Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Епидемия от нови взети гълъби!
Стар 22.06.2018, 01:47 ч.
noetic noetic е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to noetic
Подразбиране Епидемия от нови взети гълъби!

Взех гълъби от един гълъбар под моста на Обеля 2 - София, по Ломско шосе и това беше най голямата ми грешка с цел да си увелича популацията стана обратното, загубих и неговите, които купих и моите млади птици. Плъзна някаква епидемия от 2 или три болести. Най страшната е за 2-3 дни гълъба умира. Болния се познава по това, че спи на земята и не се качва на кацалките да нощува, спира да излиза с другите, да лети и да се храни. На втория ден е полупаралезиран, трудно ходи и залита, до края на деня вече е със схванати крака, леко разперени криле прилепнали на земята, такт-тични нервни тикове-поклащания или сгващания, като хълцане на цялото тяло, чисто жълти и рядки изпражнения с малко бяло в тях. Във края преди смъртта, която е адски мъчителна, сякаш се дави от прозрачна бяла течност с която му е пълна човката а зениците са му разширени на гълъба през целия ден. На следващата сутрин гълъба е мъртъв. Гълъба не олеква, не се накукушинва.

Другата болест е накукушинване, спиране на хранене, слабеене, на пипане остри и слаби гърди, и след няколко дни м/у 5 до 10 дни умира.

Третата при възръстните е силно зелени-цапащи ипражнение, без други видими поражения и няма смърът, поне за сега!

А този от когото взех гълъбите продва всяка събота на животинския пазар на Подуене, един пълен мъж! Просто съм бесен, как може да продаваш заразни гълъби взети от където намери и + това пълни с перояди, ама фрашкани!!!
Другото е, че аз исках пощенски а той беще ми дал мелези от 8, 5 бяха мелези от които 2 умряха а другите му ги върнах! )))) абе страшна пародия на търговец на гълъби!!! Вместо да си вземе хубави гълъби, да ги развъжда и да продава хубави гълъби, той развъжда болести и продава мелези и болни гълъби!!!

Бесен съм защото ми умряха 5 уникални млади гълъба, моя селекция от 4 години а и не знам кога ще спрат да умират. Изринах всичко в гълъбарника, дезинфекция и след като изсъхна с горелка минах навсякъде а хранилките и поилките във вана със силен разтвор от белина с вода и сега всички са на широкоспектъран антибиотик.

Ако някой е имал опит с първата болест нека сподели каква е ако знае!? Ако има ветеринар тук ще съм благодарен да изкаже мнение каква болест би могла да е първата?

Последната промяна е направена от noetic : 22.06.2018 в 11:20 ч.. Причина: Допълнение-въпрос без промяна на другия текст

Стар 07.02.2019, 00:10 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

вече никой не пише тук форума замря но за следващ път опитай с хапчета енрофлоксин 7 дни по едно хапче като чак след третия ден ще има резултат
иначе жълтите изпражнения са при трихомонозата мисля но пък нервните признаци при салмонелозата
лошото е че е протекло много бързо и докато вземеш мерки те умират
третирай за глисти щом слабеят

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане