аз гледам типлери главно но тъй като имам 3 гълъбарника ще се опитам да развъждам 2 породи гълъби и отсега да кажа под развъждам имам предвид да ги гледам отделно а не и 2 те породи заедно

stefan22
04.12.2009, 23:02 ч.
каква порода ще са 2 рите. вдигаш ли типлерите и как се претставят

EnTeY
04.12.2009, 23:21 ч.
смятам да са унгарски пък ше видим а и за типлерите подобряват се но бавно за 1 месец почти се подобриха само с 1 час и сега вече могат 10 часа но не им засичам минутите само часовете без туй ми става много скучно гледам небето няма гълъби те са толкова нависоко и без туй са само 4 и не ми е интересно като станат повече от 10 тогава става яко

stefan22
04.12.2009, 23:54 ч.
защо само 4

EnTeY
05.12.2009, 09:24 ч.
ем защото можах да намеря само 1 чифт но в най скоро време ще намеря още два чифт

stefan22
26.12.2009, 16:00 ч.
Честита коледа на всички и весели празници (d)(beer)(party);)

djimito
26.12.2009, 17:24 ч.
Честита коледа на всички и весели празници (d)(beer)(party);)

Багодаря и на теб.;)

БАЛЧЕВ
01.01.2010, 12:27 ч.
................аз,на скоро си купих най-скъпите храначи от породата Николаевски.

stefan22
02.01.2010, 00:33 ч.
Браво БАЛЧЕВ гълъбите как са във полет

БАЛЧЕВ
02.01.2010, 12:09 ч.
Браво БАЛЧЕВ гълъбите как са във полет

..............като пингвини са:D

stefan22
02.01.2010, 13:16 ч.
..............като пингвини са:D

БАЛЧЕВ че те много добри тогава сигорно са добри плувци:):D

stefan22
02.01.2010, 13:44 ч.
:eek::eek::eek: класика:rolleyes:

djimito
02.01.2010, 13:54 ч.
:eek::eek::eek: класика:rolleyes:

Kрасота!!! Браво.

БАЛЧЕВ
02.01.2010, 15:45 ч.
БАЛЧЕВ че те много добри тогава сигорно са добри плувци:):D

..........ами ,сигурно ще плуват ,като не могат да летят:confused:
тук по морето затова ги гледаме:Dпо Трънско съм чувал ,че вадели и картофите с тях

stefan22
02.01.2010, 17:49 ч.
..........ами ,сигурно ще плуват ,като не могат да летят:confused:
тук по морето затова ги гледаме:Dпо Трънско съм чувал ,че вадели и картофите с тях
специално за теб е тази снимка.моя гълъбица перфектен полет:)

БАЛЧЕВ
02.01.2010, 18:53 ч.
............с телескоп ли ги гледаш:p

stefan22
02.01.2010, 19:08 ч.
Еее все още имам много добро зрение ако искаш да хванем бас???????:p;)

БАЛЧЕВ
02.01.2010, 20:05 ч.
Еее все още имам много добро зрение ако искаш да хванем бас???????:p;)

........ееее може,ти тренираш на гълъбите,моите ги гледам само от близо:eek:

djimito
02.01.2010, 21:41 ч.
............с телескоп ли ги гледаш:p

Колко се вдигат та да ги гледа с телескоп.Извинявам се колеги ако ви се струва малко тъпо ама не се сещам от пеперудите и затова така питам ..... :D :p

stefan22
03.01.2010, 16:34 ч.
Колко се вдигат та да ги гледа с телескоп.Извинявам се колеги ако ви се струва малко тъпо ама не се сещам от пеперудите и затова така питам ..... :D :p

2000.метра

EnTeY
03.01.2010, 19:50 ч.
и за колко време се дигат на такава височина

djimito
03.01.2010, 19:57 ч.
2000.метра

2000 метра е наистина голяма височина колега,как ги гледате? :confused: :)

stefan22
03.01.2010, 20:16 ч.
различно според времето

stefan22
09.01.2010, 00:25 ч.
:eek::eek::eek:

mimi i ici
09.01.2010, 09:43 ч.
туй е грозна картиа тжа буха; ли е или там не6то

stefan22
09.01.2010, 17:53 ч.
..... Сова:D

stefan22
15.01.2010, 21:28 ч.
младата надежда:rolleyes:

djimito
15.01.2010, 22:25 ч.
младата надежда:rolleyes:

Браво Стефка страхотни пилета.! ;)

stefan22
17.01.2010, 18:48 ч.
Браво Стефка страхотни пилета.! ;)

благодаря;) и твоите са много хубави.

stefan22
19.01.2010, 20:01 ч.
новото ми попълнение

stefan22
19.01.2010, 20:05 ч.
......:rolleyes:

djimito
19.01.2010, 20:46 ч.

Просто са страхотни.Браво! :)

stefan22
19.01.2010, 21:41 ч.
миро ето това им е страхотното

djimito
19.01.2010, 21:44 ч.
Колега,просто не си запознат с породата ,затова така казваш.Аз също не съм професор по тях ,но съм все пак малко запознат с тях.Ако и ти се поинтересуваш малко мнението ще ти се промени. :)

stefan22
19.01.2010, 22:54 ч.
Добре.Щом така казвате.Наистина несам запознат с породата.Просто правя коментар за това което виждам на снимките.Добре де,даите да купя един яифт,да видя точно за какво става вапрос.Чакам офета за цена на един чифт Николаевски.

колега аз не ги продавам събирам ги още направих ги 50 гълъба ето ти телефони ако имат още за продаване
0888335251-Николаи йорданов от Варна
0896787877-Димитър Балчев от Балчик.

БАЛЧЕВ
23.01.2010, 19:34 ч.
Добре.Щом така казвате.Наистина несам запознат с породата.Просто правя коментар за това което виждам на снимките.Добре де,даите да купя един яифт,да видя точно за какво става вапрос.Чакам офета за цена на един чифт Николаевски.

...........колега ,ще ти дам един чифт за 100лв.

stefan22
24.01.2010, 16:32 ч.
Ето малко снимки. БАЛЧЕВ Благодаря ти за хубавите гълъби които ми даде невероятни са.

stefan22
28.01.2010, 22:32 ч.

БАЛЧЕВ
29.01.2010, 18:16 ч.
............моля,моля,пак заповядай :D;)

krasii
29.01.2010, 22:27 ч.
Колеги, искам да си купя един чифт николаевски, някой продава ли?

БАЛЧЕВ
29.01.2010, 22:48 ч.
......до сега не си ли разбрал ,кой има:cool:
или искаш да ти пишат ,като на любовница:D

saltinet
01.02.2010, 14:25 ч.
аааа колеги какво е спицифичното в тези гълъби че аз не видях и стандарт не намерих:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

stefan22
01.02.2010, 16:12 ч.
аааа колеги какво е спицифичното в тези гълъби че аз не видях и стандарт не намерих:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

влез във породи и там ще намериш ( УКРАИНСКИ)

stefan22
08.02.2010, 22:47 ч.
.......:rolleyes:

stefan22
13.02.2010, 19:28 ч.
......:eek:

stefan22
06.03.2010, 00:34 ч.

djimito
06.03.2010, 10:29 ч.

Балсам за окото,браво Стефане!;)

stefan22
06.03.2010, 19:47 ч.
Балсам за окото,браво Стефане!;)

Благодаря влизах във твоита галерия много ми харесаха гълъбите ти...
Имам ново попалнение...;)

djimito
06.03.2010, 22:20 ч.
Благодаря влизах във твоита галерия много ми харесаха гълъбите ти...
Имам ново попалнение...;)

Ok.Радвам се а кое е новото попълнение.

stefan22
06.03.2010, 22:37 ч.
Ok.Радвам се а кое е новото попълнение.

Нямам фотоапарат в момента на сервиз е но скоро ще я снимам женска сива като този мъжки ще станат чифт...:rolleyes:

djimito
06.03.2010, 23:27 ч.
Нямам фотоапарат в момента на сервиз е но скоро ще я снимам женска сива като този мъжки ще станат чифт...:rolleyes:

Чудесно! :)

stefan22
11.03.2010, 17:12 ч.
http://www.vbox7.com/play:b94c34dd

deso
11.03.2010, 18:03 ч.
абе даите да си купиа от тиа кукли бре ебаси хубавите галаби 4естно!!!

stefan22
12.03.2010, 14:21 ч.
абе даите да си купиа от тиа кукли бре ебаси хубавите галаби 4естно!!!

Ела и си избери.

deso
12.03.2010, 18:37 ч.
Ела и си избери.

каде да доида колега от каде си??? даи телефон4е!!

stefan22
12.03.2010, 19:13 ч.
каде да доида колега от каде си??? даи телефон4е!!

0885337323

stefan22
31.08.2010, 21:01 ч.
започват тренировките
http://vbox7.com/play:2546767c

rafi
02.09.2010, 21:41 ч.
от де си колега

stefan22
02.09.2010, 22:33 ч.
перник....

svetlin95
03.09.2010, 00:17 ч.
Аз съм от София . Ако може да се срещнем някъде и да си взема един чифт защото гълъби са супер готини и много ми харесват . Ти само ми кажи колко пари са и ако трябва до Перник ще дойде да си взема

goshkoowe
03.09.2010, 12:17 ч.
http://www.galabite.com/user-galleries-2779.html

rafi
03.09.2010, 15:38 ч.
ех жалко ако беше по наблизо щях да взема

stefan22
03.09.2010, 20:31 ч.
Аз съм от София . Ако може да се срещнем някъде и да си взема един чифт защото гълъби са супер готини и много ми харесват . Ти само ми кажи колко пари са и ако трябва до Перник ще дойде да си взема

ако искаш ела да ги видиш във момента нямам за продаване защото съм обещал на няколко човека да им дам и тогава вече може ..
http://www.galabite.com/my-gallery-1564.html

svetlin95
03.09.2010, 20:57 ч.
Поне кажи колко пари са да знам

stefan22
03.09.2010, 21:44 ч.
Поне кажи колко пари са да знам

различно зависи от гълъба от 25 нагоре

stefan22
05.10.2010, 22:45 ч.
http://vbox7.com/play:a7afe5d0

кънчокънев
10.01.2011, 18:56 ч.
КАКВИ ЧАСОВЕ ПРАВЯТ И КАКВИ ЦВЕТОВЕ ИМАШ

stefan22
20.01.2011, 22:02 ч.
КАКВИ ЧАСОВЕ ПРАВЯТ И КАКВИ ЦВЕТОВЕ ИМАШ

кънчо зависи как ще подготвиш гълъбите и наи вече от времето а цветове влез във галерията ми

stefan22
20.01.2011, 22:05 ч.
http://vbox7.com/play:3375e437

stefan22
20.01.2011, 22:05 ч.
http://vbox7.com/play:401e404f

кънчокънев
25.01.2011, 15:36 ч.
стефане имам в момента един чифт черни.Тук в Ст.загора им казваме руски.Миналогодишни гълъби са.Запъдих ги но съм по доволен от женската.На 5-6 пъдене започна да прави час-час и половина.А относно тази порода гълъби-голям кеф е полета им.Преди 20 г. имах 3 двоики но преди да вляза в казармата ги раздадох.

stefan22
01.03.2011, 19:19 ч.
стефане имам в момента един чифт черни.Тук в Ст.загора им казваме руски.Миналогодишни гълъби са.Запъдих ги но съм по доволен от женската.На 5-6 пъдене започна да прави час-час и половина.А относно тази порода гълъби-голям кеф е полета им.Преди 20 г. имах 3 двоики но преди да вляза в казармата ги раздадох.

Браво колега наистина са много хубави гълъби николаевските но това дето им казват руски според мен е голяма грешка защото руснаците имат толкова много породи а николаевска та са само една и е на 100 процента по различна но....;)

krasi-kadela
02.03.2011, 15:22 ч.
Колега, слагай им пръстени - стотинки са...

stefan22
05.03.2011, 00:11 ч.
Колега, слагай им пръстени - стотинки са...

колега слагам им защо си мислиш че не слагам

drezgavia
25.03.2011, 20:00 ч.
Интересни гълъби,непознати за мен,но много красиви!

Ванка,има различни видове според полета им.Всичките са невероятни.Голям кеф като се вдигнат,часовете им не са много ама компенсират с красив полет и то много нрасив.Уви сокола ги прибира безпроблемно.

stefan22
14.06.2011, 20:53 ч.
Знам,те летят кротко и отворено,виждал съм!Сега чакам един чифт обещаха ми,но как ще ги гона в Пещера при тези соколи не знам!Ще дигам типлерите,а Николаевските ще са само за модел,много са красиви!

колега какво стана получи ли николаевските качи някоя снимка да видим

iliev123
12.08.2011, 21:32 ч.
КОЛЕГИ,КАК СА С ОРИЕНТАЦИЯТА НИКОЛАЕВСКИТЕ?

rafi
13.08.2011, 00:09 ч.
Спокойно Ванка ,няма проблем ,че е с качул,много хора ги вадят с качули и с гащи!Важен е красивия им полет!

stefan22
11.12.2011, 18:08 ч.
КОЛЕГИ,КАК СА С ОРИЕНТАЦИЯТА НИКОЛАЕВСКИТЕ?

колега при мен са много добре с ориентацията но е важна и тренировка та

dimitar ku6lev
11.12.2011, 18:11 ч.
колеги аз имам няколко чифта николевски за продаване 0896933754

stefan22
14.12.2011, 08:08 ч.
колеги аз имам няколко чифта николевски за продаване 0896933754

колега от каде си и гълъбите от каде си ги взимал

stefan22
18.04.2012, 11:00 ч.
http://www.youtube.com/watch?v=mKFUC4a0nfs