Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Интересни факти споделени от ветераните

Отговор

Възможности към темата

Ако се чифтосат мъжки и женски от едно люпило ще има ли проблем с поколението им?
Стар 26.07.2011, 17:34 ч.
music music е офлайн
Гълъбар новобранец
Question Ако се чифтосат мъжки и женски от едно люпило ще има ли проблем с поколението им?

КОГАТО МЪЖКИ И ЖЕНСКИ СЕ ЧИФТОСАТ ОТ ЕДНО ЛЮПИЛО, ДА ЛИ ЩЕ ИМА ПРОБЛЕМ С ПОКОЛЕНИЕТО ИМ

Стар 26.07.2011, 20:54 ч.
quiz2 quiz2 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от music Виж мнение
КОГАТО МЪЖКИ И ЖЕНСКИ СЕ ЧИФТОСАТ ОТ ЕДНО ЛЮПИЛО, ДА ЛИ ЩЕ ИМА ПРОБЛЕМ С ПОКОЛЕНИЕТО ИМ
не няма да има.. стига родителите им да не са пак брат и сестра.... аз съм вадил много пъти така...

Стар 27.07.2011, 00:01 ч.
music music е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от quiz2 Виж мнение
не няма да има.. стига родителите им да не са пак брат и сестра.... аз съм вадил много пъти така...

БЛАГОДАРЯ!

Стар 07.02.2016, 19:57 ч.
александър александър е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Минусите са повече, баща с дъщеря и майка със син е по-приемливо.

Стар 30.08.2016, 23:58 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от александър Виж мнение
Минусите са повече, баща с дъщеря и майка със син е по-приемливо.
Освен понижен имунитет, какви са другите минуси? Ясно е, че при кръстосване на брат и сестра на практика се комбинира идентичен генотип (100%), следователно рисковете трябва да са повече от кръстосване на поколение с родител (където сходството е 50%). При спортните гълъби именно имбрийдинга лежи в основата на поддържане на кръвните линии, но там почти винаги има аутбрийдинг в F2 и самото кръстосване, освен родител-поколение, е и на ниво полу-брат с полу-сестра (т.е. търси се < 50% сходство). В чуждистранни форуми съм срещал изявления на гълъбари, които твърдят, че най-добрите им гълъби са инбрийдинг 25%.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане