Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Окото на гълъб ми е все едно че е с пяна !!!
Стар 18.06.2012, 21:14 ч.
petko_dimitrov_81 petko_dimitrov_81 е офлайн
Опитен гълъбар
Yambol Bg
Send a message via Skype™ to petko_dimitrov_81
Exclamation Окото на гълъб ми е все едно че е с пяна !!!

Здравейте колеги !!! За 2-ри път на мой гълъб се случва нещо , окото му стои все едно че е запенено , каква е тази болест или е нещо друго ?!? И все на "Варненските " ми !!! Но този път на черният ми мъжкар ! Дайте ми съвет с какво и как да го третирам !!! Благодаря предварително !

Стар 18.06.2012, 21:28 ч.
kadravia70 kadravia70 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

с доксициклин за орнитоза

Стар 18.06.2012, 21:30 ч.
ДИЯН ФОТЕВ ДИЯН ФОТЕВ е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

за очите знам две болести едната е орнитоза другата салмонела при орнитозата окото есъс възпален клепач и сълзи при салмонелата побелява и гълъбът ослепява впоследствие умира за тази пяна незнам колега наи добре пусни им на гълъбите Орнистоп поне 5 дена Ако е орнитоза се пази защото се прехвърля и на хората успех и дано съм ти бил полезен

Стар 18.06.2012, 21:35 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

колега вярно е че доксициклина ще помогне но във тези жеги не е за предпочитане за часове разгражда и водата се оцветява в кърваво червено този антибиотик е един от наи силните и се прилага в краен случаи

Стар 18.06.2012, 21:37 ч.
Опитен гълъбар
Yambol Bg
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от ДИЯН ФОТЕВ Виж мнение
за очите знам две болести едната е орнитоза другата салмонела при орнитозата окото есъс възпален клепач и сълзи при салмонелата побелява и гълъбът ослепява впоследствие умира за тази пяна незнам колега наи добре пусни им на гълъбите Орнистоп поне 5 дена Ако е орнитоза се пази защото се прехвърля и на хората успех и дано съм ти бил полезен
Благодаря ти много колега ! И все на Варненските ми , баси м****та значи ! Загубих един мъжки бял и една черна много красива женска ! А сега и мъжкия ми от черните !.....За това се ядосвам най-много !!!

Стар 18.06.2012, 21:38 ч.
Опитен гълъбар
Yambol Bg
Подразбиране

Цитат:
колега вярно е че доксициклина ще помогне но във тези жеги не е за предпочитане за часове разгражда и водата се оцветява в кърваво червено този антибиотик е един от наи силните и се прилага в краен случаи
А как се дава този "Доксициклин " ???? кажете дозировката ?!?

Стар 18.06.2012, 21:47 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

0,5мл на литър вода се дава доксициклина и все пак ти препоръчвам Орнистоп кутията струва към22 или 23 лева и ще те кара сумати време разликата между двете е че доксициклина е широкоспектърен и е много силен ако не ти е проблем консултираи се и с ветеринар

Стар 18.06.2012, 21:59 ч.
Опитен гълъбар
Yambol Bg
Подразбиране

Цитат:
0,5мл на литър вода се дава доксициклина и все пак ти препоръчвам Орнистоп кутията струва към22 или 23 лева и ще те кара сумати време разликата между двете е че доксициклина е широкоспектърен и е много силен ако не ти е проблем консултираи се и с ветеринар
На всяка цена ще го направя , даже още утре ще отида при най-добрият ни ветеринар в Ямбол , и ще го питам за всичко което ме мъчи , мен и животинките ми ! Даже и гълъбът ще взема с мен , да го види на място ! Все пак благодаря ти много колега за съдействието

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане