Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Пера на врата
Стар 13.05.2015, 08:01 ч.
valerito valerito е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране Пера на врата

Някой може ли да ми каже какво е това и как да го оправя,само на врата е, не е от линеене понеже е от доста време?
Прикрепени изображения
Тип на файла: jpg 20150512_201400.jpg‎ (499.2 KB, 104 показвания)

Стар 13.05.2015, 19:44 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

На никой ли не му се е случвало,интересно,мажа го със свинска мас, но дали ще помогне?

Стар 13.05.2015, 20:18 ч.
huligana huligana е офлайн
Майстор гълъбар
с.голяновци
Send a message via Skype™ to huligana
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от valerito Виж мнение
На никой ли не му се е случвало,интересно,мажа го със свинска мас, но дали ще помогне?
колега това са перояди според мен

Стар 13.05.2015, 21:13 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

Е само в него ли щте има перояди,другите всички са добре,щте му взема утре нещо да му капна давидим дали щте има ефект.

Стар 17.05.2015, 23:14 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Аз постигам добри резултати с Пандекс (инжектиивен р-р). Една капка с пипета на врата и една в основата на опашката. Но преди това огледай хубаво голото място как е основата на перото - то личи когато е проядено и когато се развива.

Стар 04.06.2015, 21:46 ч.
NG-Fighter NG-Fighter е офлайн
Майстор гълъбар
гр.Панагюрище
Подразбиране

След като са обезпаразитени за външни паразити появи ли се този проблем забравяте за медикаментите! Щом забележите ,че започват да се разрошват по шията вземате пинцета ,намокряте перата и скубете всички пречупени пера, събирате ги и ги изгаряте !!! Изчакате ли ще им оголеят вратовете като на кондори , перцата ще са изядени до кожата , няма да можете да ги оскубете и така ще си ги гледате цял сезон - следващия сезон отново ще са така ! Паразита е много устойчив и прогресивно ще "опасе" почти всички гълъби! Две години ги пръсках и мазах с всичко което е за външни паразити -спасението е проверка още от януари и скубане на пречупените пера!Ще си спестите много разходи и време! Успех!

Стар 15.06.2015, 23:29 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

слагах им капки на всички,успех за сега няма,слава богу и др гълъби няма с този проблем

Стар 15.06.2015, 23:34 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

ще пробвам с пенсетата,останали са някакви по 3,4 милиметрови пера,един доктор на изложбата ми каза, че е липса на аминокиселини и по точно метионин,сега им давам и такова давидим

Стар 15.06.2015, 23:39 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

пиши да видим какво е станало

Стар 25.07.2015, 15:24 ч.
Опитен гълъбар
Подразбиране

нищо не стана с пенсетата колега,дръпнах две къси пера и стана на кръв животното и спрях,доктора ми даде едно малко шишенце с витамини и аминокиселини и каза ,че е липса на метионин и на второто даване започна да се оправя,вече е почти здрав

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане