Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Въпроси, казуси, помощ от приятел

Отговор

Възможности към темата

Моля ви помогнете ми не издържам повече 😢
Стар 11.03.2016, 13:27 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Unhappy Моля ви помогнете ми не издържам повече 😢

Хора писна ми вече помогнете ми нещо така почна да яде гълъбите, че от 31 гълъба ми останаха 12 сложих кучето, но днес дойде една тъжна новина имах един чифт мандаринки много сладки красиви особено мъжкия. Но нещо е изял мъжката мандаринка направо тази новина ме разби едва да се разплача 😢 😢 😢 много ми е незнам как ще изляза от това положение много обичах мъжката мандаринка, но заради този гаден звяр каквото и да е днес ми е най тъжния ден. Моля ви помогнете ми.

Стар 11.03.2016, 17:09 ч.
NG-Fighter NG-Fighter е офлайн
Майстор гълъбар
гр.Панагюрище
Подразбиране

Първото нещо което се прави и то още преди да вземеш гълъбите е гълъбарника с хранилка и поилка! Може да нямаш средства за голям и модерно обзаведен , но задължително трябва да е достатъчно здрав за да не влизат вътре белки ,порове, невестулки, плъхове ,врабчета и останалата паплач ! Първия ми гълъбарник беше сандък обшит с метална мрежа - никога нищо не ми е яло гълъбите или малките им!

Стар 11.03.2016, 17:47 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Ами колега при моите гълъби вече не може да влезе този смотан звяр сега се отправи към патиците ако можеш да дадеш някакъв съвет как мога да го убия ли да го хвана

Стар 11.03.2016, 20:21 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Ти започна да се подиграваш вече
Първо имаше 10 гълъба сега 30
Второ правиш тема, че нещо ти яде гълъбите и след два часа като ти отговориха адекватно започна да говориш за патки
Направи това което си направил за гълъбите и тях ще спасиш

Стар 11.03.2016, 20:28 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Аве еи стига си ми се правил ве ти като нямаш животни аз какво да направя имам много животни разбра ли ти не можеш да ми кажеш какво имам и какво не. Разбра ли ве отиди плачи стой и седни.

Стар 11.03.2016, 20:32 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

И повече не пиши на моите теми

Последната промяна е направена от eser : 11.03.2016 в 20:48 ч..

Стар 12.03.2016, 10:48 ч.
DonToti33 DonToti33 е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Не се ядосвай,нали комшията и без това носи и няма какво да ги правиш,пък и мандарините нали са за ядене....Патките ги изколи и ще ти яде дедовия после !

Стар 13.03.2016, 09:43 ч.
atanas_dimitrov541 atanas_dimitrov541 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Момче,не те вземат на сериозно,но покажи,че си сериозен!След като обезопасиш гълъбар ника и помещението с другите птици да нямат дупки през които да може да мине мишка,насочи се към поставянето на отрови за гризачи.Именно за гризачи,защото невестулките и поровете минават като тайфуни и приключват с всичко живо обикновено с първата си визита.Закупи от новите „умните„ отрови,които са пакетчета с неустоими аромати и отрова действаща 48ч.по-късно.Постави ги на места недостъпни за деца и др.дом.животни!Проверявай редовно има ли нагризано!Ако има си решил проблема.Зареждай постоянно местата с отровата!Кучето го остави!

Стар 13.03.2016, 09:56 ч.
atanas_dimitrov541 atanas_dimitrov541 е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Ако живееш в покрайнините на населеното място или до парк или в съседство да има удобни селскостопански сгради,може да си имаш проблем с по-едър хищник.В такъв случай ползвай механични капани със заложена стръв.

Стар 14.03.2016, 09:49 ч.
eser eser е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Мерси колега са съвета ще го пробвам и няма да спра да го направя докато тази проклета белка или каквото и да е не умре или се махне за винаги. Благодаря много

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане