Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Стар 17.01.2014, 16:19 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Хората си лекуват гълъбите от салмонела,ти искаш заради една орнитоза да го убиеш.Според теб кое е правилното?

Стар 17.01.2014, 18:44 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

орнитозата се лекува успешно и много лесно но не придобиват имунитет
лошото е че е заразно и ако имаш един с точна диагноза лекувай всички

Стар 12.02.2017, 17:44 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Имам подобен проблем с една гълъбица. Лявото и око клепача му се възпали, наду и оголеми. И като го отворя отвътре стои червен. Иначе все още го отваря когато иска макар и през повечето време да го държи затворен. Бяха ми казали да го промивас с лайка и започнах да го правя, но не виждам голям ефект. Всичко се случи когато започнах да им давам метронидазол една друга прояви трихомоноза. С проблема на тая и доксициклин им давах на всички. Не съм я отделял с другите е но никакъв ефект. Дори повече отслабна и по няма апетит и се налага да я дохранвам. А и гушата и пълни въздух, сутрин като вляза при тях и е празна и само въздух и като я стисна излиза. Ако е респирараторно защо не и помага доксициклина не знам. Иначе клоаката и не е зацапана. Ако това се случи ще е последна фаза от живота и. Все още се опитва и лети и достига мястото си, но изобщо не ми харесва, влошава се.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане