Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Преметачи

Отговор

Възможности към темата

Стар 25.06.2012, 17:30 ч.
pe6o pe6o е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Говорил съм с много колеги относно "падането" на гълъба, всички са съгласни, че това води до загуба или осакатяване на гълъба.Тоес този гълъб е безвъзвратно загубен за развъждане и летене.Гълъба се развива постепенно в играта и с повечето летене става все по-добър, но падането прекъсва този процес.Или говорим за невероятните умения на даден гълъб или порода и когато се наложи да се направи демонстрация се оказва ,че това е невъзможно, защото гълъба вследствие на падането вече не може да лети...На провеждащите се европейски състезания и турнири по игра на гълъби, освен летенето и фигурите, отделно се оценява и кацането на гълъба.Поради тези и други причини в Европа, на гълъб, който "падне" се унищожава цялото поколение.Препоръчвам на всички колеги които развъждат гълъби за игра, да гледат клипа или ДВД филма на Стефан Дозет- "Небесни балерини" .

Стар 28.06.2012, 23:01 ч.
pe6o pe6o е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Благодаря на колегата Миро от Дулово за клиповете.Надявам се ,че като ги видят колегите ще станат по-активни в темата.

тупаци
Стар 29.06.2012, 12:53 ч.
sando71 sando71 е офлайн
Опитен гълъбар
Thumbs up тупаци

падането на гълъбите доказва колко силни са ти преметачите,а относно темата "за или против" аз съм ЗА,защото отглеждам такива гълъби и им се наслаждавам като се премятат отгоре до долу........!!!

Стар 29.06.2012, 22:29 ч.
crecre crecre е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от sando71 Виж мнение
падането на гълъбите доказва колко силни са ти преметачите,а относно темата "за или против" аз съм ЗА,защото отглеждам такива гълъби и им се наслаждавам като се премятат отгоре до долу........!!!
говори за сбъркана селекция, а не за силни преметачи, но и тази мода ще премине

Стар 01.07.2012, 14:41 ч.
pe6o pe6o е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Наслаждаваш им се до момента в който паднат...След това като почнат да ходят като кокошките по двора, пак ли им се наслаждаваш?Ако евентуално са останали живи...

Стар 01.07.2012, 17:07 ч.
Vikky96 Vikky96 е офлайн
Майстор гълъбар
Стара Загора
Send a message via Skype™ to Vikky96
Подразбиране

Колеги, в този филм, за който pe6o спомена ми е много чудно как са научили гълъбите да слизат в тази преносима клетка. Някой по-компетентен би ли обяснил ?

Благодаря предварително.

Стар 02.07.2012, 22:13 ч.
Vikky96 Vikky96 е офлайн
Майстор гълъбар
Стара Загора
Send a message via Skype™ to Vikky96
Подразбиране

Звучи правдоподобно но и малко странно колега. за входа добре, но околната среда е непозната и не съм сигурен. Благодаря все пак

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане