Назад   Гълъбарски форум, гълъби, породи, отглеждане и съвети > Galabite.com - гълъбарският форум > Въпроси, казуси, помощ от приятел

Отговор

Възможности към темата

Малки гълъбчета балкона...?!
Стар 07.12.2012, 15:54 ч.
aneliq.v aneliq.v е офлайн
Гълъбар новобранец
Question Малки гълъбчета балкона...?!

Здравейте,
предварително искам да се извиня, ако съм пуснала темата в неправилен раздел или вече съществува такава тема.
Сега към проблема:
вчера когато се прибирах видях до блока 2 малки гълъбчета. По покривите на нашия и на съседните блокове има цели ята диви гълъби и предполагам са паднали от някъде. Гушеха се едно в друго и бяха страшно премръзнали. Край блоковете има и няколко котки, които не веднъж съм виждала да ловят и ядат болни, ранени или паднали малки гълъбчета. Реших да ги оставя и да видя какво ще стане, но когато слязох след 2 часа те още бяха там, огледах се и нямаше и следа от родителите и за това реших да ги прибера. Проблема е следния: гълъбчетата не искат да ядат. Едното и без това е доста зле, май е болно от нещо, защото изобщо не се движи, линее и отваря само едното си око другото като че ли е залепнало, само като го погледнеш и веднага ще ти стане ясно, че не що не е наред. Другото е по-ококорено, оглежда се, погледът му е бистър, движи се, почиства си перата и търси да яде, но като му дам се тръска, дърпа се и дори един път изпищя. Вече свикна с шума и изобщо не се притеснява, така че едва ли е заради уплахата. После пробвах да ги оставя сами да ядат и им сложих, просо, твърдо сварен жълтък и малко хлебни трохи, но нищо.
Въпроса ми е как точно да ги храня и с какво?

Стар 07.12.2012, 15:57 ч.
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Забравих да кажа колко точно са малки. Не мога да определя възрастта горе-долу, но гушките им са още голички, по главата и врата имат тук-таме още бебешки жълт пух и човчиците им са още сравнително меки. Иначе вече са си сменили перата по другите части на тялото.

Стар 07.12.2012, 20:28 ч.
kundaka kundaka е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

обикновено така става на определена възраст гълъбчета става лубознателни и правят опити да напускат гнездото това е и пречината да паднат разбирасе и избора на родителите на самото място на гнездене явно е бил на ръба на някой балкон така за храненето накисната пшеница или поне намокрена ще свърши добра работа просото и жълтъка са подходящи за друго птици давате по две три зрънца наведнъж следкато отворите човката и пускате в гърлото след повтарянето на процедурата 5;6 пъти с по 2;3 зрънца ако прецените и повече се налага да се даде вода най подходяща е сприцовка следкато повторите процедурата по хранене зърно вода трябва с лек допир да усетите плътност в гушката достатъчно е дапъти на ден да се хранят след два три дни те сами ще потърсят самостоятелно да се хранят тогава е добре да има вода и храна пожелавам успех

Стар 10.12.2012, 14:41 ч.
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Да благодаря, но в други форуми и сайтове попадам на различни рецепти за каши и други подобни храни с които да ги храня и вече наистина се обърках какво да правя.

Стар 10.12.2012, 15:18 ч.
vlad vlad е офлайн
Майстор гълъбар
Подразбиране

колешке от вет аптека продават гранули за гълъби вземи и една спринцовка наи голямата която имат в една чашя чаяна слагаш две шепички гранули и заливаш с вряла вода оставяш да истине и им даваш с спринцовката в човката гледаи кашята да нее много гъста има и кашя за гълъби но мисля че е скъпа гранулата е насипна успех

Стар 23.05.2013, 00:11 ч.
Grog Grog е офлайн
Гълъбар новобранец
Подразбиране

Цитат:
Първоначално написано от aneliq.v Виж мнение
Здравейте,
предварително искам да се извиня, ако съм пуснала темата в неправилен раздел или вече съществува такава тема.
Сега към проблема:
вчера когато се прибирах видях до блока 2 малки гълъбчета. По покривите на нашия и на съседните блокове има цели ята диви гълъби и предполагам са паднали от някъде. Гушеха се едно в друго и бяха страшно премръзнали. Край блоковете има и няколко котки, които не веднъж съм виждала да ловят и ядат болни, ранени или паднали малки гълъбчета. Реших да ги оставя и да видя какво ще стане, но когато слязох след 2 часа те още бяха там, огледах се и нямаше и следа от родителите и за това реших да ги прибера. Проблема е следния: гълъбчетата не искат да ядат. Едното и без това е доста зле, май е болно от нещо, защото изобщо не се движи, линее и отваря само едното си око другото като че ли е залепнало, само като го погледнеш и веднага ще ти стане ясно, че не що не е наред. Другото е по-ококорено, оглежда се, погледът му е бистър, движи се, почиства си перата и търси да яде, но като му дам се тръска, дърпа се и дори един път изпищя. Вече свикна с шума и изобщо не се притеснява, така че едва ли е заради уплахата. После пробвах да ги оставя сами да ядат и им сложих, просо, твърдо сварен жълтък и малко хлебни трохи, но нищо.
Въпроса ми е как точно да ги храня и с какво?
Колежке,щом са дивачета им късай главите и ги пържи-много са вкусни пържени,или ги затваряй в буркане,ако събереш повече.

Отговор

Tags
диви, малки, хранене

Възможности към темата

Правила за писане