PDA

Покажи пълната версия : Високолетачите ми са слаби летци - защо? Какво е вашето мнение?!

hishnika-mr
04.01.2012, 13:54 ч.
здр колеги аз гледам три вида високолетачи типлери, бели, и отскоро пазаржишки,но всичкитеми гьлъби летят еднакво но не секи пат се губят горе а летят на една нормална височина и то много ме дразне но какво да правя,не приличат на предишните ми гьлаби имах софийски до 2000 година които летяха много на високо не се виждаха но за мое съжаление софийските ги взе течението 13 и само един си дойде слет четири дена и той беше водача им но и той имаше много години опит срещо соколите но накрая и той не се върна и слет това взех два червени типлера и ги завьдих до 2007година нямах никакви проблеми за летене, летяха пет шест часа на високо дори не се виждаха това бяха най добрите ми гьлъби и 2007 ме взеха в казармата и моите родители неможаха да ги опазят станаха храна за соколите но сегашните ми са много слаби летци но и тази година ще им дам шанс.

PESHO_PRANGOV
04.01.2012, 16:21 ч.
според мен най-важно е дали са от качественна линия.Ако е така ,търси вината в себе си......режим,храна и т.н.Успех!!!!

hishnika-mr
04.01.2012, 17:41 ч.
колега моите гьлаби неса от хубава линия,но и аз не спазвам режими вдигам ги когато искам от тях се иска само едно да летят но за тази година сам взел един чифт типлери уж прехвалени но за сажаление излезнаха два машки ште пробвам и тях но явно че сегашните гьлаби искат режими и трябва и аз да ги спазжам.

krasi-kadela
06.01.2012, 17:23 ч.
колега моите гьлаби неса от хубава линия,но и аз не спазвам режими вдигам ги когато искам от тях се иска само едно да летят но за тази година сам взел един чифт типлери уж прехвалени но за сажаление излезнаха два машки ште пробвам и тях но явно че сегашните гьлаби искат режими и трябва и аз да ги спазжам.

колега не можеш да ги вдигаш когато си искаш ,има си правила,дори да вземеш най добото при твоето вдигане всеки ден пак няма да летят,,,,,,

petio-mm
07.01.2012, 08:28 ч.
колега нямат ли режим значи няма да видиш никви часове гълабаиска и да почива не само да го гониш ели пък когато на тебе ти е кеф сутрин обед вечер гълабите се вдигат сутрин и след полед се пребират в кимеза до другата сутрин никви разходки по двора или по къщата или във волерата 3 дена вдигаш така 2 почиват затворени в кимеза и после гледаш ама то иска и малко да ги усещаш нестава само да четеш написаното в тетрадката колега има си схеми ама всеки гълаб не лети по една и съща схема

drezgavia
09.01.2012, 17:05 ч.
В никакъв случаи не ги дигаи заедно,типлерите сами,пз сами и тн.Така ще имаш гълъби за дигане когато еднитепочиват.Почивката и възстановяването са наи важни.Храната също,с голо жито не става....

Трифон
09.01.2012, 17:18 ч.
колега не трябва да ги гониш постоянно направи им режим и ще качат поне 1-2часа отгоре сигурен съм.А колкото до височината на летене зависи много какво е времето и по колко гълъба вдигаш ако гониш много гълъби няма да ходят високо вдигай по 7-8 гълъба да видиш че ще летят.И най важното е да ни ги преумориш направиш ли го веднъж после се оправят много трудно.УСПЕХ

това се отнася за пазарджишките

hishnika-mr
10.01.2012, 14:42 ч.
здравейте на всички колеги и ви благодаря за вашето мнение аз от шести маи ще почвам да вдигам моите гълъби но вече ще спазвам и режим два дена ще почиват и един ще вдигам и то само по четири до шест гълъба и ви пожелавам много успехи.