Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Жълто-зелена рядка диария
Стар 07.10.2013, 11:54 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране Жълто-зелена рядка диария

Незнам откъде да започна но такова чудо за първи път ми се случва
нямаше ме два месеца и като се върнах заварих полувината гълъби да хъркат веднага ги третирах с тиловет и се оправиха от към дихателните проблеми възможна причина е смяната на перата доста беше запрашено два месеца не и бях чистил
другото е че заварих и два гълъба с този цвят диария признаците бяха накокошиненост,слаб апетит към храната,отпадналост единия до такава степен отпадна че не можеше да лети и на практика олекна беше останала само перушината
тогава ги третирах с коли-теравет като си мислех че може да е салмонелоза но такива жълти воднисти изпражнения не бях срещал
никакъв ефект докато ги третирах даже и трети гълъб прихвана бързо отслабна омърлуши се и загуби апетит през това време гълъба който беше спрял да лети го хранех на ръка някъде седмица и се пооправи вече лети но не е в много добра форма пак няма много апетит към храната и продължава с диарията но другия гълъб който не храних умря
три дни след тази терапия като го събори много бързо загуби кондиция,спря да лети и на втория ден умря
като видях че няма ефект тръгнах да търся друг антибиотик ветеринарния ми каза че можело да бъде кокцидиоза имали такива случаи в момента макар и да не бях много съгласен ги третирах и за кокцидиоза с ес би 100 като ефекта си остана същия но видимо нямам нови заболели гълъби а двата болни за сега са живи макар и по помалко да ядат
но диарията си остава и според мен ще продължи да се разпространява
в момента са на мулти витамини давам им ги 2-3 пъти седмично когато имам възможност
възможно ли е това да е салмонелоза макар изпражненията да не са зелени или е нещо друго
през тези два месеца гълъбите не бяха пущани но инфекцията е на лице

Стар 07.10.2013, 13:37 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Аз подобни проблеми имам с гълъбите,които не пускам да летят.За да съм по-точен - само с тях имам проблеми.Тези,които пускам да летят са здрави като бикове така да го наречем

Стар 07.10.2013, 13:58 ч.
black devil black devil е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Фуразолидон има дай и ще се оправят

Стар 08.10.2013, 21:30 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Днес забелязах вечерта,че под всеки гълъб има такива изпражнения на цвят...Разболяха се здраво и се надявам поне по-ценните за мен да оцелеят...

Стар 19.10.2013, 16:23 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

още нищо не съм им давал диарията за сега изчезна но състоянието на гълъбите е все такова без много апетит и умърлушеност
още ги наблюдавам и при влошаване ще ги лекувам за салмонелоза явно

Стар 19.10.2013, 22:43 ч.
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

При моите гълъби диарията изчезна,а апетита е като на акула...За сега съм доволен и се надявам да изкарам дълго време така...

Стар 25.11.2013, 23:38 ч.
denis77 denis77 е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

здравейте колеги, аз имам същия проблем с диариата и нямат апетит .дайте някакъв съвет с какво да ги лекувам ,пробвал сам с коли стоп и други лекарства но няма ефект

Стар 05.12.2013, 16:28 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от denis77 Виж мнение
здравейте колеги, аз имам същия проблем с диариата и нямат апетит .дайте някакъв съвет с какво да ги лекувам ,пробвал сам с коли стоп и други лекарства но няма ефект
фуразолидон им давах и малко поукрепнаха но пак не им направих цялото лечение
дава се 5 дни два дни почивка и пак 5 дни
пълната програма е най добре като едно прахче се разтваря в 2 литра вода за 40 гълъба
препоръчвам го на прах защото обхваща голям брой гълъби иначе 1 хапче на гълъб на ден пак по същата схема

преди това пробвах и с ес би 3 и никакъв ефект десет дни след терапията за седмица ми умряха 3 гълъба
всичко зависи и от фазата на инфекция и от състоянието на гълъба някой се мусят със седмици и оцеляват други за няколко дни ги събаря и умират
хлорамфеникола също е добър препарат използвал съм го с голям ефект но той по вече е при ставната форма където води до парализа и е важно да се хване в началото в противен случай гълъба остава жив но инвалид до края на живота си

Стар 05.12.2013, 20:38 ч.
DonToti33 DonToti33 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Я пробвайте с ФУРАЛТАДОН.Един приятел миналата година имаше такъв проблем и с него ги оправи.Които са в напреднал стадий най-вероятно ще умрат,но другите ще се стабилизират.

Жълта рядка дярия и тикове
Стар 22.06.2018, 01:34 ч.
noetic noetic е офлайн
Майстор гълъбар
Send a message via Skype™ to noetic
Подразбиране Жълта рядка дярия и тикове

Аз взех гълъби от един гълъбар под моста на Обеля 2 - София, по Ломско шосе и това беше най голямата ми грешка с цел да си увелича популацията стана обратното, загубих и неговите, които купих и моите млади птици. Плъзна някаква епидемия от 2 или три болести. Най страшната е за 2-3 дни гълъба умира. Болния се познава по това, че спи на земята и не се качва на кацалките да нощува, спира да излиза с другите, да лети и да се храни. На втория ден е полупаралезиран, трудно ходи и залита, до края на деня вече е със схванати крака, леко разперени криле прилепнали на земята, тактични нервни тикове-поклащания или сгващания, като хълцане на цялото тяло, чисто жълти и рядки изпражнения с малко бяло в тях. Във края преди смъртта, която е адски мъчителна, сякаш се дави от прозрачна бяла течност с която му е пълна човката а зениците са му разширени на гълъба през целия ден. На следващата сутрин гълъба е мъртъв. Гълъба не олеква, не се накукушинва.

Другата болест е накукушинване, спиране на хранене, слабеене, на пипане остри и слаби гърди, и след няколко дни м/у 5 до 10 дни умира.

Третата при възръстните е силно зелени-цапащи ипражнение, без други видими поражения и няма смърът, поне за сега!

А този от когото взех гълъбите продва всяка събота на животинския пазар на Подуене, един пълен мъж! Просто съм бесен, как може да продаваш заразни гълъби взети от където намери и + това пълни с перояди, ама фрашкани!!!
Другото е, че аз исках пощенски а той беще ми дал мелези от 8, 5 бяха мелези от които 2 умряха а другите му ги върнах! )))) абе страшна пародия на търговец на гълъби!!! Вместо да си вземе хубави гълъби, да ги развъжда и да продава хубави гълъби, той развъжда болести и продава мелези и болни гълъби!!!

Последната промяна е направена от noetic : 22.06.2018 в 01:42 ч..
Отговор

Възможности към темата

Правила за писане