Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Стар 25.03.2015, 16:49 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от atanas_dimitrov541 Виж мнение
Колега poison,не бъдете толкова категоричен,че само вашия метод води до резултат!Прегледах ваши стари публикации и разбрах,че не сте доволен от ефекта постигнат с трихомонацид,но аз споменавам друг медикамент,от който ако сте обърнали внимание на процента успеваемост е меко казано завиден!Целта на форума е да си помогнем.Ни най-малко желая да навредя някому.Почетете внимателно,за дозировката,иче не става дума за еднократно даване.P.S.Лекарството ми бе препоръчано от гълъбари от държавата,в която живея от 20 г.Иначе съм гълъбар от още толкова!FASIGYN!Ако заболяването се яви по-рано се започва моментално.
а вече при появата на така наречената топка има ли ефект

Стар 25.03.2015, 18:44 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Миналата година един стар гълъбар ми каза на всяко пиле да дам по една четвърт хапче трихомонацид,когато се опери,след седмица още една четвърт и когато излезе от гнездото една втора.Правих го само с три пилета,които видимо бяха здрави.И трите умряха.Пак споменавам - не оспорвам методите ви на лечение,но според мен по-добре от това да не даваш антибиотици няма.Мое лично наблюдение си е това.
Антибиотика ти помага и преборва болестта,но отслабва имунната система на животното и дори да започнеш да даваш витамини, докато укрепне имунната система гълъба пак е хванал нещо...И аз имам лекарства,но не ги давам...Единствените хапчета които давам са против глисти.

Стар 25.03.2015, 22:37 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от Stanislav Stoilov Виж мнение
Миналата година един стар гълъбар ми каза на всяко пиле да дам по една четвърт хапче трихомонацид,когато се опери,след седмица още една четвърт и когато излезе от гнездото една втора.Правих го само с три пилета,които видимо бяха здрави.И трите умряха.Пак споменавам - не оспорвам методите ви на лечение,но според мен по-добре от това да не даваш антибиотици няма.Мое лично наблюдение си е това.
Антибиотика ти помага и преборва болестта,но отслабва имунната система на животното и дори да започнеш да даваш витамини, докато укрепне имунната система гълъба пак е хванал нещо...И аз имам лекарства,но не ги давам...Единствените хапчета които давам са против глисти.
Момче, за мене си адски прав с това изказване! Изкуството не е просто да гледаш гълъби, а да ги гледаш и развъждаш здрави и функционални! Всичко останало е или незнание или грешка.

Стар 26.03.2015, 15:39 ч.
atanas_dimitrov541 atanas_dimitrov541 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от Stanislav Stoilov Виж мнение

Колега Стоилов нито трихомонацида нито FASIGYN-a са антибиотици, това трябваше предварително да си го изясните като се позовете на Google.bg и се запознаете с лекарствата. Това са хапчета също като тези който ползвате за глистите. Разбирам от други ваши публикации, че не сте привърженик на никакви медикаменти сигурно разчитате на естествения подбор, а лекарството което споменавам е съвсем ново и ако го приложите по начина по който ви е казал стария гълъбар е безотказно, като не трябва да се чака оперението да излезе, а да се даде в момент кога родителите преминават от кашата към зърното.

Стар 26.03.2015, 15:48 ч.
atanas_dimitrov541 atanas_dimitrov541 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от poison Виж мнение
а вече при появата на така наречената топка има ли ефект
Колега poison, следя проблема по-отрано преди оперението да излезе и в тази по-ранна фаза каквато и буца да имат изчезва пред очите ти. Обикновено болестта се заражда когато малките преминат от хранене с каша с твърди храни, тогава все още са голи и лесно се установява наличието на бучка, действайте незабавно и както казахме не еднократно може да се повтори след 2-3 дена и още веднъж и още веднъж, логично е в по-голяма възраст но все още неоперени процедурата да е същата но с 1/4 хап. Направете справка за FASIGYN чрез google.

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане