Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

Стар 22.08.2010, 13:21 ч.
Георги Димитров Георги Димитров е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to Георги Димитров
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от djoni777 Виж мнение
Ok колега а как да ги разпознаваме дали е сокол или ястреб ,аз примерно съм чул че ястреба като го погледнеш от долу краините пера са му разделени а на сокола не ....колко е вярно не знам
Сокола скитник напада в небето което до някъде е предимство за гълъбите защото те са много маневрени животни,ястреба врабчар напада от засада между къщите и не им остава почти никакъв шанс.Мойте гълъби винаги кацат на съсседите на къщата,врабчара винаги ги напада от идно и също място,от едно дърво което е на около 300 метра от гълъбите такова растояние врабчара го взима за оклоло 3-4 секунди през това време гълъбите нямат много време за реакция както стана и онзи ден замалко се разминаха а и добре че бях там да го смутя макар и малко.
Сокола скитник се различава че крилата са му остри и лети много бързо,а ястреба е дребен със заоблени крила но също много бърз и много по-маневрен от скитника.
Който иска може да влезе в google.com и напишете "accipiter nisus" и разгледайте снимките и "falcon peregrine" и ще видите за какво става на въпрос.
Много хора се бъркат и викат ястребите на мишеловите те по принцип също спадат към ястребите но мишеловите никога не нападат гълъбите ни(да оточня ако някой не се сеща мишеловите са птици с голям размах на крилете и са доста едри и често се виждат в небето да кръжат и се хранят с гризачи,зайци дори и кокошки).

Стар 22.08.2010, 16:40 ч.
svetlin95 svetlin95 е офлайн
Майстор гълъбар
Sofia
Send a message via Skype™ to svetlin95
Подразбиране

Горе - доло си прав , но за това че врабчара ще тръгне от дърво на 300 метра от твойте гълъби и ще стигне до тях за за 3-4 секунди ... Малко не ми се вярва . Ако някои може да оспори мнението ми нека да го направи

Стар 22.08.2010, 18:42 ч.
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от svetlin95 Виж мнение
Горе - доло си прав , но за това че врабчара ще тръгне от дърво на 300 метра от твойте гълъби и ще стигне до тях за за 3-4 секунди ... Малко не ми се вярва . Ако някои може да оспори мнението ми нека да го направи
Няма какво да спориме чак толкова но преди аз не вярвах колко бързо се "изтрелва" врабчаря и с каква скорост лети докато не съм го виждал няколко пъти за какво става на въпрос за каква скорост става въпрос не ти пожелавам да го видиш над гълъбите ти как те летят с голяма скорост и бягат а все едно са спряли сравнение с врабчаря който лети след тях и ги настига за някакъв момент,винаги цялото събитие че врабчаря идва напада и си тръгва става един момент до толкова че няма и 2 мин. и врабчаря вече го виждаш как се скрива зад дърветата.Няма как да повярваш ако не видиш с очите си и аз така не вярвах преди.

Стар 22.08.2010, 19:00 ч.
djoni777 djoni777 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Е значи по ваште описаниа ман ме тормози сокол скитник ,напада високо и е със заострени криле аз знам че тои е наи ловкиа ловец на гълаби ,така че ще има жертви

Стар 22.08.2010, 20:24 ч.
djimito
Guest
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от djoni777 Виж мнение
Е значи по ваште описаниа ман ме тормози сокол скитник ,напада високо и е със заострени криле аз знам че тои е наи ловкиа ловец на гълаби ,така че ще има жертви
Да,това е сокол скитник ще има много жертви!

Отговори с цитат

Стар 22.08.2010, 20:33 ч.
Майстор гълъбар
Sofia
Подразбиране

Гледам гълъби от 6-7 години и досега съм имал около 10 нападения (а глъбите ги пускам даже и зимата стига да не е много студено) от които само 3 жертви ... - 2 бяха хванати от грабливи птици а един гълъб като го подгони СОКОЛА СКИТНИК и набра таква скорост , че се блъсна в едно стъкло . За толкова време 10 нападения не ми се струват толкова много и се надявам да няма още . Можеби нападенията са малко защото аз гледам гълъбите си на село , а там има само 2 блока в които живеят над 500 гълъба (по моя преценка , но може и да са много повече ) и още толкова на поправителния дом (затвора) и грабливите птици са се научили да ходят да търсят храна там .

Стар 23.08.2010, 01:01 ч.
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от svetlin95 Виж мнение
Гледам гълъби от 6-7 години и досега съм имал около 10 нападения (а глъбите ги пускам даже и зимата стига да не е много студено) от които само 3 жертви ... - 2 бяха хванати от грабливи птици а един гълъб като го подгони СОКОЛА СКИТНИК и набра таква скорост , че се блъсна в едно стъкло . За толкова време 10 нападения не ми се струват толкова много и се надявам да няма още . Можеби нападенията са малко защото аз гледам гълъбите си на село , а там има само 2 блока в които живеят над 500 гълъба (по моя преценка , но може и да са много повече ) и още толкова на поправителния дом (затвора) и грабливите птици са се научили да ходят да търсят храна там .
Грабливите птици било то соколи или ястреби винаги предпочитат дивите в повечето случай по-слаби,недохранени индивиди отколкото силните,едри домашни гълъби,но при отсъствието на диви скални гълъби както е на село където гледам гълъбите,соколите и ястребите нападат гълъбите постоянно, имах случай когато за един ден ястреба врабчар атакува гълъбите ми 3 пъти и не хвана нищо.

Стар 23.08.2010, 01:06 ч.
Майстор гълъбар
Sofia
Подразбиране

Нека да се придържаме към темата , а пък за соколите да си отворим нова . Там може да си споделяме интересни неща

Стар 23.08.2010, 08:05 ч.
dresiora dresiora е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

ama zashto ne gi trovite tia gadove?

Стар 24.08.2010, 22:27 ч.
PESHO_PRANGOV PESHO_PRANGOV е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to PESHO_PRANGOV
Подразбиране

ZDR KOLEGI,KOITO NE ISKA DA IMA ZAGUBI OT GRABLIVITE PTITZI ......NE VDIGA.NO ....NALI ZA TOVA GI OTGLEZDAME , ZA DA GI VIDIM GORE V NEBETO!!!! VSIAKO UDOVOLSTVIE SE ,,ZAPLA6TA,,. ZAGUBITE SA NE IZBEZNI NO PONE MOZE DA GI NAMALIM , KATO SE SAOBRAZIAVAME SAS SEZONA PREZ KOITO SE VDIGAT GALABITE . VSIAKA GODINA MOITE ZAGUBI SA 15-20 ZA SEZON .USPEH NA VSI4KI ........NABLIZAVAT NAI DOBRITE MESTZI ZA VDIGANE NA TIPLERI ............

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане