PDA

Покажи пълната версия : Как да науча малките Пазарджишки да летят?

dankata15
11.02.2010, 16:21 ч.
Искам да ми кажете ефективни начини да си науча гълъбите да летят на високо. Аз наскоро си взех Пазаржишки и имам само едно чифтче и мисля да ги навъдя ида си ги тренирам.

dankata15
12.02.2010, 17:44 ч.
Моля отговорете ми!

bertones
12.02.2010, 22:07 ч.
колега трябва да ги раздигаш много и ако пак не се вдигат на високо значи не са високолетачи! според мен разбира се,лични методи:)

lozev
24.02.2010, 23:48 ч.
Все пак не ги назорвай много щото може да кацнат на друга къщи и това случи ли се повече от 2 пъти ще си имаш проблеми.
Много важно според мен е да знаеш че гълъби повече от 1 път на ден не се дигат.
Като слезнат веднага ги прибираш в гълъбарника, те трябва да свикнат щом излезнат вънка да хвърчът, слезнат ли да се прибират !
Гълъби които по цял ден лежът на керемидите , нямат интерес да хвърчът !

adjarica
03.04.2010, 21:17 ч.
дигаш три дни подред и един по4иват първона4ално наден по двапати после по веднъш

Георги Димитров
04.04.2010, 22:02 ч.
При мене мойте високолетачи първоначално не искаха въобще да се дигат правят едно две кръкчета и кацат и аз направо се чудех какво да права и дойде лятото и сами като решиха да се дигнат и почнаха всеки ден и оттогава няма пролет няма лято,есен,зима но просто първоначално не можеж да ги накараш по никакъв начин и съм ги гонил и какво ли не те полетат и си кацнат на друга къща и когато вече решиха да летат като ги пусна нито кълвяха по земята направо през вратичката и се дигаха и после направо се прибираха,но за жалост вече ги нямам а сега нови и всичко на начало но съм се запасил с търпение и скоро ще почнат както си трябва.. ;)А и сега като гледам че всеки пэт сокола ги гони като ги пусна да си кажа честно предпочитам да не си дигат от май месец натам...въпреки че типлерите доста се пазят...