Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Интересни факти споделени от ветераните

Отговор

Възможности към темата

Стар 20.02.2016, 15:48 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Двойка от два мъжкара или две женски - това го разбирам, защото гълъбите са моногамни. Днес обаче ми се случи нещо, което съвсем ме изненада. От по-младите гълъби, които сега съзряват, имам един мъжкар, който се въртеше с две женски. Съответно те двете бяха в конкуренция и се биеха. Тренирам си гълъбите редовно, дори и през зимата и си мислех, че рано или късно едната ще отпадне по естествен начин. Днес сутринта обаче гледам едната замътила, а на обяд, когато в гнездото трябваше да е мъжкият - там мъти другата женска... Луда работа.

Стар 21.02.2016, 03:04 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от 100yan Виж мнение
Двойка от два мъжкара или две женски - това го разбирам, защото гълъбите са моногамни. Днес обаче ми се случи нещо, което съвсем ме изненада. От по-младите гълъби, които сега съзряват, имам един мъжкар, който се въртеше с две женски. Съответно те двете бяха в конкуренция и се биеха. Тренирам си гълъбите редовно, дори и през зимата и си мислех, че рано или късно едната ще отпадне по естествен начин. Днес сутринта обаче гледам едната замътила, а на обяд, когато в гнездото трябваше да е мъжкият - там мъти другата женска... Луда работа.
нищо няма да излезе едната ще се опита да прогони другата

Стар 09.03.2016, 06:07 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от poison Виж мнение
нищо няма да излезе едната ще се опита да прогони другата
Да, така и стана!
Взеха доста да се бият и за да няма проблем сложих в съседство (около 50 см разстояние между гнездата) две изкуствени яйца на втората женска - тя ги замъти с охота и проблемите спряха. Мъжкият, разбира се, сменяше женската само в "истинското" гнездо.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане