View Single Post

Болест. Моля помогнет
Стар 29.07.2016, 23:43 ч.
svetlin95 svetlin95 е офлайн
Майстор гълъбар
Sofia
Send a message via Skype™ to svetlin95
Подразбиране Болест. Моля помогнет

Здравейте!
От няколко дни имам следният проблем в гълъбарника. Няколко от гълъбите ми отслабват прогресивно, нямат желание за летене се хранят доста слабо в сравнение с храненето им преди този период. Два ликвидирах, но имам един разплоден, който ще се мъча да спася и ще съм много благодарен, ако ми дадете някой съвет. Гълъбите като като цяло са млади от 2015, само разплодния е 2013. Двата които ги убих повръщаха яденето(поне частично) а единият изкарваше зелено през устата. Не успях да ги проследя понеже бързо ги ликвидирах(тук искам да кажа, че имам много ценни гълъби и не мога да си позволя да ги разболеят, а и гълъбите бяха пред умиране, така че реших, че ще най-добре да ги убия вместо да ги оставя да се мъчат), но ми се стори, че имаха и разстройство. Разплодният гълъб все още се храни, но е много слаб и не го виждам жив до няколко дни. Има зелени курешки. Първоначално предположих, че е трихомониаза и ги лекувах, обаче няма подобрение и ме съмнява. че имат някакво чревно усложнение от сорта на кокцидоза или салмонела. Моля ако някой, има предложение да го каже, защото нямам време да експериментирам, че ще умре гълъбицата
Благодаря