Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

пакистански
Стар 04.09.2016, 19:46 ч.
hishnik72 hishnik72 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране пакистански

всички говорите за типлери и унгарци колко добри летци са,засхто никои не казва нищо за пакистанските???

Стар 30.09.2016, 22:15 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от hishnik72 Виж мнение
всички говорите за типлери и унгарци колко добри летци са,засхто никои не казва нищо за пакистанските???
Който гледа пакистанци ще си каже. Доколкото знам, те са родствени на типлерите. Иначе от личен опит - английските типлери нямат ген за кацане. Спортните се връщат от стотици км за няколко часа и право в гълъбарника като войници, а типлерите цял ден, понякога и два, не кацат на гълъбарника - тотално луди пилета...

Стар 17.10.2016, 21:26 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Така и аз да попитам нещо, отглеждам спортни пощи, но бих искал да си развъждам и типлери. Та високолетящи ли са или може да летят и на по ниско. В смисъл искам да ги виждам когато са в небето с очите си!

Стар 19.10.2016, 03:10 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от poison Виж мнение
Така и аз да попитам нещо, отглеждам спортни пощи, но бих искал да си развъждам и типлери. Та високолетящи ли са или може да летят и на по ниско. В смисъл искам да ги виждам когато са в небето с очите си!
През по-голяма част от времето Английските типлери летят на височина, която виждаш - в началото може да се дигнат много високо, но после слизат. Поне линията, която отглеждах беше така. Голяма е красота. Не съм специалист, но доколкото знам, при състезание е разрешено да се дигнат твърде високо само в началото, а след това ако не слязат и ги загубиш от поглед продължително време, това е дисквалификация. Затова са селектирани да не летят супер високо.

Стар 21.10.2016, 18:42 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Smile

Цитат:
Първоначално написано от 100yan Виж мнение
През по-голяма част от времето Английските типлери летят на височина, която виждаш - в началото може да се дигнат много високо, но после слизат. Поне линията, която отглеждах беше така. Голяма е красота. Не съм специалист, но доколкото знам, при състезание е разрешено да се дигнат твърде високо само в началото, а след това ако не слязат и ги загубиш от поглед продължително време, това е дисквалификация. Затова са селектирани да не летят супер високо.
Благодаря, може да си взема тогава!

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане