Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Отглеждане на гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Проблеми с храненето на гугутка
Стар 26.09.2008, 10:24 ч.
aramok aramok е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране Проблеми с храненето на гугутка

Здравейте, преди два дни спасихме една гугутка от едни кучета. Понеже не може да лети се наех да я гледам. Няма жълто около устата, но изглежда млада. Не иска да яде или да пие вода сама. Вода пие, само ако и я подам с пипетка. С триста зора й набутах в устата вчера 5 зърна пшеница. Днес вече съвсем не иска и се дърпа.
Сварих й едно яице и жълтъка го разкашках с вода. От тази кашичка пи пак от пипетката.
Тъй като е от едно семейство с гълъбите, някой може ли да ми каже, какво да правя. Превърнах се в бавачка. Искам да почне да си яде нормално.

...трудна работа...
Стар 27.09.2008, 15:21 ч.
svetlan svetlan е офлайн
Гълъбар новобранец
Thumbs up ...трудна работа...

Здравей,
много е трудно да храниш малко пиленце, което по принцип трябва да го хранят родителите му с кашичка...
...и при мен се е случвало, когато гълъбите не са добри родители и не хранят еднакво и двете гълъбчета...тогава едното изостава, и става все по-дребно и по-дребно, и най-често накрая умира...затова и аз съм се опитвал да го храня, за да го спася, но обикновено нямах особен успех, особено ако пиленцето е доста малко...
...ако пък е вече голямо и е почти готово да се храни само, както най-вероятно е при теб, си заслужава да се опита...
...трябва да му отваряш човката и да му слагаш топчета с хляб, зърно, слънчоглед....но това не е кокошка, че да му даваш варени яйца - гълъбите и гугутките са абсолютни вегетарианци - те не ядат дори червейчета и буболечки, а само и единствено семена от зърнени растения!!!
Отваряй му внимателно човката и поставяй вътре зърното докато гушката му се понапълни, и от време на време му потапяй човката във вода за да пие
Нека постоянно при него да има зърно по земята, така че да може да кълве и да се учи само...
Успех!!!

:D
Стар 02.11.2008, 18:29 ч.
rash0 rash0 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране :D

Трудно е да накараш диво животно да живее в домашни условия, по-добре я пусни да живее, тя така е устроена...на свобода!

Стар 22.02.2009, 14:09 ч.
Deniz Deniz е офлайн
Майстор гълъбар
София
Подразбиране

Цитат:
Тъй като е от едно семейство с гълъбите
От едно "подсемейство гълъбови са", а подсемейството гълъбови е от Семейство Гълъбови... между другото.

Стар 29.03.2009, 01:53 ч.
bordobereli bordobereli е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от svetlan Виж мнение
Здравей,
много е трудно да храниш малко пиленце, което по принцип трябва да го хранят родителите му с кашичка...
...и при мен се е случвало, когато гълъбите не са добри родители и не хранят еднакво и двете гълъбчета...тогава едното изостава, и става все по-дребно и по-дребно, и най-често накрая умира...затова и аз съм се опитвал да го храня, за да го спася, но обикновено нямах особен успех, особено ако пиленцето е доста малко...
...ако пък е вече голямо и е почти готово да се храни само, както най-вероятно е при теб, си заслужава да се опита...
...трябва да му отваряш човката и да му слагаш топчета с хляб, зърно, слънчоглед....но това не е кокошка, че да му даваш варени яйца - гълъбите и гугутките са абсолютни вегетарианци - те не ядат дори червейчета и буболечки, а само и единствено семена от зърнени растения!!!
Отваряй му внимателно човката и поставяй вътре зърното докато гушката му се понапълни, и от време на време му потапяй човката във вода за да пие
Нека постоянно при него да има зърно по земята, така че да може да кълве и да се учи само...
Успех!!!
И защо мислиш че са вегетерианци, след като ядат малки охлювчета..?!?

Стар 30.03.2009, 20:47 ч.
Nofearche93 Nofearche93 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Както казаха и други го храни на рака най-лесно ще ти е с Царевица, защото е по-едра и по-лесно ще я наситиш, в смисъл не да си играеш със жито
Кажи поне горе-долу колко е голяма или ако е възможно снимка

Стар 30.03.2009, 21:47 ч.
mitov mitov е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Темата е пусната преди 6 месеца!

Стар 24.10.2009, 09:29 ч.
PIGEONHUNTER PIGEONHUNTER е офлайн
Майстор гълъбар
Китанчево
Изпратете съобщение чрез MSN на PIGEONHUNTER Send a message via Skype™ to PIGEONHUNTER
Подразбиране

Понеже темата е за гугутка,вчера ми подариха чифт скумрийки,те си имат кафез,но струва ми се че не са щастливи там.Въпроса ми е мога ли да ги пусна в гълъбарника?Искам в гълъбарника да ги пусна и там да им е удобно,но ще представляват ли някакъв проблем за гълъбите?

Последната промяна е направена от PIGEONHUNTER : 24.10.2009 в 11:20 ч..

Стар 24.10.2009, 13:11 ч.
manol rusenoff manol rusenoff е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от PIGEONHUNTER Виж мнение
Понеже темата е за гугутка,вчера ми подариха чифт скумрийки,те си имат кафез,но струва ми се че не са щастливи там.Въпроса ми е мога ли да ги пусна в гълъбарника?Искам в гълъбарника да ги пусна и там да им е удобно,но ще представляват ли някакъв проблем за гълъбите?
По принцип не представляват проблем за гълъбите,но да не са гълъбите проблем за тях?Имам приятел,които се опита да ги гледа заедно,но на втория ден ги раздели,защото гълъбите ги биеха много. Пробваи,при тебе може да стане!

Стар 24.10.2009, 14:06 ч.
PIGEONHUNTER PIGEONHUNTER е офлайн
Майстор гълъбар
Китанчево
Изпратете съобщение чрез MSN на PIGEONHUNTER Send a message via Skype™ to PIGEONHUNTER
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от manol rusenoff Виж мнение
По принцип не представляват проблем за гълъбите,но да не са гълъбите проблем за тях?Имам приятел,които се опита да ги гледа заедно,но на втория ден ги раздели,защото гълъбите ги биеха много. Пробваи,при тебе може да стане!
Еми моите не са толкова агресивни и не мисля че ще ги бият.Правя им в единия ъгъл гнездилка и кацалки,утре ще ги пусна в гълъбарника,да видим кво ще стане.

Отговор

Tags
гугутка, хранене

Възможности към темата

Правила за писане