Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Болести по Гугутките(Скумрийки,Смехурковци) Streptopelia risoria
Стар 13.01.2014, 19:29 ч.
Killer_pro Killer_pro е офлайн
Гълъбар новобранец
Exclamation Болести по Гугутките(Скумрийки,Смехурковци) Streptopelia risoria

Здравейте колеги,имам въпрос към вас.
Имате ли мнение или някой от вас знае ли поради каква причина в годината ми умират по 2-3 Скумрийки без причина и някакви симптоми.
Имам 15 бройки обикновено,но днес сутринта намерих две мъртви.
Както са си спели и са се вдървили.Нахранени,защото гушите им бяха пълни и не бяха слаби или настръхнали.
Ако може да ми помогнете защото не намерих нищо в нета по-въпроса.
Благодаря предварително.

Стар 14.01.2014, 14:11 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Има ли каменна сол при тях колега ?
Ако има я махай.

Стар 14.01.2014, 18:57 ч.
Killer_pro Killer_pro е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от Stanislav Stoilov Виж мнение
Има ли каменна сол при тях колега ?
Ако има я махай.
Не няма.Не им давам сол на тях само на гълъбите.Основната им храна е пшеница и просо и я купувам само от едно и също място.
Днес още две намерих.Останаха ми 11,направо ми се къса сърцето.
Каква е тая пуста болест?Никой ли не се сблъсквал с проблема?
Никога не съм им давал антибиотици,но днес им набухах във водата с витамини.

Стар 15.01.2014, 10:53 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

явно е някаква епидемия при такава голяма смъртност ако имаш възможност занеси една умряла за изследване
друго не мога да те посъветвам възможно ли е да са отровени щом нямат никакви признаци

Стар 15.01.2014, 11:20 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Възможно е да са натровени.На мен ми умряха 6 гълъба без симптоми.Единственото,което наблюдавах при тях беше,че дремят повече и нищо друго.И умираха точно както твоите - докато спят.Махнах им солта и нямаше повече умрели.При теб е малко по-различно.Имат ли изпражнения по перушината около дупетата?И какъв цвят са изпражненията им,редки ли са?Ако не си им сложил пясък понякога е възможно да кълват парченца от изпражненията си в стремеж да си осигурят камъчета за храносмилането,но по този начин само чревно натравяне си докарват.
Обърни внимание и на тези неща,защото в този случай освен изпражненията друго не се наблюдава.

Стар 15.01.2014, 14:45 ч.
House House е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Според мен проблема е в храната. Храната трябва да е разнообразна, като просото в никакъв случай не трябва да е основна такава. Трябва да е суха, а не влажна или с плесен, а също така както е казал колегата в предния пост, при тях трябва да има пясък. Поддържай чист гълъбарника, да не могат да кълват от изпражненията си, разнообрази храната и би трябвало проблема да изчезне.

Стар 15.01.2014, 23:23 ч.
Нени Нени е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Не виждaм зaщо дa нямa сол.Имaм скумруци от достa години и бучиците сол от клетките никогa не съм ги мaхaл.И нямaм проблеми опaзил бог!

Стар 16.01.2014, 11:30 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Солта се маха когато времето стане по-влажно,защото от влагата солта се разлигавя,и когато гълъба отиде да си близне колкото му се иска поема по-голямо количество и по този начин се получава натравяне.Аз я махам есен и я слагам малко след началото на пролетта.

Стар 16.01.2014, 12:03 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

за солта не знам кое е вярно и кое не но при мен солта винаги е при тях те сега нямат такъв интерес почти не засичам гълъб да ходи да кълве от нея но в размножителния период когато хранят малки ще се избият тогава умишлено я мокря с вода
а до болестите те са не избежни и при лоши условия и хигиена или контакт с заразени птици и други животни всеки вижда последствията
и при мен ми умряха 3 гълъба от септември до сега но не в резултат на солта а в резултат на ненавремена намеса от моя страна видимо си лечеше че са болни а късно им обърнах внимание
затова е хубаво човек освен да ги храни и да ги наблюдава почти винаги има някакви признаци

Стар 16.01.2014, 13:52 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Признаци има както казваш колега,но и за солта не греша.Моите гълъби се размножават и в момента.Имам 12 пиленца на 3 седмици и си ги хранят и гледат добре.При мен размножителния период не прекъсва.Но за солта го разбрах сам без да искам и след това след консултация с ветеринар той ми каза същото,което по-рано сам бях установил без да се замислям за това.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане