Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

Стар 27.11.2010, 19:40 ч.
fox fox е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от pigion Виж мнение
Диваците са си скоростни машини ,от породистите унгарци
еи колега ти нормален ли си диваците не излизат от дупките по блоковете а ако слу4аино се престра6и да излезне доктора си преви лека ве4еря с него за6тото примернно цял ден дебни някои унгарец на някои колега и все остава гладен за6тото унгареца го прави да си говори сам.вземи си малко унгарци да види6 за какво става на въпрос ,или маикати не ти разре6ава да гледа6 гълъби.

Стар 27.11.2010, 23:14 ч.
DekoraL DekoraL е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

евала за коментарите.

Кои са по-добрите бегълци...
Стар 29.12.2010, 21:01 ч.
dimgogo dimgogo е офлайн
Майстор гълъбар
Question Кои са по-добрите бегълци...

Цитат:
Първоначално написано от Nik-69 Виж мнение
Моите през май месец най-много ги отнасят теченията.Каква порода гледаш?
Вертикали направими впечатление че им харесва много теченията но са много лоши побоиници. Лятото един колега дигаше пазардшишки и ги забелязах че ги подгони сокол отзад и минаха стара планина и тои си беше помислил че течение ги е отвяло Не се завърнаха За пролетта и лятото ако искарам типлери ще видим дали имат сила но са нискотлетци и дано с вертикалите ги свикна на височина

Стар 04.01.2011, 15:59 ч.
vencislavtodorov vencislavtodorov е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Колеги малко ще ви отдръпна от вашата тема,вие говорите за вертикали,пазарджишки и типлери и казвате че са дигат много,защо не пробвате пощенски и да видите те как се дигат и сокол или орел тях нито може ги стигне нито може да ги отклони от тяхната къщо,те отлично имат умът и знанието къде живеят,зимата издържат много,добри храначи дори през зимата.Ако тази порода ви влече пробвайте.Успех.

Стар 09.01.2011, 14:13 ч.
Павел Якимов Павел Якимов е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Здравейте, колеги и за много години!

Не съм гълъбар, а соколар. От скромните ми наблюдения няма закономерност, дали само диваци или само пощенски могат да избягат на определени хищници - соколи или кокошкари. И от двата вида гълъби съм виждал да попадат в ноктите, така че не мога да кажа кои са по-добри. Според мен зависи от физическото състояние на птиците - гълъби и соколи. Освен това не всичко е сокол или герак или шахин или каквото и да е там. Разбира се, повечето от вас ги разпознават. С лекота съм виждал как голям ястреб (кокошкар, герак, атмаджа) настига летящ гълъб и го отнася като все едно е взел найлоново пликче. Виждал съм скитник да пикира на пощенски и да го разполовява на две без да се разпознае, че го е докоснал дори. Но съм виждал какво прави добре трениран гълъб със соколи и ястреби - вкарва ги в малкия си джоб и сякаш им се присмива. Върти се, зобикаля ги, пред тях, около тях - луди ги прави. Това е красотата за мен. Достатъчно наблюдения имам и според мен (както казаха някои колеги тук) тренираният гълъб е от голямо значение. Противник съм на отстрела, отровите и другите методи за избиване на хищните птици. Освен това като убиваш един, идват 10 (примерно). Наместват се на вече "засята нива", защото при тях има жестока конкуренция за местообитание, партньор, хранителна и гнездова база и тн. И като убиете един, хоп, другите са се наточили да ви посетят. А преди това само един ловува и си пази мястото с цената на битки. Така, че преди да ликвидирате някой помислете какво можете да загубите.
Аз винаги се опитвам да откажа моите птици първо от гълъбите. Най-лесно се губи хищна птица, ако понякаква причина подгони гълъб, защото атаката може да продължи с километри. А за тях граници и прегради горе няма.

Вчера ми стана много неприятно, като видях един убит от ваш колега скитник. Много красиво животно! И си помислих, какво би станало, ако, както вие сте обявили война на хищните птици, някой друг обяви война на гълъбите?! Да ви кажа, резултатът няма да бъде в ничия полза!
Соколарските птици се различават от дивите по няколко признака - имат звънчета, ремъци, телеметрия и тн. Но и те и дивите не заслужават участта, с която ги "дарявате". Всеки ден трябва да уловят нещо, защото ако не го направят теглото им спада, издръжливостта също, започват да черпят от собствените си запаси и до 2-3 дни са мъртви. Мъжките първи могат да пострадат. А те са пазители на гнедото.

Скоро, буквално преди дни, ваш колега почти уби на наш колега женският скитник - птица на няколко години с добър темперамент и качества, която е гледана доста време. Няма да ви разправям в какво насипно състояние си я взе. От такива гледки човек може да побеснее. Тогава може да стане и лошо - да се кажат неща, които иначе не се мислят, да се направи глупост и да се посегне и тн. Хищните птици са много по-редки от гълъбите, пък каквито и да са те.

Зная, че са ви ценни гълъбите. И на нас са ни ценни хищниците. И двата "клана" имаме по едно перо в гъза - вашето е гълъбово, а нашето соколово. Но и вие и ние зяпаме в небето като изоглавени, защото това е нашата любов - там горе в небето.

Надявам се да не съм засегнал някой. Мисля, че е по-добре да имате съюзници в наше лице, а не врагове. Така можем да си помагаме. Всички предпочитаме силни гълъби!

Живи и здрави!

Соколарски поздрав!

Стар 09.01.2011, 23:27 ч.
PESHO_PRANGOV PESHO_PRANGOV е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to PESHO_PRANGOV
Подразбиране

ЗДР КОЛЕГА , СОКОЛАР .КАЖИ КОГА СОКОЛИТЕ ГОНЯТ НАИ МНОГО ......И ЗАЩО? 6ТЕ Е ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ.........ЗА МНОГО КОЛЕГИ.

Стар 10.01.2011, 00:30 ч.
ivoraw ivoraw е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

До май месец си е сеч зависи от района.

Стар 16.01.2011, 04:23 ч.
dresiora dresiora е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

а относно ваще птици.когато ги пускате в населени места и има гълъбари,нормално да имате проблеми със собствениците на гълъбите.ако си ловувате със соколите или ястребите в полето или в не населени места няма да имате проблеми с лубителите на гълъби.така че всичко си зависи от вас лубителите на соколи или ястреби.а никои колега няма да посегне на ловна птица,освен
ако не му нападне гълъбите.то е ясно че ловните грабливи птици имат отличителни белези.и повечето гълъбари ще ги различат.

Последната промяна е направена от dresiora : 16.01.2011 в 04:25 ч..

Стар 20.01.2011, 11:10 ч.
iliev123 iliev123 е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

до СОКОЛАРЯ:НАИСТИНА Е КРАСИВО ДА ГЛЕДАШ ГОНИТБАТА САМО ЧЕ ДА НЕ Е ОТ МОИТЕ ГЪЛЪБИ- МАЙТАПСЕГА ПОГЛЕДНАТО ОТ НАША СТРАНА:ИМАШ ЛИ ПРЕДСТАВА КОЛКО ГОДИНИ СА НУЖНИ ЗА ДА НАПРАВИШ КАЧЕСТВЕНА СЕЛЕКЦИЯ В ЕДИН ГЪЛЪБАРНИК.ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ЛЕКАРСТВА,ВИТАМИНИ,МИНЕРАЛИ,КАЧЕСТВЕНА ХРАНА,ДОБАВКИ И Т.Н. ВСЕ НЕЩА БЕЗ КОИТО НЕМОЖЕ ПРИ НАШИТЕ ПТИЦИ,И НАКРАЯ КОГАТО СИ ПОДГОТВИЛ ВСИЧКО ЗА ЕДИН ДОБЪР ПОЛЕТ ИДВА ГАДИНАТА И ЗАПОЧВА СЕЧ ЗАЩОТО КОЛКО ГЪЛЪБА ЩЕ УСПЕЯТ ДА ИЗБЯГАТ СЛЕД 6,7 ЧАСА ПОЛЕТ.ЗА КЪСМЕТ НА НАС ТАЯ ГАД ЛОВИ ВИНАГИ НАЙ–ДОБРИТЕ ЛЕТЦИ

Стар 30.01.2011, 18:43 ч.
MECHOLIN75 MECHOLIN75 е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to MECHOLIN75
Подразбиране

В селото на жена ми се запознах с един гълъбар .Оказа се че неговата жена и моята са били приятелки като ученички .Видях как ято от 40 гълъба умело разиграваха сокол .Полюбопитствах каква порода са защото на керимидите видах различна украска гълъби.Едни бяха бяла и кафяво други имаха черно кафява украса трети бели с черно най различни нюанси.Пича се засмя на въпроса каква порода са и ми отговори че били СОКОЛАРИ.ТОЙ ОТ ДВЕ ГОДИНИ БИЛ ГИ ОСТАВИЛ НА БАЩА СИ ДА ГИ ГЛЕДА А ЧОВЕКА САМО ГИ ХРАНИ И ПОИ.Били смесица от типлери унгарци и сръбски високолетачи .Соколът отначало изял по бавните гълъби и разбил някои чифтове и те се заешили с гълъби от друга порода.ЕСТЕСТВЕН ПОДБОР.Собсвеника се хвалише че много рядко соколът му отнася някой гълъб

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане