Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Въпроси, казуси, помощ от приятел

Отговор

Възможности към темата

Вдигане на гълъби
Стар 08.02.2016, 20:36 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Post Вдигане на гълъби

Здравейте искам да ви попитам един въпрос как да накарам гълъбите ми да летят поне един час. Много се ядосвам пускам една поща и един високолетач тръгвам да ги вдигам излитат и една обиколка не правят и кацат на покрива. Млади са и двамата пощата е на 8 месеца а високолетача на 9 месец. И днеска ги нападна един сокол и вече спряха даже и да вдигат крило. Моля ви помогнете ми какво да правя много искам да летят поне 1 час как да ги накарам да летят дайте ми някакъв съвет на другите хора гълъбите умират от летене да ги пуснат и летят, а моите направо ако имат възможност ще се заравят в земята. Благодаря предварително за отговорите.

Стар 08.02.2016, 20:57 ч.
gugtko gugtko е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

по принцип гълъбите летят в ято вдигай повече гълъби и не ги жали ако искаш да летят...в много редки случаи има гълъби които са вече изявени летци които се доказват като самостоятелни летци или в двойка или тройка
ако искаш гълъбите ти да летят вдигай ято от поне седем или осем а ако имаш пощи всички в ято....този сезон есенно зимния е труден за летящите породи гълъби и опитните гълъбари знаят че атаките от сокола и ястреба са нещо нормално и понасят загуби.така че всеки гълъбар преценява индивидуално дали да вдига или да ги пази за по поносимия пролетно летен сезон в който грабливите гнездят и изхранват малките си и тогава плячката им е по разнообразна в смисъл че има по голям избор за тях когато живота по полетата и горите е по оживен и предпочитат да ловуват там.аз нямам проблем с вдигането вече са научени и отбрани като отбор и небето само ги подканва без да ги насилвам сами отлитат като видят отворената вратичка на гълъбарника....

Стар 08.02.2016, 21:07 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Ако ги напада граблива птица редовно, може да са наплашени и е нормално да не искат да летят - иначе просто ще литнат и няма да ги видиш повече... Освен това тези две породи имат различен стил на летене - по-добре пускай само високолетачи или само пощенски - почти сигурно е, че ще вдигнеш времето. Добре е гълъбите да са повече от два и да имат усещане, че са ято (особено ако са млади). Ако не искат да летят, може и да имат някакъв здравословен проблем - добре е да провериш и това. Успех!

Стар 08.02.2016, 21:17 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Благодаря аз тези двете ги гледах още от малки високолетача го купих когато беше на 5 месеца мъжки е.А пощата го даде един приятел тя е женска. Аз като ги вдигам забелязвам че пощата прави много маневри и е по издръжлива от високолетача, а пък високолетача лети право завива нормално, но веднага започва да слиза долу забелязвам как намалява височината и каца на покрива. А пък пощата продължава да лети и не се изморява чак толкова бързо но когато види че той е спрял да лети и е кацнал на покрива и тя спира да лети и отива при него.

Стар 08.02.2016, 22:22 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Ами значи ако пусна с ято ще летят часове или час така ли. И значи аз имам много породи гълъби високолетачи, пощи и много други предпочитам да пусна 6 пощи. И мога ли да добавя при пощите 1 високолетач ще летят ли заедно защото вече си казах че няма да ги жаля когато ще летят. Благодаря предварително за отговорите.

Стар 11.02.2016, 23:34 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Значи много хора могат да ти дадат насоки, но точна формула за тези неща няма. Ако искаш някой да ти каже, че уравнението, което търсиш е 5+1 = пълно щастие, такова нещо няма. Виждам, че си пуснал и друга тема. Освен, че всяка порода си има спицифики, всеки гълъб си има индивидуалност и характер. Ако спортните ти гълъби са добри и отношението ти към тях - правилно, те няма да кацат по други покриви и ще идват при теб, а няма да бягат. Не е въпросът само да командваш парада, но и доверието да са взаимно. Прекарвай повече време да наблюдаваш гълъбите си и ще ги усетиш нещата. Успех!

Стар 12.02.2016, 01:29 ч.
NG-Fighter NG-Fighter е офлайн
Майстор гълъбар
гр.Панагюрище
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от eser Виж мнение
Ами значи ако пусна с ято ще летят часове или час така ли. И значи аз имам много породи гълъби високолетачи, пощи и много други предпочитам да пусна 6 пощи. И мога ли да добавя при пощите 1 високолетач ще летят ли заедно защото вече си казах че няма да ги жаля когато ще летят. Благодаря предварително за отговорите.

Голяма грешка е да се вдигат едновременно високолетачи и спортни гълъби!

Стар 12.02.2016, 08:58 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Благодаря за съветите

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане