Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

Малък проблем - вечер не се връщат, а спят навън...?!
Стар 24.02.2015, 23:07 ч.
joro93 joro93 е офлайн
Гълъбар новобранец
Question Малък проблем - вечер не се връщат, а спят навън...?!

Имам чифт гълъби а проблема е че когато излязат от клетката и вечер не се връщат спят на втори етаж на терасата а сутрин ги заварвам в клетката отново клетката е с размери д74 в60 и ш60 клетката е разположена на земята на терасата не е повдигната моля кажете ми как да се оправя с проблема приемам всякакви съвети благодаря предварително да добавя още нещо:: първоначално като излязат от клетката се разхождат по терасата и като ги вдигна да летят те кацат на горните тераси и остават там през цялата нощ ето и снимки на двамката дори не им знам породата един човек ми каза че са високолетачи но дали са високолетачи и какви точно не знам...

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Последната промяна е направена от joro93 : 25.02.2015 в 00:27 ч..

Стар 25.02.2015, 00:40 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Първо ми изникна въпроса колко често ги пускаш, колко са "схванати" макар дори и да са високолетци, и каква изобщо е обкръжаваща ги среда? Важно е да се научим първо да гледаме с техните очи и тогава си мислим че гледаме гълъби изобщо! И да ти кажа другото - важно е да знаем какви точно гълъби отглеждаме!

Стар 25.02.2015, 00:44 ч.
joro93 joro93 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

живея в блок аз съм на 1-ви етаж и пред терасата има поляна с дрървета има много доста много място за летене пускам ги всеки ден но те не летят стоят си на парапета на терасата и се чистят кръстосват човки и мъжкия се качва на женската само това е

Последната промяна е направена от joro93 : 25.02.2015 в 00:52 ч..

Стар 25.02.2015, 01:27 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

от къде взе гълъбите и колко време се държат така?

Стар 25.02.2015, 01:30 ч.
joro93 joro93 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

от един човек от моя град взел съм ги преди месец и 2 седмици близо а се държат от скоро 1-2 седмици дори забравих да го питам каква порода са за това пуснах линк с снимка може би някой от вас ще може да ми каже но
незнам на какво се дължи това

Стар 25.02.2015, 01:38 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

според мен са мелез, но не съм по високолетачите, така че за това се обърни към Николай Гергински (NG-Fighter). може и да бъркам, но се надявам той да ти помогне. Иначе както ги описваш или се чифтосват и се канят да създават поколение. За такива гълъби не е нормално да са толкова "спокойни". Трябва да се вземе и сезона предвид все пак. А щом казваш че са в градски условия би трябвало да има и диваци навън - предполагам ще се заиграват с тях. Поне е хубаво че се прибират за закуска
Пиши на Ники, ако той не ти пише в темата.

Последната промяна е направена от shpexy : 25.02.2015 в 01:43 ч..

Стар 25.02.2015, 01:45 ч.
joro93 joro93 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

мисля че са някакви мелези да никакво заиграване няма с диваци седят си спокойно на терасата като пенсионерчета и си се пощят и чат пат кръстосват човки наоколо прехвърчат от онези черните пилета с оранжеви човки косове ли им викат май са косове и гълъбите само се заглеждат по тях

Стар 25.02.2015, 01:54 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Не знам приятел - на мен основния гълъбарник ми е на вилата - на 7-8 км. извън града и когато пускам гълъби от града, те винаги се ориентират към дома, но първоначално се заиграват с диваците. А когато ги пускам от там си се въртят в района, но винаги има устрем и желание за летене. Но аз гледам предимно спортни - румънски и дракони, а тези на покрива тук са декорация. Казах ти за кой мисля че може да ти помогне и го питай дали не им е време за пилета.

Стар 25.02.2015, 01:59 ч.
joro93 joro93 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

помолих колегатa NG Fighter да прегледа темата и да ми даде съвет и малко опит че съм новак а съм мераклия макар и с мелези

Стар 25.02.2015, 02:04 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

абе ти луд ли си - при мен също има мелезняци и съм доволен от тях защото са страхотни за подлагане и за храначи. Не виждам какво те притеснява )) А който ти каже че има само и единствено "расови жребци" в мрежата да знаеш че те лъже!

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане