Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Отговор

Възможности към темата

вдигане на гълъби
Стар 03.06.2011, 21:01 ч.
vankata71s vankata71s е офлайн
Опитен гълъбар
гр.Пещера
Подразбиране вдигане на гълъби

Колеги,като чета как ги дигате,топки,пиратки,байраци,пък кой кацнал,кой тръгнал,леко се подсмихвам и аз едно време бях на този хал с пазарджишките,но откакто минах на типлери само отварям вратата и сядам на масичката,а гълъбите сами си знаят работата!Няма свирене и махане за да ми се смеят комшиите.Типлерите са си типлери,колкото и да ги плюят някои,те са две класи над нашите(пазарджишки)гълъби!

проблеми при вдигането
Стар 03.06.2011, 21:11 ч.
Опитен гълъбар
гр.Пещера
Подразбиране проблеми при вдигането

Цитат:
Първоначално написано от EnTeY Виж мнение
явно проблема е наистина голям
Без да се обиждаш колега,а и всички останали,просто си сменете гълъбите...

Стар 06.06.2011, 14:08 ч.
ivoraw ivoraw е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Нема такова нещо, Пазарджишки са се гледали и ще се гледат и не само те, така че не се обиждай колега; съвета ти е като вятър в пустиня.......
Поздрави !

Стар 06.06.2011, 22:26 ч.
drezgavia drezgavia е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Ванка въпрос на тренировка и качествени гълъби.Пазарджишките също заминават като самолети през вратата,зависи от трениора...Нека всеки гледа тези които му харесват.Аз за нищо на света няма да заменя пазарджишките с типлери.Това е мое мнение и не задължавам никого...Типлера е прекрасна птица,но не всеки кара Мерцедес,има и РолсРоис...

Стар 06.06.2011, 23:50 ч.
b0r1slav b0r1slav е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Типлера може да издържа на продължителен полет, но стила му на летене е пълна скръб неможе да се сравни със грацията на пазарджишките атоми Това го казвам като човек който гледа и от двата вида птици, пазардижшкия като се вдигне и като започне да трепти с крилата горе и направо се къдря от кеф

Стар 07.06.2011, 13:01 ч.
Опитен гълъбар
гр.Пещера
Подразбиране

Не исках да обидя никого,а до колкото моя съвет е вятър в пустиня,добре,така да е,но не пишете за плашила,байраци,топки и тем подобни атрибути защото е смешно отстрани,просто си го пазете в тайна и се наслаждавайте на пазарджишкия полет!

Стар 07.06.2011, 13:43 ч.
drezgavia drezgavia е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Точно така Ванка,ти си истински гълъбар,уважавам и твоето мнение макар че гледам само пазарджишки гълъби.Дали типлери дали пазарджишки,качествения гълъб заминава директно.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане