Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Затворено око
Стар 26.12.2013, 14:51 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране Затворено око

Здравейте колеги.Имам един гълъб,който е със затворено око и има слуз подобна на гной.Отварям го и го почиствам всеки ден,дори започнах да му капя капки за очи,които ми помогнаха в един такъв случай,но подобрение няма.
Какво да направя повече от това,за да го излекувам?

Стар 26.12.2013, 15:16 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

само окото ли е

Стар 26.12.2013, 17:25 ч.
vlad vlad е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

орнитоза наи вероятно вземи им доксоциклин или орнистоп или хлортетрациклин и даваи в водата на всички успех колега

Стар 26.12.2013, 19:35 ч.
svetlin95 svetlin95 е офлайн
Майстор гълъбар
Sofia
Send a message via Skype™ to svetlin95
Подразбиране

Въпроса може да е тъп, но погледна ли да няма нещо вътре което да го дразни или видими наранявания?

Стар 27.12.2013, 23:04 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Няма наранявания и няма никакви боклуци в окото.Най-интересното е,че предния ден си беше абсолютно добре и на следващия затворено.
Само с окото има проблем.Никакви други проблеми нямат гълъбите,а и само този е така.Преди месец и една от скумрииките беше така,но се оправи за два дни.

Стар 29.12.2013, 12:27 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Понеже бях на работа и нямах възможност да ходя при гълъбите,ходеше баща ми.Днес ми каза че вадел боклучета от окото му.

Стар 29.12.2013, 12:54 ч.
svetlin95 svetlin95 е офлайн
Майстор гълъбар
Sofia
Send a message via Skype™ to svetlin95
Подразбиране

ами ето ...

Стар 15.01.2014, 12:26 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Докато се оправи един гълъб, друг се разболява от това.В началото нямат боклучета в очите.После това,което се наблюдава е гной в окото във вид като на боклучета.Искам да знам какво е това и как мога да го преодолея този проблем.Храначите ми са разделени от декорацията и ги дели само една мрежа.При храначите този проблем не съществува,докато при декорацията един докато се оправи веднага друг се разболява.Чистя им очите и им слагам капки,но като се оправят очите им остават леко засегнати.Не са пъпки,а просто окото е възпалено.

Стар 16.01.2014, 20:42 ч.
kleni kleni е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

И аз имах такъв проблем с един гълъб.С какво ли не го мазах и капах и няма оправяне до като не взех от на брат ми бебето едни капки за конюктивит и се оправи.Наложи се да му оскубя перцата покрай окото ,че ловеше много прахоляк и го дразнеше.Вече два месеца нямам проблеми с него.

Стар 16.01.2014, 22:03 ч.
мокрия мокрия е офлайн
Опитен гълъбар
Пловдив
Подразбиране

На мен пък едно младо му сълзи окото и има жълто около него.Казаха ми ,че може би е орнитоза ,и като се поразрових в сайта ,на вид е същото като на снимките.Само на едната око е и гълъбчето е здраво ,яде ,млада иврия е, на другите им няма нищо.Има ли смисъл да го лекувам или да го трепя.Дали ще му се оправи окото ако му давам антибиотик?

Възможности към темата

Правила за писане