Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Болести по гълъбите

Отговор

Възможности към темата

Байтрил с метронидазол съвместимост?
Стар 24.05.2016, 00:11 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране Байтрил с метронидазол съвместимост?

Байтрил (енрофлоксацин) и метронидазол съвместими ли са? За да се дават заедно, днес ми казаха в аптеката, че били съвместими, но да попитам и тук
Метронидазола съм го комбинирал досега с окситетрациклин, доксициклин,родотиум

Последната промяна е направена от poison : 24.05.2016 в 00:14 ч..

Стар 24.05.2016, 09:34 ч.
krasimir koedjikov krasimir koedjikov е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Да! Метронидазола не е антибиотик. Внимавай да не го предозираш, защото на следващото даване няма да има почти никакъв ефект! Успех и голяма доза късмет!

Стар 24.05.2016, 11:58 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Благодаря за отговора
До успеха малко ме съмнява, но се опитвам да ги предпазя
Пусках ги две седмици и прехванаха нещо вирусно, симптомите са вече от около 10 дни
Омърлушеност, висока температура, силна диария и жажда за вода като при някой има и пълен отказ от храна
Повръщат само тези които храня на ръка и то по някога
При някой температурата им спадна , краката им от топли сега са ледено студени
Диарията първоначалната при по вечето намаля, но се проявява при нови заразени явно
Отначало им давах три дни витамини но диарията се ускори
След това три дни метронидазол и два дни доксициклин но продължаваха да се омърлушват и един умря като дишаше чак и опашката и се мърдаше, гушата и беше пълна с вода като се опитах да я изпразня се задави и умря
Лошото е че в два,три имат вътрешни хрипове като ги стисна за гушата хъркат явно ги обръща на пневмония
В други няколко имат няколко малки бели налепи в горната част на човката, които не ми приличат много на трихомоноза но не знам какво е
Тази която умря при задавяне я разпорих, изпражненията и бяха жълтобели с косистенция на сополи, не чак толкова рядки
И на езика и там където е като клапа бели налепи (не жълти) но тя беше преболедувала миналата година и затова сигурно я сабори
Общо взето мога само да облекча състоянието им от врорични инфекции
Сега са от три дни на байтрил и от днес на метронидазол така ще бъдат поне 8 дни
Най ме плашат тези с вътрешното хъркане че може да ги изтърва
Също по вечето хранят малки което допълнително усложнява гълъбите
Умряха по малките на някои от люпилата, но те спряха да ги лежат и да ги хранят така както ги хранеха
Това е общо взето картината!
И ако някой може да каже вирусните инфекций колко време траят и предобиват ли имунитет гълъбите от повторно заразяване

Стар 27.05.2016, 19:28 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Налепите изчезнаха, вероятно е било трихомониаза с втория метронидазол на друга фирма и вътрешното хъркане почти отшумя най вероятно от трихомониазата е било
Байтрила видимо не даде голям ефект в процеса на даването умря още една женска, която преди да изпадне в шок изпъна врат напред и заби глава надоло, нещо наподобяващо кран, след един час и мина и остана почти неподвижна, но на краката си като беше много слаба и на сутринта я намерих умряла така както я оставих, не е пърхала изобщо
По времето на байтрила 3-4 нови се влошиха и 2-3 от преди това и те не се подобряват
Но видимо има и такива които живнаха след хранене 1-2 пъти от моя страна започнаха да се хранят самостоятелно
По вечето пилета умряха, най вече тези до 10 дни, но то е студено, вече не ги лежат а и не ги хранят дотам, а може и от байтрила да е
Имам и два с респериторни признаци с жълти секрети в човките, малко измършивяха, но за сека ядат самостоятелно, но утре е последния ден на байтрила, ще изчакам малко и тогава ще им пусна доксициклина с който бях започнал миналия четвъртък
Вуруса си остава неизвестен диарията на по вечето продължава, но не е така водниста а е по гъста предимно зелена
Общо взето това е, отделил съм 40 броя в чисто ново помещение които не показват особени признаци на изтощение и зараза
Другите 50 броя са си в гълъбарника, но видимо болни в средна фаа и 10-на изолирани, но от тях някой няма да прескочат трапа
Вируса дойде отвън защото гкедам 5-6 дивака падат от къщата умрели а и други гледам се мусят
Идеята да гледам пощи и отделно свободни диваци на тавана не беше добра, макар че диваците ги имам от 2002 и така масово не са мрели а е и село където няма почти гълъби
Но май месец беше инвазия от пощи от които првз ден имаше на къщата и много се съмнявам те да докараха заразата

Последната промяна е направена от poison : 27.05.2016 в 19:38 ч..

Стар 28.05.2016, 18:04 ч.
sasho sasho е офлайн
Опитен гълъбар
Thumbs up

Не Доксициклин а им пусни Доксимулин.Изпиши заглавието в търсачката и ще разбереш за какво иде реч.

Стар 29.05.2016, 00:46 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от sasho Виж мнение
Не Доксициклин а им пусни Доксимулин.Изпиши заглавието в търсачката и ще разбереш за какво иде реч.
Същата работа с тиамулин е
Никакъв антибиотик няма да им помогне ми се струва, вирусно е но какво един господ знае
Вече не пият толкова вода, но последните два които умряха пълвн отказ от храна и вода
Сега са на другата крайност от поемане на много вода и малко храна сега са в пълна апатия два три дни и до там
Общо заболелите в по тежка форма умират между 7 и 10 ден като през това време съм се опитвал да ги храня, някой и да ги поя изкуствено
Иначе всичките са с диария

Стар 29.05.2016, 23:48 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Днес говорих с ветеринар който доста разбира от гълъби
И ми каза, че в момента върлува някакъв вид чума и че никакви антибиотици няма да помогнат
От нея им се блокира функцията на воденицата и умират, затова някои не искат да приемат храна
Каза ми да спра всичко а аз съм го спрял от вчера и да им слагам калиев перманганат във водата и бирена мая и чесново олио в храната като каза че и няма всички да прескочат трапа
Общо 5 до тук са умрели в рамките на 10 дена а първите симптоми се появиха преди 20 дена
Пиша го като информация ако на някой му се накожи да може да го ползва

Стар 01.06.2016, 15:23 ч.
valerito valerito е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Давай им Б-комплекс само и чакай да спрът да умират,нищо друго не помага.Преди две години така изгубих 19 гълъба,какво ли не им давах.Успех.

Стар 01.06.2016, 21:53 ч.
poison poison е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Да давам им, него забравих да го спомена
Те глави не въртят само имам 4 с намалена кординация при летене, леко главите им са наклонени наляво, това ми направи впечатление и на четерите са наляво
Иначе пилетата всичките измряха
Лошото е че са много слаби
Иначе общо до тук ми умряха 7 като им блокираха гушите и се втвърдиха а другите които храня (дохранвам) и смилат храната все още са живи

Стар 03.06.2016, 00:19 ч.
100yan 100yan е офлайн
Опитен гълъбар
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от poison Виж мнение
Вируса дойде отвън защото гкедам 5-6 дивака падат от къщата умрели а и други гледам се мусят
Идеята да гледам пощи и отделно свободни диваци на тавана не беше добра, макар че диваците ги имам от 2002 и така масово не са мрели а е и село където няма почти гълъби
Но май месец беше инвазия от пощи от които првз ден имаше на къщата и много се съмнявам те да докараха заразата
Навремето като имахме само няколко гълъба, те търсеха ято и ходеха при дивите - постоянно носехо болести. Откакто формираха собствено ято и не се мешат вече с други гълъби (махнах тези които ходеха при диваците, а като дойде някой външен гълъб да се храни или нощува с моите веднага го разкарвам) - вече две години нямаме болен гълъб, при положение, че нашите са нон стоп пуснати.

Дано болестта бързо отмине, загубите да не са големи и тези, които оцелеят дадат начало на ято с още по-силна имунна система!

Отговор

Възможности към темата

Правила за писане