Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

Стар 24.05.2013, 11:27 ч.
noetic noetic е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to noetic
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от poison Виж мнение
при нас гони целогодишно най вече зимните месеци така ги е наплашил че и като им отворя не искат да излизат
и до колегата соколар не може смъртни врагове да станат приятели и аз съм крайно не доволен да ми лови по 30 - 40 птици годишно това си е цяло ято и при първа възможност бих го ликвидирал особено в градината ми
освен по покрива се опитва да ги лови и по прозорците и долу в градината това си е напаст единственното спасение им е небето или гълъбарника
Предполагам има някакво биологично спасение! Кой е естествения враг на сокола? Може би ако всеки гълъбар си гледа по една двойка соколи и ги пуска редовно, ще си завладеят небесното пространство и няма да допускат други себеподобни. В този случай прибираш соколите и пускаш спокойно гълъбите Или се надявайте на вашата къща лястовици, стрелци и гугутки да свият гнездо. Тези птици гонят сокола далеч.

Няма бягане
Стар 24.05.2013, 14:31 ч.
vankata71s vankata71s е офлайн
Опитен гълъбар
гр.Пещера
Подразбиране Няма бягане

Цитат:
Първоначално написано от bertones Виж мнение
Колеги днеска имах премеждия с един сокол и замалко да ми отнесе един гълъб,но го спасих!!!така че дайте мнения,кой породи са наи добри бегълци за соколите!!!
Отговора е:Няма агне,което да не го яде вълка.

Последната промяна е направена от vankata71s : 24.05.2013 в 17:03 ч..

Стар 25.05.2013, 11:57 ч.
rafi rafi е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от pe6o Виж мнение
Кои породи бягат най-успешно може да кажат колегите които гледат едновременно унгарци, типлери , пощенски и т.н.Тогава може да се прави сравнение кои са най-добри.
При нас най-често набезите са през зимата, когато прелетните птици са отлетели.
Относно това дали има разлика в атаките на соколите и ястребите и кои по-успешно ловуват ,мога да кажа, че соколите са малко по-благородни, те разчитат на скоростта и атакуват във въздуха и ако първата атака не успее, може да се откажат или за нова атака трябва да се издигне отново. Докато ястреба освен на скоростта разчита и на маневреността си.При него няма отказване, той гони между сгради, дървета и други препяствия и увлечен в атаката влиза дори в гълъбарника.
Имам унгарци ,типлери и спортни !За мен най добрите бегълци от сокола са унгарските ,но не че е от тях няма жертви ,просто ги хваща доста по рядко!

Стар 25.05.2013, 13:06 ч.
borderteo borderteo е офлайн
Опитен гълъбар
Silistra
Подразбиране

Искам да попитам. Има едни по дребни грабливи птици, които летят на място над нивата и нападат обикновено гризачи или др. дребни животни. Въпроса ми е какви са те и опасни ли са за гълъбите?[/quote]

Това са така наречените ветрушки от рода на керкенеза, които пърхат с крила и стоят на едно място във въздуха, за да дебнат плячката. Не мога да ти кажа дали ловят гълъби, но мисля, че ловуват предимно по земята. На село по полето съм ги виждал доста често, а над село и над къщите не ми се е случвало, но .....знае ли някой глада докъде може и да доведе. Няколко вида са и са прелетни.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...88%D0%BA%D0%B0

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...88%D0%BA%D0%B0

http://www.bspb.org/monitoring/bg/pr...view/2/16.html

Стар 24.08.2014, 22:40 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Породата си казва думата, но не е само това. Зависи от доста фактори, като възрастта, опита и физическата форма на гълъба; дали са в ято или е сам; как го атакуват. Опитен гълъб в добра форма в никакъв случай не е лесна плячка:
http://www.youtube.com/watch?v=DMZO5XCM6sA
http://www.youtube.com/watch?v=tdDvosKCMZ4

Не са без значение и качествата на хищната птица - опитът и хъса на ловец. Ако е опитна и гладна, преследва по-упорито.

Специално при спортните гълъби, с изключение на твърде младите индивиди, тези които дават фира от хищни птици явно нямат достатъчна подготовка, зле са физически или с рефлексите и е по-малка беда да отпаднат по време на тренировки, отколкото по време на състезание (лично мнение).

Като цяло опитен гълъбар, който си познава гълъбите и е запознат с навиците на хищните птици, може да свежда рисковете до минимум, без да се прибягва до крути мерки.

Стар 15.01.2015, 00:18 ч.
Alesandro Alesandro е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Много са се развъдели,вече почти няма гугутки,яребици,пъдпъдъци , вероятно нападат и зайци! Моите гълъби ги гледам в едно село на 13 километра от Чирпан, за тези 13 километра по крайпътни дървета преброих 10 броя! Та питам аз (колегата със грабливите птици) това нормално ли е ? Не трябва ли да има някаква регулация на популацията? Последният път когато пусках моите в края на лятото над къщата ми обикаляха 6 ! Не е ли това твърде гъста популация ?

Стар 15.01.2015, 20:44 ч.
DonToti33 DonToti33 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Тези мишелови които си преброил по дърветата не са опасни за гълъбите. Сокол или ястреб няма да видиш кацнал на дърво край пътя.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане