Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Породи гълъби > Високолетачи

Вижте резултатите от анкетата: Kои са по-добрите за нашите условия???
Български породи високолетачи 40 78.43%
Чужди породи високолетачи 11 21.57%
Гласували: 51. Нямате право да гласувате за тази анкета

Отговор

Възможности към темата

Български породи високолетачи
Стар 17.11.2009, 00:01 ч.
Миро Миро е офлайн
Майстор гълъбар
Wink Български породи високолетачи

В този форум разнищихме всички чужди породи високолетачи-типлери,сръбски вертикали,унгарски високолетачи и др.Нека да напише нешто и за нашите породи високолетачи.С какво отстъпват или с какво превазхождат чужите породи.За сега от чуждите породи познавам горе/долу типлерите,но за тези 5 години в които ги отглеждам,си изградих някаква база за съпоставка.Моето мнение е,че нашите породи за нашия балкански темперамент и нашите метериологични условия превазхождат чуждите породи.Вие какво мислите по въпроса?

Последната промяна е направена от Миро : 15.03.2010 в 19:48 ч..

Стар 17.11.2009, 23:40 ч.
lozev lozev е офлайн
Гълъбар новобранец
Хасково
Thumbs up

Дълги години съм гледал така наречените "Пазърджишки" и съм им голям фен, но с ръка на сърцето ще ти кажа Миро, "типлерите са машини" !
Разбира се това е мое мнение !

Отговори с цитат

Стар 17.11.2009, 23:44 ч.
djimito
Guest
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от lozev Виж мнение
Дълги години съм гледал така наречените "Пазърджишки" и съм им голям фен, но с ръка на сърцето ще ти кажа Миро, "типлерите са машини" !
Точно така колега съгласен съм с теб не летят до последно винаги имат армаган за още.

Отговори с цитат

Стар 17.11.2009, 23:47 ч.
djimito
Guest
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от Миро Виж мнение
В този форум разнищiхме всички чужди породи високолетачи-типлери,сръбски вертикали,унгарски високолетачи и др.Нека да напише нешто и за нашите породи високолетачи.С какво отстъпват или с какво превазхождат чужите породи.За сега от чуждите породи познавам горе/долу типлерите,но за тези 5 години в които ги отглеждам,си изградих някаква база за съпоставка.Моето мнение е,че нашите породи за нашия балкански темперамент и нашите метериологични условия превазхождат чуждите породи.Вие какво мислите по въпроса?
Колега аз преди съм отглеждал пазарджишки еми не ми харесват много доста тромав и разпръснат да не казвам разконцентриран полет.Типлерите са си номер едно в целия свят това си е мое мнение никой не искам да ангажирам с него!!!

Отговори с цитат

Стар 17.11.2009, 23:49 ч.
djimito
Guest
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от lozev Виж мнение
Колега като ти видях фамилията и местонахождението се сещам за Делчо Лозев който гледа типлери това ти ли си ?

Отговори с цитат

Стар 18.11.2009, 00:35 ч.
Миро Миро е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Аз също съм имал типлери,но не съм ги от отглеждал България така,че немога да направя точна съпоставка.Малко преди да започна да пиша този отговор,говорих с братовчед си,които в момента е в Англия и се раздрахме да ми изпрати чифт типлери,по едно момче от Карлово,което другата седмица се пребира в България.Ще видим какво ще покажат.Наистина типерите са наи-разпространената порода високолетачи.Има ги почти във всяка страна.Но дали това не е въпрос на добра реклама на породата или наистина са толкова перфектни?

Стар 18.11.2009, 00:55 ч.
djimito
Guest
Подразбиране

Цитат:
Аз също съм имал типлери,но не съм ги от отглеждал България така,че немога да направя точна съпоставка.Малко преди да започна да пиша този отговор,говорих с братовчед си,които в момента е в Англия и се раздрахме да ми изпрати чифт типлери,по едно момче от Карлово,което другата седмица се пребира в България.Ще видим какво ще покажат.Наистина типерите са наи-разпространената порода високолетачи.Има ги почти във всяка страна.Но дали това не е въпрос на добра реклама на породата или наистина са толкова перфектни?
Не е реклама перфектни са просто няма какво да се лъжем и да уточня не са само високи има и ниски.

Отговори с цитат

Стар 18.11.2009, 01:26 ч.
bat_nase79 bat_nase79 е офлайн
Опитен гълъбар
Send a message via Skype™ to bat_nase79
Подразбиране

Цитат:
Колега,ще съм ти много благодарен,ако споделиш необходими ли са някакви документи за пренасянето на гълъби от Англия.Аз съм решил да си донеса също,но не съм запознат с процедурата.Благодаря ти предварително!

Стар 18.11.2009, 09:37 ч.
Миро Миро е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от bat_nase79 Виж мнение
Колега,ще съм ти много благодарен,ако споделиш необходими ли са някакви документи за пренасянето на гълъби от Англия.Аз съм решил да си донеса също,но не съм запознат с процедурата.Благодаря ти предварително!
Ако изнасяш от UK животни и птици,които са регистрирани в тяхните селекционни клубове,тоест имат pedigree,трябва да им се издаде износен докумет и да се отчислят.Това го правят с цел да няма дублиране,тоес няклко животни или птици с едно и също pedigree.Всично това става по пощата и отнема около седмица.Моят съвет е да извадиш този документ,само ако исаш да ги ригистрираш в наши клубове или да участваш в състезания и изложби.Иначе не ти е необходим.Отиваш в някоя ветиринарна клиника и си изкарваш сертификат,че са здрави.Ти с какво мислиш да ги превозваш за България?

Последната промяна е направена от Миро : 18.11.2009 в 13:23 ч..

Стар 18.11.2009, 17:27 ч.
bat_nase79 bat_nase79 е офлайн
Опитен гълъбар
Send a message via Skype™ to bat_nase79
Подразбиране

Мерси за информацията!Със самолет сигурно.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане