Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Въпроси, казуси, помощ от приятел

Отговор

Възможности към темата

моля за мнения
Стар 07.05.2016, 17:17 ч.
gurnison gurnison е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране моля за мнения

гълъбите ми се разболяха от салмонелоза преди около два месеца, както и да е проведох лечение с фуралтадон 6 + витамини и хлорамфеникол 5 дена във водата 5 дена почивка и пак 5 дена антибиотиците и каквото беше оживяло си се оправи, иначе бяха постоянно умърлушени някои завъртяха главите, постоянна диария, но както казах оправиха си се, пак почнаха да се качват, да се бият, да летят, изпражненията им се нормализираха и изобщо всички признаци на здрави гълъби, но женските не снасят, лежат си в гнездата, събират си слама, мъжките си ги викат на яйца,женските са изгърбени, както точно преди да снесат, но яйца няма, вече 10-15 дена лежат, но няма и няма, а преди като легне женската и до 3-4 дена яйцата са на лице, та въпроса ми е възможно ли е да са се секнали от тези антибиотици и какво евентуално да им дам, че да почнат пак да снасят и изобщо ще почнат ли да снасят някога, предварително благодаря за отговори и мнения

Стар 09.05.2016, 12:24 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Имах случаи на преболедували салмонелоза които станаха ялови

Стар 09.05.2016, 19:10 ч.
gurnison gurnison е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

кофти значи, много коварни последствия, аз гледам и пчели и на тях им давам стартовит точно за повишаване яйценосната дейност на майката, ще им дам и на гълъбите пък каквото стане

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане