Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

Стар 21.06.2009, 09:46 ч.
deso deso е офлайн
Майстор гълъбар
Cool

И въобще никога не сме им давали стимуланти!

Аз на моите и витамини даже не давам и ги храня само с царевица, и съм много доволен, защото преди ги хранех с 5-6 вида храна, но не бях въобще доволен...
Прикрепени изображения
Тип на файла: gif avatar22872_1[1].gif‎ (2.9 KB, 139 показвания)

Стар 10.09.2009, 23:14 ч.
kratun kratun е офлайн
Опитен гълъбар
Send a message via Skype™ to kratun
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от deso Виж мнение
Абе хора, вие какви високолетачи гледате бе, какви са тия 5-6 часа или 9 часа - било много... вие пауни ли гледате??? Вземете си истински летци...

Ние по нашият край гледаме Сръбски високолетачи и има рекорди лятото по 15 часа, да не казвам колко пъти са оставали горе след 15-тия час и се стъмва и на другият ден летят до 13-14,00 часа.

Ние такива 5-6 часа ги викаме "детски гълъби" и ги даваме на децата да си ги гледат... това значи, че нещо не са добре тия гълъби...

Какви породи гледате???

Стига си ги хвалил тези сръбски кълвачи бре..... всеки си гледа това което му е кеф, съобразено с региона, приятели, възможности и т.н. Разбрахме, че имаш няколко бобарака дето фъркат, но ние такива талъсъми не търпим в гълъбаниците! Предпочитаме тези дето ревят като малачки, едри, високи, стегнати, изпънати, скоклести, на каврами, с гуши, с големи крила и опашка, с дълга гага, с хубав кирпик и кат чатнат с крилете над къщата да се чуват на 200 метра. Кат направят чист полет 5-6 часа - берекет версън.

Та така Десич. На тези сръбските по нашия край им викаме косчета - едни такива дребни, мижави, нито глас, нито окраска...
Десич ние гледаме пауни а ти косове. Ние правим красиви волиери, а ти купуваш походни легла и бинокли. Нали Десич?

Стар 12.10.2009, 23:36 ч.
sladura12345 sladura12345 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Колега, може ли да ми кажеш от къде да си закупя такива капки?
Прикрепени изображения
Тип на файла: gif avatar22872_1[1].gif‎ (2.9 KB, 76 показвания)

Стар 27.10.2009, 20:24 ч.
kratun kratun е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от sladura12345 Виж мнение
Колега, може ли да ми кажеш от къде да си закупя такива капки?
От мен. След 3 дни ми идва зявката от фармацефтичните компании.

Стар 05.11.2009, 16:57 ч.
joro1 joro1 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

абе хора като чета какви глупости се пише тук ме хвашта яд, 9 , 10, а дори и 16 часа полети, тези колеги да не би да имат малки самолети бе, та те не могат да издържат толкова време да ги гледат...

Стар 05.11.2009, 17:28 ч.
kratun kratun е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от joro1 Виж мнение
абе хора като чета какви глупости се пише тук ме хвашта яд, 9 , 10, а дори и 16 часа полети, тези колеги да не би да имат малки самолети бе, та те не могат да издържат толкова време да ги гледат...
Колега, и аз не вярвах но за съжаление или радост вече е факт. Погледни при хората -всяка година се подобряват рекорди в разни спортове....виж едни тъпи моб. апарати каква еволюция имат за няколко години.....какво да говорим за едни домашни птички ..............

Стар 05.11.2009, 19:52 ч.
Миро Миро е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Дрога дават само търгашите.Които ги гледа за удоволствие,никога неби ги тъпкал с боклуци.

Стар 05.11.2009, 20:18 ч.
kratun kratun е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от Миро Виж мнение
Дрога дават само търгашите.Които ги гледа за удоволствие,никога неби ги тъпкал с боклуци.
Има нещо вярно. И аз тъпча и търгувам но с една основна цел- да прецакам истенските търгаши

Стар 05.11.2009, 20:20 ч.
bat_nase79 bat_nase79 е офлайн
Опитен гълъбар
Send a message via Skype™ to bat_nase79
Подразбиране

Към стимуланти прибягват хората които нямат достатъчно добри гълъби,но в същото време искат и да наддигват

Стар 09.11.2009, 13:27 ч.
djimito
Guest
Подразбиране

Колеги като искате да ви летят им давайте повече редбул или питбул във водата.Аз им обърквам храната с висококачествен мед и пак има полза качват 2-3 часа от горе.

Отговори с цитат
Отговор

Възможности към темата

Правила за писане