Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Тръпката да отглеждаш гълъби - вашето мнение

Отговор

Възможности към темата

Стар 06.01.2014, 18:01 ч.
NG-Fighter NG-Fighter е офлайн
Майстор гълъбар
гр.Панагюрище
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от oreshak Виж мнение
Най важното (според мен разбира се) е да си обичаме гълъбетата
без да влагаме отрицателни чувства в резултат от това кой как ни е прецакал. То гълъбето няма никаква вина какъв му е бил стопанина от когото си го взел. Просто направете така, че да е добре при вас. Пък ОНЯ
горе си знае работата! Майната им на двата лева, даже и да са сто! Не е ли
по голямо удовлетворението. че си успял да помогнеш на безпомощната душичка и си я върнал в отлично състояние и се радваш че си успял!
Е, вярно че не винаги се успява. Той, некоректния, си мисли че те е излъгал, но сигурно точно тая мисъл му минава през мозъка честичко,което поражда мнооого нездравословни процеси в тъпата му тиква, и на края излиза, че той е големия потърпевш от собствената си "ама грандиозна далавера"!
Само да са живи и здрави гълъбетата!!

Не си прав юнак !
Парите на никой не стигат и каквото си платил - това трябва да получиш!
Представи си , че ти трябват за селекция а си получил гълъби за супа ...... Както и да ,е радващото е това , че си личи , че си позитивен човек , че се опитваш да критикуваш конструктивно и че ги гледаш със сърце ! Успех ,а некоректните търговци : ДГД под Н2О !

Стар 06.01.2014, 21:02 ч.
oreshak oreshak е офлайн
Опитен гълъбар
Варна
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от NG-Fighter Виж мнение
Не си прав юнак !
Парите на никой не стигат и каквото си платил - това трябва да получиш!
Представи си , че ти трябват за селекция а си получил гълъби за супа ...... Както и да ,е радващото е това , че си личи , че си позитивен човек , че се опитваш да критикуваш конструктивно и че ги гледаш със сърце ! Успех ,а некоректните търговци : ДГД под Н2О !
За селекция - палиш колата - виждаш - вземаш или не.
Другото си е лотария !!!
А некоректните търговци : ДГД под и над Н2О

Стар 23.02.2015, 09:04 ч.
GEORGI BOGOEV GEORGI BOGOEV е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

.....................................

----------------------------------------------------------------------------------
DA ZNAETE PETAR FURGOV OT ELIN PELIN NE E CHESTEN. TOI E TARGOVEC KOITO GLEDA DA NABUTA I DA SI PRODADE BOLNITE GALABI KOITO NE SNASIAT
BIAH PRI NEGO PREDI 2 SEDMICI I VZEH 6 GALABA 3 UMRIAHA SLED 5 DENA A EDIN 4IFT KOITP MI GI DADE ZA 50 LV PALBELII NE NOSIAT PITAH GO ZASHTOTO SE SAMNIAVAH TOI KAZA CHE NIAMA PROBLEMI,ISKAH DA MI SMENI JENSKATA S DRUGA ZASHTOTO SE SAMNIAVAH A TOI MI DAVA GARANZIA TEBE LI SHTE LAJA OT EDIN KRAI SME .
VNIMAVAITE I NE KUPUVAITE OT TAKIVA MALKI HORA KATO PETAR FURGOV ZA 50 LV SE E........

DA E JIV I ZDRAV NO DA ZNAETE CHE LAJE KATO CIGANIN I DA NE POSTRADAT DRUGI HORA SAM DLAJEN DA INFORMIRAM HORATA ZASHTOTO VIJDAM CHE PUSKA DOSTA OBIAVI
NE MU KUPUVAITE BOKLUCITE I NE GI PRAVETE CARE TAKIVA IZMAMNICI
AKO IMATE INFORMACIA ZA DRUGI KATO NEGO MOLIA INFORMIRAITE HORATA TAKIVA TRIABVA DA SE ZNAIAT OT VSICHKI

KOLEGI PAZETE SE OT PETAR FURGOV OT ELIN PELIN PALEN IZMAMNIK IZLEZE TOIA BIZNESMEN .NABUTA MI CHIFTL PALBELII ZA 50 LV .NE NOSIAT DA E JIV I ZDRAV

AZ SAM IZGORIAL DAVAM TI INFORMACIA NA TEB I NA DRUGI KOITO SA TRAGNALI DA VZIMAT GALABI OT PETAR FURGOV .KOI E VINOVEN NIAMA ZNACHENIE .PITAH GO TRI PATI TAIA JENSKA NESHTO ME SAMNIAVA DAI DRUGA, NEMOGA BE CHOVEK VSICHKO MI E CHIFT GARANCIA TI DAVAM ,DOSHAL SI OT DALECHE PA I SI OT NA MAIKA MI OT GRADA .DA E JIV I ZDRAV TOIA MISHOK .
Прикрепени изображения
Тип на файла: gif avatar22872_1[1].gif‎ (2.9 KB, 71 показвания)

Последната промяна е направена от Admin : 25.02.2015 в 20:17 ч.. Причина: КИРИЛИЦА!!!

Стар 23.02.2015, 09:46 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

не е казано,че в рамките на тея две седмици е задължително да снесат гълъбите яйца,а болестта може да е при теб.И да отбележа все пак,че ти си ходил и си видял какво вземаш,така че смятам сам си си виновен...Като не разбираш до такава степен,че да прецениш дали са болни гълъбите или не ще вземеш някой който разбира.
И пиши на БЪЛГАРСКИ ако обичаш.

Стар 23.02.2015, 18:46 ч.
Stanislav Stoilov Stanislav Stoilov е офлайн
Майстор гълъбар
обл. Русе, гр. Мартен
Подразбиране

Имам 50 гълъба в гълъбарника - 25 чифта.Всички съм ги вземал от едно и също място.Вече са от една година при мен и само три чифта вадиха пилета.Едва сега тая пролет започнаха и останалите да снасят.Това,че не са снасяли яйца обаче не значи че не са стока...Една година ги чаках докато започнат да снасят !

Стар 24.02.2015, 21:05 ч.
georgi_s georgi_s е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Всички искат като вземат нови гълъби и веднага да снесат,да но не всеки път става така.Помисли малко че и при жените е така,една хваща от поглед,на друга и трябва повече време.

Стар 25.02.2015, 00:32 ч.
shpexy shpexy е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

Сега - не познавам "другаря" Фургов и изобщо не искам да се меся там където двама си мерят ...... Но просто ей така за протокола да отбележа, че както казаха Георги и Станислав не става от вратата за краката. Ако щете вярвайте вече почти 7 месеца имам двойка дракони, които взех от ПРИЯТЕЛ (подчертавам) и за това време изобщо не си и помислиха да снесат. Ходя при него всеки уикенд защото е от Монтана и ми е близо. Едно е да поговорим за птици, а друго да пийнем по чашка да се видим. Той също ми идва на гости... Както и да е - взех въпросната двойка и ги пуснах при мене... така вече ще станат 7 месеца, а тъкмо там бяха отбили две подхвъркачи! Млади са - 2012-та, плоден мъжки, здрави вилици на женската, налично поколение здрави пилета и перфектни условия откъм нов дом. И след което какво ?! Трябва да му върна гълъбите и да му плюя в лицето, че не искат да ми вадят гълъбета?
Наистина - не отричам коварносттта в част бизнес, но при положение че гледаш стоката би трябвало да прецениш какво купуваш и да предвидиш факта, че тия живи сладки гадинки почват да се чудят какво става първо, после къде се намират, после вече какво да правят... Ти като почнеш нова работа какво правиш?! Разцепваш ли старите майстори където тва правят от 10 години. Прояви търпение и грижи, които са нужни и най-важни в отглеждането на всички обитатели на твоята крепост и след твърди и безспорни доказателства можеш да публикуваш подобни мнения и доводи!
Желая успешен сезон на всички! Поздрави, наздраве и... сила да проявят нужното търпение за успеха!

Стар 25.02.2015, 11:48 ч.
Майстор гълъбар
гр.Панагюрище
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от Stanislav Stoilov Виж мнение
не е казано,че в рамките на тея две седмици е задължително да снесат гълъбите яйца,а болестта може да е при теб.И да отбележа все пак,че ти си ходил и си видял какво вземаш,така че смятам сам си си виновен...Като не разбираш до такава степен,че да прецениш дали са болни гълъбите или не ще вземеш някой който разбира.
И пиши на БЪЛГАРСКИ ако обичаш.

Не е и така както си го написал!Трябваха ми две женски от "Куртовия джинс" и преди 15 дни купих 2 чифта -видимо здрави и с добър тонус ( не поиска да ми продаде продаде само женски) от един от най-старите гълъбари в Пазарджик -на 84 год е човека ! Отделих ги за карантина обезпаразитих ги и им пуснах антибиотик ,на сутринта намерих единия мъжки гипсиран ,на втория ден женската на другия чифт показа признаци на Парамиксо и също "гушна чимшира"!Помислих си - човека явно няма средства да ги ваксинира и явно в това е проблема! Отидох у колегата ,показах му гълъбите и го предупредих да вземе мерки докато е време ,но беше късно - две трети от гълъбите му бяха в казана (още не ги беше изхвърлил) а останалите живи ......... стана ми жал като ги видях! Бай Васил- Караплиеца си помисли ,че му правя рекламация и се запъти да ми донесе парите , аз категорично отказах да си ги взема , за да може човека да си купи витамини , дезифектанти ,ваксина и т.н.Това го пиша за да го имате предвид като купувате гълъби- задължитено 15 -20 дни карантина с широкоспектърен антибиотик,обезпаразитяване , ваксини и т.н. за да нямате проблеми с пренесени болести!Всеки гълъбарник има своя микрофлора и особено когато вземете малки гълъбчета може да нямате видимо болни гълъби ,но причината да се разболеят да е при Вас! И последно ,но не на последно място много важно и какъв човек имате насреща!

Последната промяна е направена от NG-Fighter : 25.02.2015 в 11:55 ч..

Стар 25.02.2015, 11:51 ч.
Майстор гълъбар
гр.Панагюрище
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от georgi_s Виж мнение
Всички искат като вземат нови гълъби и веднага да снесат,да но не всеки път става така.Помисли малко че и при жените е така,една хваща от поглед,на друга и трябва повече време.
А някои и от вятъра- когато e минал през някоя казарма......понякога е нужна и малко помощ от съседа!

Последната промяна е направена от NG-Fighter : 25.02.2015 в 12:46 ч..
Отговор

Възможности към темата

Правила за писане