Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Интересни факти споделени от ветераните

Отговор

Възможности към темата

Проблем със замръзнала вода
Стар 27.11.2011, 18:14 ч.
svetljo svetljo е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране Проблем със замръзнала вода

Колеги моля ви дайте съвет как да се справя със замръзването на водата зимата! Понеже гълъбарника ми е извън града и не мога да ходя всеки ден! Продават се разни нагреватели,но много скъпи Ако някой има някаква идея да сподели! Благодаря!

Стар 27.11.2011, 18:25 ч.
shanses shanses е офлайн
Опитен гълъбар
Send a message via Skype™ to shanses
Подразбиране

штом колега не ходиш всеки ден един нагревател си купи отдели пари няма начин ;]

Стар 27.11.2011, 18:45 ч.
mitko1 mitko1 е офлайн
Майстор гълъбар
Thumbs up

колега слагаи антифриз шегувам се ,няма оправия трябва да ходиш всеки ден и по добре по обяд ,щото ако ходиш сутрин и е много студено по теб веднага ще замръзне пак с тия нагреватели да и нямаш вера

Стар 27.11.2011, 19:25 ч.
океанов океанов е офлайн
Опитен гълъбар
Send a message via Skype™ to океанов
Подразбиране

Един нагревател въобще не е скъп колега,цената му е от 20 до30лв,щом се занимаваш с нещо,не цената е определяща

Стар 27.11.2011, 21:04 ч.
Krachoff Krachoff е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Горе долу колко ток може да изгори един нагревател за един месец, като работи нон-стоп през целия месец?

замръзнала вода
Стар 28.11.2011, 13:02 ч.
svetljo svetljo е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране замръзнала вода

Колега как го правиш това с нагревателя в бутилка и после в поилката? Може ли да обясниш по-подробно как става как прекарвасх кабела как после слагаш това шише 0.5 в поилката и също каква е поилката колко литра? Ако можеш и снимка да качиш! Много ще ти бъда благодарен и не само аз! Че се чудя какво да правя с този гаден проблем,понеже не мога да ходя всеки ден!

Нагревател за поилка Цена: 24.00лв.
Стар 28.11.2011, 16:08 ч.
tanju tanju е офлайн
Майстор гълъбар
Sofia
Send a message via Skype™ to tanju
Cool Нагревател за поилка Цена: 24.00лв.

Електрическият нагревател предпазва водата от замръзване през зимата.Затопляйки я създава комфорт на птиците като по този начин ги предпазва и от редица простудни заболявания.Консумацията на ел.енергия е минимална - само 10 вата.За сравнение една кварцова лампа 250вата консумира на месец ел.енергия за 28-30лв,а нагревателя малко над 1лев.Предназначен е специално за професионални поилки за гълъби,които имат кухина на дъното,в която той влиза и така затопля водата.Предпазва и самите поилки от спукване в следствие на замръзването на водата в тях.

Всички модели поилки които се предлагат в нашият магазин са пригодени за нагревател.

При покупка на 3 броя - подарък поилка 3-5 литра.
Прикрепени изображения
Тип на файла: jpg Picture%20159%20600x450-130x150.jpg‎ (4.8 KB, 125 показвания)
Тип на файла: jpg Picture%20157%20600x450-130x150.jpg‎ (4.1 KB, 113 показвания)

Стар 03.03.2012, 19:41 ч.
Frankie_Lampard_ Frankie_Lampard_ е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Ще ви дам един стар трик. Когато ловяхме риба върху замръзнало езеро за да не замръзне дупката слагахме няколко пръчки и така не замръзваше. На село върху купичката за вода на гълъбите така правихме, но не знам дали ще стане за поилки.

Стар 01.10.2012, 22:23 ч.
borderteo borderteo е офлайн
Опитен гълъбар
Silistra
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от vodolej_1 Виж мнение
С нагревателчета за аквариум може да се пробва!
Много добър съвет ми даде един друг гълъбар като му казах,че имам 2 бр. нагреватели за рибки,но не мога да измисля как да ги потопя без да останат на сухо.Слага се нагревателя до отбелязаното на него ниво във вода,напълнена в шише от 500гр. вода или студен чай или според големината на нагревателя,настройва се на желаната темп.,кабела през капачката,дупката в капачката се замазва с епоксидна смола,а даже и по-добре със водоустойчив силикон,слага се бутилката ИЗПРАВЕНА в поилката и така цяла зима.Ако водата в поилката е на привършване,нагревателя е под вода винаги,а и да изгори или даде на късо,няма да има поразени птици,защото аварията ще стане в бутилката.А сега се сетих следното:Ако някой се притеснява,че плътно затвореното шише при нагряване може да създаде налягане и да гръмне някога,да изведе заедно с кабела една дълга тънка силиконова шлауфка-има ги в ловно-рибарските магазини,а и не само там,за да взема въздух и да освобождава налягането.Може би обаче в такъв случай трябва да се следи нивото в шишето,за да не остане нагревателя под минималното ниво вода(както на бързоварите има белег за мин. и макс. да е под вода) и да се допълва.Предполагам,че това ще се наложи много нарядко да се прави,тъй като темп. е ниска и няма голямо изпарение.Това е от мен.Аз лично назима ще ползвам това нещо.Дано и на вас съм бил полезен.

Стар 02.10.2012, 16:17 ч.
crecre crecre е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от tanju Виж мнение
Електрическият нагревател предпазва водата от замръзване през зимата.Затопляйки я създава комфорт на птиците като по този начин ги предпазва и от редица простудни заболявания.Консумацията на ел.енергия е минимална - само 10 вата.За сравнение една кварцова лампа 250вата консумира на месец ел.енергия за 28-30лв,а нагревателя малко над 1лев.Предназначен е специално за професионални поилки за гълъби,които имат кухина на дъното,в която той влиза и така затопля водата.Предпазва и самите поилки от спукване в следствие на замръзването на водата в тях.

Всички модели поилки които се предлагат в нашият магазин са пригодени за нагревател.

При покупка на 3 броя - подарък поилка 3-5 литра.
тази зима ползвах такъв нагрегревател и съм много доволен

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане