Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Болест. Моля помогнет
Стар 29.07.2016, 22:43 ч.
svetlin95 svetlin95 е офлайн
Майстор гълъбар
Sofia
Send a message via Skype™ to svetlin95
Подразбиране Болест. Моля помогнет

Здравейте!
От няколко дни имам следният проблем в гълъбарника. Няколко от гълъбите ми отслабват прогресивно, нямат желание за летене се хранят доста слабо в сравнение с храненето им преди този период. Два ликвидирах, но имам един разплоден, който ще се мъча да спася и ще съм много благодарен, ако ми дадете някой съвет. Гълъбите като като цяло са млади от 2015, само разплодния е 2013. Двата които ги убих повръщаха яденето(поне частично) а единият изкарваше зелено през устата. Не успях да ги проследя понеже бързо ги ликвидирах(тук искам да кажа, че имам много ценни гълъби и не мога да си позволя да ги разболеят, а и гълъбите бяха пред умиране, така че реших, че ще най-добре да ги убия вместо да ги оставя да се мъчат), но ми се стори, че имаха и разстройство. Разплодният гълъб все още се храни, но е много слаб и не го виждам жив до няколко дни. Има зелени курешки. Първоначално предположих, че е трихомониаза и ги лекувах, обаче няма подобрение и ме съмнява. че имат някакво чревно усложнение от сорта на кокцидоза или салмонела. Моля ако някой, има предложение да го каже, защото нямам време да експериментирам, че ще умре гълъбицата
Благодаря

Стар 30.07.2016, 13:49 ч.
DonToti33 DonToti33 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

При тия симптоми фуралтадона е много ефикасен.Според мен да пробваш с него.

Стар 03.08.2016, 00:56 ч.
crecre crecre е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Напреднала форма на салмонелоза. Най добре махни всички болни птици и направи пълна дезинфекция на гълъбарника. Лечението е много трудно и често без резултат, дори и да оцелее някой гълъб той остава заразаносител.

Стар 06.08.2016, 14:27 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

При мен беше същото, тези със зелените и жълтите курешки умряха и повечето от тези които повръщаха също, но при мен ги удари парамиксовирозата
Каквото и да е това е много заразно

Стар 20.03.2018, 21:27 ч.
rumen_65 rumen_65 е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

това се лекува с тинидазол - четвърт хапче на ден - 7дена

Стар 01.04.2018, 17:54 ч.
valerito valerito е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Как се справи с парамиксото,понеже и мен ме навести и като спрях смъртноста отделих 7 ценни с извити вратове.Другите в общия бяха добре,но на тези седемте какво ли не им давах-ентерогард,витамини б-комплекс,фуралтадон и нищо,накрая чак сега трети месец хранене на помпа и колумбовит 10 дена почнаха да вдигат вратовете и да се опитват да се хранят по малко?

Стар 09.04.2018, 22:23 ч.
DonToti33 DonToti33 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Няма оправяне,почти всички ще си въртят до живот.Пробвай с витамини Невробекс или Б комплекс от хуманната аптека.Някои ще го правят по-рядко.

Стар 12.04.2018, 21:44 ч.
valerito valerito е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

От седем отделени гълъба два напълно се оправиха,даже са на яйца техни,но от останалите има надежда само за още два,които се хранят вече сами,но три са в критично състояние и май ще им късам главите обаче три месеца на помпа и ще ги помъча още малко.Само колумбовит им давах десетина дни.

Стар 07.02.2019, 00:38 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

оправих ги с бкомплекс румънски 1 капка на 1 литър вода един месец който се съхранява в хладилника иначе няма ефект
всичките спасих без тези които повръщаха там имаше и друга болест
бърках и чесново олио и бирена мая в храната 2 седмици но почти не я кълваха не бяха свикнали
новото лечение което прилагам като видя че някой гълъб се муси е хапче за глисти
на другия ден енрофлоксин хапчета за 7 дни или доксициклин във водата пак 5-7 дни 1мл на 2 литра вода
вече ако е трихомоноза давам за нея но така или иначе преди да започнат да се размножават им давам от 5 до 9 дни метронидазол
повръщането го овладях с енрофлоксацина гълъб който хранех един месец и повръщаше толкова слаб беше че чак падаше и не можеше да лети сега е жив и си е добре

Стар 28.03.2019, 15:02 ч.
atanas_dimitrov541 atanas_dimitrov541 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Колега,надделява мнението, че се бориш със салмонелоза и всички съвети са с голяма доза вероятност да спреш болестта особено с енрофлоксацина.Той е в основата на най -новите артикули и на чевита тафарм,упса и т.н.Но няма да я премахнеш напълно,защото ида унищожиш ятото няма гаранция,че отново няма да се зарази новото.Имай предвид,че съществуват 1000ди видове салмонели.Затова трябва да се запознаеш с болестта,къде живее от какво умира и да си създадеш схема за профилактика на гълъбите и помещението.Ако те итересува моя опит в това отношение ще ти отговоря.Съществуват и ваксини,които при постфактум не помагат.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане